تلگرام سایت تحقیق
شنبه 5 اسفند 1396
بازدید امروز : 6611 نفر
تحویل در محیط : word

عنوان : علل ناکارآمدی مجازات

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
علل ناکارآمدی مجازات
تعداد صفحه :
22
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
عنوان صفحه
مقدمه د
بیان مسئله ه
بیان فرضیه و
بخش اول: کلیات 1
فصل اول:تعاریف و تاریخچه مجازات حبس 1
فصل دوم: مجازات حبس (يا آثار سوء زندان ) 3
بخش دوم: علتهای ناکار آمدی حبس 5
فصل اول: علل نا کار آمدی مجازات حبس در قوانين جزايي 5
فصل دوم:راهکارها و مجازاتهاي جايگزين حبس 10
نتیجه گیری 13
منابع و ماخذ 15
  مقدمه
حبس به معناي سلب آزادي و اختيار نفس در مدت معين يا نا محدود به طوري كه در آن زمان ، حالت انتظار ترخيص وجود نداشته باشد و اگر حالت انتظار وجود داشته باشد به آن توقيف گويند نه حبس كه گاهي اوقات به جاي توقيف به غلط كلمه حبس به كار رفته استدلايل توسل به مجازات هاي جايگزين حبس (يا آثار سوء زندان ).حبس از انواع مجازات هايي است كه از قديم الايام تا امروز به شكلهاي مختلفي اجرا مي شود . حبس در مقايسه با ديگر مجازات ها خصوصيت اصلي اش اين است كه آزادي انسان را به طور موقت يا دائم سلب ميكند . امروز علماي حقوق و جامعه شناسان و جرم شناسان و ..... با توجه به عوارض منفي يا آسيب اجتماعي و عوامل ديگر حبس را ابزار مناسبي براي سيستم جزايي نمي دانند و معتقدند كه در برخي از جرائم از مجازات هاي جايگزين استفاده شود.
  بیان مسئله
افزايش جمعيت كيفري در ايران موجب شده است كه نهادهاي بازدارنده جرم در جامعه مورد بازخواني قرار گيرد. حبس (زندان) در حقوق و قوانين ايران، يكي از ابزارهاي اصلي و مهم مجازات تلقي شده است كه از ديرباز، به عنوان فضايي كه بتواند ضمن جلوگيري از تكرار جرم به اصلاح مجرمان نيز بپردازد، مورد توجه بوده است، اما اين سؤال اساسي همواره مطرح بوده است كه آيا مجازت حبس مي‏تواند نقش بازدارندگي داشته باشد؟ اگر تا به حال اين نقش را داشته است، تا چه ميزان در كاهش آمار جرم و جنايات در كشور تأثير مثبت داشته است؟ آيا حبس ابزاري بومي و محلي است و با شرايط و ويژگي‏هاي فرهنگي جامعه ما سازگار است؟ آیا حبس توانسته است به آنچه که از مجازات می خواهیم پاسخ مثبت دهد یا خیر ؟غفلت از خاستگاه زندان در نظام كيفري ايران موجب شده است، انتظارات قانونگذار و دستگاه اجراي عدالت در جامعه را متحقق نسازد و به دنبال جايگزين مجازات حبس» در جامعه باشند. شكي نيست كه «زندان» و «حبس» ابزاري بود كه از گذشته در اكثر يا همه نهادهاي سياسي سنتي وجود داشته است و بسته به نوع نظام سياسي و ايدئولوژي، از آن به عنوان ابزاري براي حذف يا محدود كردن مخالفان بهره مي‏گرفته‏اند و بعضا به عنوان ابزار مجازات نيز استفاده مي‏شده است.

....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018