چهارشنبه 7 تیر 1396
بازدید امروز : 2097 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : اخلاق سیاستمداران

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
اخلاق سیاستمداران
تعداد صفحه :
13
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
مقدمه
«سياست ما عين ديانت ما و ديانت ما عين سياست ماست.» اين جمله معروف شهيد سيدحسن مدرس كه بعدها مرحوم امام راحل (ره) نيز بر آن انگشت تاييد گذاردند، آن‌چنان معروف و مشهور است كه نيازي به گفتن ندارد اما گويا براي برخي از اهل سياست و مسئولان اين جمله را بايد چندين بار تكرار كرد تا آنان به ژرفاي معنايي آن پي ببرند.
در اينكه نظام جمهوري اسلامي اساس و بنيادش بر دين مبين اسلام است، ترديدي نيست. در اين نيز كه اصول و قواعد سياست در نظام جمهوري اسلامي مي‌بايد مبناي اسلامي داشته باشد، ترديدي نيست اما چگونه است كه در همين نظام اسلامي برخي از مسئولان و اهل سياست يقه يكديگر را مي‌گيرند و درگيري فيزيكي ايجاد مي‌كنند جاي تاسف بسيار است.
اخلاق سیاسی
اخلاق سياسي در نظام اسلامي ما مبتني بر اخلاق اسلامي است، هرگونه تجري و انحراف رفتار سياستمداران از مسير اخلاق سياسي اسلامي، تخلفي آشكار و گناهي نابخشودني است. چه فرض بر آن است كه سياستمدار مسلمان هرگز رويكرد خشونت‌آميز نداشته و نخواهد داشت. آموزه: «ان‌ المومنين اخوه» همواره بايد آويزه گوش سياستمداران و مسئولان باشد.
در واقع سياست اخلاقي در عرصه حكومت‌داري و مسئوليت مي‌بايد نصب‌العين همه كساني باشد كه در عرصه سياست فعاليت مي‌كنند. اين سياست اخلاقي برآمده از سلوك رحماني حضرت رسول اكرم (ص) و ائمه اطهار (ع) است. از امام صادق(ع)منقول است كه ايشان ارتباط دوستي‌شان را با يكي از شيعيان به علت آن‌كه به يكي از مخالفان امام صادق(ع) نسبت ناروا داده بود، قطع كردند. اينك چه شده است كه در صحن مجلس شاهد زد و خورد يك مسئول با يك نماينده هستيم؟ آيا اين سياست ضداخلاقي رواست يا ناروا؟ چرا حد تحمل برخي سياستمداران و مسئولان تا آنجا پايين آمده است كه انتقاد و حتي تخطئه را روا نمي‌دارند؟ امام راحل مي‌فرمود حتي تخطئه نيز ايرادي ندارد. ما شاهد ضعف اخلاقي برخي از مسئولان و سياستمداران هستيم و اين ضعف با كليت و روح رحماني نظام جمهوري اسلامي كه به فرموده مقام معظم رهبري مبني بر جذب حداكثري و دفع حداقلي است، همخواني ندارد. سياست اخلاقي مسئولان و مديران بلندپايه بايد چنان باشد كه آنان همواره الگوي عملي اخلاق اسلامي به شمار روند همانند شهيد مطهري، شهيد بهشتي، شهيد رجايي، شهيد باهنر، شهيد مفتح و ...
....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017