تلگرام سایت تحقیق
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
یکشنبه 1 بهمن 1396
بازدید امروز : 886 نفر
تحویل در محیط پاور :powerpoint
عنوان :

مقاله كامپيوتر كوانتومي

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
مقاله كامپيوتر كوانتومي
تعداد صفحه :
5
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید
 • فهرست مطالب
 • كامپيوتر كوانتومي

 • خلاصه :
 • در اين مقاله به تشريح كامپيوترهاي كوانتومي به طور خلاصه پرداخته شده است و خصوصياتي مثل انجام محاسبات با سرعت بسيار بالا و انجام محاسبات زياد با يكديگر و در يك زمان را توضيح داده است. ازجمله خصوصيات كامپيوترهاي كوانتومي ميتوان به اين موضوع اشاره كرد ه در اين كامپيوترها براي انتقال بين در درون و بيرون ساختار خود نيازمند سيستم نيستند.

  نتایج یکی از پیچیده ترین تلاش ها برای حرکت به سوی یک کامپیوتر کوانتومی در نشست انجمن فیزیک آمریکا در شهر دالاس به نمایش گذاشته شده است.

  در این شیوه برای انجام محاسبات از "حالت کوانتوم" ماده استفاده می شود به صورتی که اگر در ابعاد وسیعتر به کار گرفته شود می تواند کامپیوترهای کنونی را جا بگذارد.

  این تراشه شش سانتی متری در شش سانتی متری حاوی ۹ دستگاه کوانتوم از جمله ۴ "بیت کوانتومی" است که محاسبات را انجام می دهد. تیم سازنده این وسیله گفت که امکان افزایش آن به ۱۰ بیت کوانتومی در سال جاری وجود دارد. کامپیوترهای کوانتومی به جای استفاده از یک ها و صفرها که در کامپیوترهای دیجیتالی به کار می رود، از وضعیتی موسوم به "سوپرپوزیسیون" استفاده می کنند - وضعیتی از ماده که می توان آن را به طور همزمان یک و صفر دانست. به یک معنی، یکی از حیله های محاسبه کوانتومی انجام محاسبات در همه وضعیت های سوپرپوزیسیون به طور همزمان است. با تنها یک بیت کوانتومی، یا کوبیت، اختلاف زیاد نیست اما با افزایش شمار کوبیت ها تفاوت چشمگیر می شود. گفته می شود که اگر شمار کوبیت ها به ۱۰۰ برسد کامپیوترهای کوانتومی را قابل رقابت می کند. اریک لوسرو از دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا در این کنفرانس گفت: "خیلی هیجان آور است که ما اکنون به نقطه ای رسیده ایم که اگر بخواهیم یک پردازنده کوانتومی بسازیم از این صحبت کنیم که از چه ساختاری استفاده خواهیم کرد." ابداع مهم این تیم یافتن راهی برای قطع کامل تماس ها (اینتراکسیون) میان عناصر مدار کوانتومی بود. وضعیت های کوانتومی ظریفی که آنها ایجاد می کنند باید بدون آنکه نابود شود دستکاری، جابجا و ذخیره شود. جان مارتینیس از دانشگاه کالیفرنیا که این تحقیقات را هدایت کرده است به بی بی سی گفت: "این مشکلی است که برای سه یا چهار سال درباره اش فکر کرده ایم، اینکه چطور باید تماس ها را قطع کرد. حالا این مشکل حل شده و این عالی است - اما خیلی چیزهای دیگر هم هست که باید انجام دهیم."

 • کوبیت ها و قطعات
 • راه حلی که این تیم پیدا کرده تحت عنوان معماری "رزکیو" (RezQu) معرفی شده است. این اساسا نقشه یک کامپیوتر کوانتومی است و چندین مقاله ارائه شده در کنفرانس دالاس، چگونگی استفاده از آن را نشان داد. پروفسور مارتینیس گفت: "این برای من خوب است چون می دانم چگونه آنها را کنار هم بچینم. می دانم چگونه طراحی اش کنم و بعد می توانم برگردم و سعی کنم همه بخش ها را بهینه کنم." به نظر می رسد که "رزکیو" در یک زمینه مهم برتری داشته باشد - قابلیت گسترش ابعاد - که آن را به کاندیدای خوبی برای بدل شدن به مدارهای خیلی پیچیده تر که سازنده کامپیوتر کوانتوم خواهد بود بدل می کند. آقای لوسرو به بی بی سی گفت: "ما در آستانه دستیابی عملی به یک کامپیوتر کوانتومی قرار داریم." او می گوید که جهان بیت های کوانتومی ابررسانه ای ۱۰ سال قبل حتی وجود نداشت. او می افزاید: "ما هنوز فاصله زیادی از یک کامپیوتر کوانتومی در ابعاد وسیع داریم اما همین هم به نظرم پیشرفتی سریع است."

  تحقیقهای مشابه
  مقاله كامپيوتر كوانتومي
  5 صفحه - 2000 تومان
  مقاله كامپيوتر كوانتومي
  5 صفحه - 1000 تومان

  ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

  برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

  ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
  xسفارش ترجمه
  xمشاوره پایان نامه
  xسفارش تایپ سایت تحقیق
  با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
  صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

  شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  www.tahghigh.net 2007 - 2018