موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word

عنوان : روش تشخیص اعتیاد

عنوان سفارش :
روش تشخیص اعتیاد
تعداد صفحه :
11
قیمت :
6000 تومان

خلاصه تحقیق
روش تشخیص اعتیاد
مقدمه
مثلثي شوم ، مانع كارآيي نيروهاي فعال در كشورهاي جهان سوم و تحت سلطه شده ، سبب ركود و سكون نيروي خلاق و فساد و تباهي انديشه ها مي گردد . 3 راس اين مثلث عبارتند از : فقر ، جهل و اعتياد .برخورد علمي با اعتياد نكته مهمي است كه گاه به آن به درستي توجه نمي شود . ايران دالان استراتژيك براي عبور مواد مخدر از شرق آسيا به غرب است و همجواري با افغانستان مشكلات را پيچيده تر نموده است. گر چه قدري عجيب به نظر مي رسد ولي بيشتر پزشكان كه براي ترك اعتياد ، مورد مراجعه قرار مي گيرند ، پزشكان عمومي هستند. برخوردصحيح با اعتياد و درمان مناسب معتادان ، خدمتي بسيار ارزنده مي باشد.
انواع علائم اعتیاد
علائمي که مي توانند ما را به مصرف و اعتياد فرزندمان مشکوک کنند بسته به مدت شروع مصرف و نوع ماده مصرفي مي توانند متفاوت باشند.مصرف مواد در بسياري از موارد باعث تغيير برخي از صفات شخصيتي شخص مي شود، نوجواني که مدت ها گوشه گير بوده و تمايلي به برقراري ارتباط نداشته، به طور ناگهاني تمايل زيادي به جمع هاي دوستانه پيدا مي کند، پرحرف مي شود ، دوستي هاي جديدي برقرار مي کند و... مصرف مواد مي تواند بر عملکردهاي تحصيلي شخص موثر باشد.
برخي از دانش آموزان دچار افت تحصيلي مي شوند، در حالي که برخي ديگر به خصوص در شروع مصرف، عملکرد تحصيلي شان به طور ناگهاني افزايش مي يابد. شخص در مقابل تکاليف مدرسه بي مسئوليت مي شود. دير سر کلاس ها حاضر مي شود و ممکن است بي قراري زيادي سرکلاس درس نشان دهد. بي حوصلگي، پرخاشگري، اضطراب، بي قراري، تمايل به پنهان کاري و... از علائم ديگري هستند که در رفتارهاي نوجوانان و جوانان قابل توجه هستند. مصرف مواد مي تواند عوارض جسماني قابل توجهي در فرد ايجاد کند.يکي از بارزترين نشانه ها، تغيير دوره هاي خواب و خوابيدن در روز است. مثلا فرد ممکن است تا نيمه شب بيدار بماند، در حالي که روز بعد تا ظهر بخوابد. در مصرف برخي مواد مثل موادمخدر، افزايش زيادي در خواب فرد ايجاد مي شود، در حالي که در مصرف بعضي مواد ديگر مثل شيشه و يا مواد محرک ديگر، ميزان خواب کاهش چشمگيري پيدا مي کند. به طوري که ممکن است شخص تا 48ساعت نتواند بخوابد.تغيير اشتها، کاهش وزن، ريزش مکرر آب از چشم ها و لرزيدن تمام بدن همگي علائمي هستند که مي توانند نشانه اي از مصرف مواد باشند. اطلاع والدين از عوامل زمينه ساز اعتياد در جوانان، مواد خطرناک و غيرقانوني و ابزار، روش ها، ويژگي و علائم مصرف اين مواد از مهم ترين راهکارهاي مقابله با اعتياد است.
ويژگي هايي كه فرد معتاد دارد و به تشخيص كمك مي كند شامل موارد ذيل است :
1- پرمويي ( هيرسوتيسم ) : ترياك ومواد افيوني سبب پرموئي مي شوند. اين در سر و صورت بيماران بيشتر نمود دارد . موهاي سر و صورت تيره تر ، ضخيم تر وانبوه تر هستند.
2-پوست : پوست آنها تيره تر از افراد معمولي است. ضخيم تر است و رنگ آن مايل به خاكستري است . ملتحمه چشم معمولاً پر خون است .
3-دهان و دندان : اغلب زرد و پوسيده است .لثه ها بيمار است و قهوه اي رنگ مي باشد . زبان قهوه اي رنگ است ، انگار يك شكلات حاوي كاكائو را مكيده است .
4- چشم ها : مردمك ها تنگ هستند. پلك زدن كندتر از حد عادي است
5-دستها : رنگ ناخن تيره تر از طبيعي يا زرد رنگ است . پوست نوك انگشتان و اطراف ناخن ها معمولاً حاوي تاولها و پينه هايي است .
6-بدن: عموماً لاغر اندام هستند. گونه ها فرو رفته مي باشد و در مراحل پيشرفته ، زانوها قدري خم شده اند. كندي حركات ديده مي شود . لرزش ظريف در دستها ديده مي شود كه قادرند با تمركز آن را كاهش دهند .

....
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007