تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
پنج شنبه 31 فروردین 1397
بازدید امروز : 870 نفر
تحویل در محیط : word

عنوان : فاكتور فيبرينوژن

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
فاكتور فيبرينوژن
تعداد صفحه :
14
قیمت :
2500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
مقدمه
نوعي فراورده پلاسمايي است كه از نظر بعضي از فاكتورهاي انعقادي غني مي باشد اين فاكتورها عبارتند از : فاكتور فيبرينوژن , فاكتوروون ويل براند , فاكتور 13 , كرايوپرسيپتيت از پلاسماي تازه منجمد كه به آرامي ذوب شده باشد تهيه مي گردد .
اين فرآورده براي جلوگيري و يا كنترل خونريزي در بيماري هموفيلي و بيماران وون ويل براند كه شايعترين بيماري انعقادي ارثي مي باشند , استفاده مي شود . از اين فرآورده موقعي استفاده مي گردد كه فاكتور تغليظ شده VIII و وون براند در دسترس نباشد , همچنين ممكن است براي جلوگيري از خونريزي در جراحي ها ( چسب فيبريني ) استفاده شود .
فاکتور فیبرینوژن پروتئینی محلول در خون می‌باشد که هنگام انعقاد خون بر اثر آزاد شدن و فعال شدن آنزیمهایی به رشته‌های نامحلول فیبرین تبدیل می‌شود و در انعقاد خون نقش مهمی دارد. فیبرینوژن در کبد ساخته میشود و سطح خونی آن در شرایطی مانند حاملگی و التهاب افزایش می یابد.
فیبرینوژن
فیبرینوژن یک پروتئین با وزن مولکولی زیاد (۳۴۰۰۰۰ دالتون) است که با غلظت ۱۰۰ تا ۷۰۰ میلی گرم در دسی لیتر پلاسما وجود دارد. فیبرینوژن در کبد تشکیل می‌شود و بیماری‌های کبدی گاهی غلظت فیبرینوژن موجود در گردش خون را کاهش می‌دهند. فیبرینوژن به علت اندازه مولکولی درشتش در حال طبیعی فقط به مقدار مختصری به داخل مایعات میان بافتی نشت می‌کند و چون یکی از فاکتورهای اساسی در روند انعقاد خون به شمار می‌رود، لذا مایع بین سلولی در حال عادی لخته نمی‌شود. اما هنگامی که نفوذ پذیری مویرگ ها بطور مرضی افزایش می‌یابد، در این حال فیبرینوژن واقعا به مقادیر کافی به داخل مایعات بافتی نشت می‌کند و اجازه می‌دهد که این مایعات نیز به همان روش پلاسما و خون کامل، لخته شوند.
تبدیل فیبرینوژن به فیبرین (تشکیل لخته)
ترومبین یک آنزیم پروتئینی با خواص پروتئولیتیک است. ترومبین بر روی فیبرینوژن عمل کرده و چهار پپتید با وزن مولکولی کم را از هر مولکول فیبرینوژن جدا می‌کند و یک مولکول مونومر فیبرین تشکیل می‌دهد که دارای این قدرت است که می‌تواند بطور اتوماتیک با سایر مولکول های مونومر فیبرین پلیمریزه شود. بنابراین، تعداد زیادی مولکول های مونومر فیبرین در ظرف چند ثانیه پلیمریزه و به رشته‌های بلند فیبرین تبدیل می‌شوند. این رشته‌ها، شبکه لخته را تشکیل می‌دهند.
در مراحل ابتدایی این پلیمریزاسیون، مولکول های مونومر فیبرین توسط پیوندهای ضعیف غیر کووالانسی و هیدروژنی به یکدیگر می‌چسبند و رشته‌های تازه تشکیل شده در یکدیگر نیز فرو نمی‌روند. در نتیجه لخته حاصل بسیار ضعیف بوده و می‌توان به آسانی آن را از هم گسست. در طی چند دقیقه بعد روند دیگری بوجود می‌آید که تورینه فیبرینی را شدیدا محکم می‌سازد. این روند با دخالت ماده‌ای موسوم به فاکتور تثبیت کننده فیبرین به انجام می‌رسد که بطور طبیعی به مقادیر کم در گلوبولین های پلاسما وجود دارد، اما همچنین از پلاکت های به دام افتاده در لخته آزاد می‌گردد.

....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007