موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word

عنوان : مدد کاری

عنوان سفارش :
مدد کاری
تعداد صفحه :
8
قیمت :
4500 تومان

خلاصه تحقیق
برنامه ریزی در مددکاری
مقدمه
... من احسن الی الناس استدام منهم المحبت
کسی که به مردم نیکی کند دائما از محبت آنان بهره مند می شود. امام علی(ع)
سوابق تاریخی حرفه مقدس مددکاری اجتماعی حاکی از این است که همواره خیراندیشان, خدمات انسان دوستانه خود را به صورت های مختلف, اما با اهداف یکسان که همانا کمک به نیازمندان و مردم جامعه بوده ارائه می دادند.
صورت اولیه کمک به محرومان بدون برنامه و سازمان نیافته, اما با خلوص نیت و به وسیله خیرین و نیکوکاران جامعه بوده که قدمتی به طول تاریخ زندگی بشر داشته و هنوز هم ادامه دارد.
صورت دیگر خدمات حمایتی از کمک های سازمان یافته و با برنامه است که در صد سال گذشته بتدریج به صورت نهادهایی سازمان یافته تحت عناوینی همچون موسسات خدمات اجتماعی, رفاه اجتماعی, تامین اجتماعی, عدالت اجتماعی,... و مددکاری اجتماعی به منظور کمک و حمایت از مردم نیازمند و ارتقای رفاه اجتماعی و بهزیستی مردم جامعه به صورت امروزی شکل گرفته است. مددکاری اجتماعی نیز به عنوان حرفه ای تخصصی می کوشد در بستر این موسسات موجبات سلامتی جسمی و روانی و اجتماعی افراد را فراهم نماید. در این مقاله ابتدا به حیطه مددکاری اجتماعی سازمان یافته, اصول, روش ها, اهداف, پرداخته و فرایند مددکاری را به صورتی مختصر توضیح می دهیم. سپس به چگونگی تحصیلات عالی این رشته در ایران و شرح وظیفه آن در مراکز خدمات اجتماعی اشاره می کنیم.
مددکاری چیست؟
یکی از مبانی اولیه اعتقادی در اسلام مددکاری و کمک به همنوع است. دین اسلام بر اساس مددکاری بنا شده است و مهم ترین رکن آن همین مددکاری است. طلیعه داران اسلام واقعی به معنای مطلق, خود را در برابر این آیین تسلیم نموده و همه از اصل مددکاری پیروی کرده اند, بنابراین واژه مددکاری یک واژه الهی است که جوامع اسلامی با آن آشنایی دیرینه دارند. مددکاری و کمک به همنوع, نه تنها در فطرت انسانی ما نهفته, بلکه ریشه های عمیقی در ادیان مختلف مخصوصا اسلام داشته است. پیروان اسلام واقعی خود را در برابر این آیین تسلیم نموده و همواره از ستمدیدگان و نیازمندان حمایت و دستگیری کرده اند. اندیشه کمک به انسان های محروم از دوران های گذشته در ایران و اسلام وجود داشته است. تعلیمات قرآن کریم و احادیث متعدد و روایت ها و احادیث اسلامی حاکی از تشویق مسلمانان در جهت دستگیری از مستمندان و حل مشکلات دردمندان, برادران دینی و سایر انسان ها بوده است. در صدر اسلام مردانی چون حضرت علی(ع) یار صدیق محتاجان, یتیمان و درماندگان بوده اند و افرادی که راه آن بزرگواران را دنبال کرده اند نیز سعی نمودند که به همین منوال عمل کنند. این رادمردان کمک های خود را مخفیانه انجام می دادند و تنها بعد از مرگشان بود که مشخص می شد این کمک ها از چه منبعی بوده است.
در سال 1326 شمسی, در روستای عز آباد, وقف نامه ای به زبان عربی مربوط به قرن هفتم هجری کشف شد که بعدا در سال 1341, در دویست و ده صفحه به نام جامع الخیرات انتشار یافت. واقف سیدرکن الدین حسینی از علمای بزرگ یزد بوده است. به طوری که از متن و تفصیل موضوع وقف نامه برمی آید, او در آبادانی زادگاه خویش"شهریزد" کوشش بسیار کرده, و قسمت های زیادی از دارایی خود را وقف تاسیس موسسات مختلف خدماتی نموده است. از جمله اقدامات این عالم بزرگ ساختن دارالشفا در سال 666 هجری می باشد. سید رکن الدین به شرح وظایف و نحوه ی رسیدگی به دردمندان و کمک های اساسی و مداوم به جزء جزء بیماران و مستمندان در جامع الخیرات می پردازد, او ایجاد موسسات سازمان یافته از ضروریات می دانسته. سیدرکن الدین حسینی بر این اندیشه اقدام به ایجاد سازمان های وسیع اجتماعی و رفاهی می نماید که در آن زمان در نوع خود بی نظیر بوده است.

....
تحقیقهای مشابه
کشور اندونزی جه کاری روی ماهی ها کرده اند؟
3 صفحه - 3000 تومان
جوش کاری زیر آب
13 صفحه - 4500 تومان
عایق حرارتی- عایق کاری ساختمان
21 صفحه - 6000 تومان
سیستم های عایق کاری حرارتی
79 صفحه - 24000 تومان
عایق کاری ساختمان (پاور پوینت)
16 صفحه - 7500 تومان
تحلیل اوضاع کاری کارمندان چینی
16 صفحه - 6000 تومان
آینه کاری و کاشی کاری در معماری اسلامی
29 صفحه - 9000 تومان
پمفلت کم کاری مادرزادی تیروئید کودکان
3 صفحه - 3000 تومان
گزارش کارآموزی در بخش رنگرزی کارخانه با تشریح بخشهای مختلف رنگ کاری و کوره رنگ
7 صفحه - 7500 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - چارچوبی در پیاده سازی رسمی مرحله شناخت شغلی پروژه های داده کاری 32
43 صفحه - 33000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - سنجش کیفیت زندگی کاری 13
7 صفحه - 21000 تومان
کاشی کاری فایل بصورت پاورپوینت
15 صفحه - 12000 تومان
مربی سوار کاری و اهمیت نقش او در سوار کاری
6 صفحه - 6000 تومان
مربی سوار کاری و اهمیت نقش او در سوار کاری
6 صفحه - 6000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - نیرویی در حال ظهور برای شکستن سقف شیشه ایی (تبعیض های کاری جنسی و نژادی) 13
8 صفحه - 24000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - چگونه مهندسی معکوس فرایند کاری بر سرمایه تکنولوژی اطلاعات وعملکرد کارکنان تحت شرایط سنجش متفاوت تاثیر میگذارد؟ 17
12 صفحه - 36000 تومان
استاندارد سازی شیوه کاری در زمینه- حفاظت فیزیکی
5 صفحه - 3000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007