تلگرام سایت تحقیق
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
یکشنبه 2 بهمن 1396
بازدید امروز : 532 نفر
تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

روش تشخیص اعتیاد

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
روش تشخیص اعتیاد
تعداد صفحه :
11
قیمت :
2500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید
 • فهرست مطالب
 • روش تشخیص اعتیاد

 • مقدمه
 • مثلثي شوم ، مانع كارآيي نيروهاي فعال در كشورهاي جهان سوم و تحت سلطه شده ، سبب ركود و سكون نيروي خلاق و فساد و تباهي انديشه ها مي گردد . 3 راس اين مثلث عبارتند از : فقر ، جهل و اعتياد .برخورد علمي با اعتياد نكته مهمي است كه گاه به آن به درستي توجه نمي شود . ايران دالان استراتژيك براي عبور مواد مخدر از شرق آسيا به غرب است و همجواري با افغانستان مشكلات را پيچيده تر نموده است. گر چه قدري عجيب به نظر مي رسد ولي بيشتر پزشكان كه براي ترك اعتياد ، مورد مراجعه قرار مي گيرند ، پزشكان عمومي هستند. برخوردصحيح با اعتياد و درمان مناسب معتادان ، خدمتي بسيار ارزنده مي باشد.

 • انواع علائم اعتیاد
 • علائمي که مي توانند ما را به مصرف و اعتياد فرزندمان مشکوک کنند بسته به مدت شروع مصرف و نوع ماده مصرفي مي توانند متفاوت باشند.مصرف مواد در بسياري از موارد باعث تغيير برخي از صفات شخصيتي شخص مي شود، نوجواني که مدت ها گوشه گير بوده و تمايلي به برقراري ارتباط نداشته، به طور ناگهاني تمايل زيادي به جمع هاي دوستانه پيدا مي کند، پرحرف مي شود ، دوستي هاي جديدي برقرار مي کند و... مصرف مواد مي تواند بر عملکردهاي تحصيلي شخص موثر باشد.

  برخي از دانش آموزان دچار افت تحصيلي مي شوند، در حالي که برخي ديگر به خصوص در شروع مصرف، عملکرد تحصيلي شان به طور ناگهاني افزايش مي يابد. شخص در مقابل تکاليف مدرسه بي مسئوليت مي شود. دير سر کلاس ها حاضر مي شود و ممکن است بي قراري زيادي سرکلاس درس نشان دهد. بي حوصلگي، پرخاشگري، اضطراب، بي قراري، تمايل به پنهان کاري و... از علائم ديگري هستند که در رفتارهاي نوجوانان و جوانان قابل توجه هستند. مصرف مواد مي تواند عوارض جسماني قابل توجهي در فرد ايجاد کند.يکي از بارزترين نشانه ها، تغيير دوره هاي خواب و خوابيدن در روز است. مثلا فرد ممکن است تا نيمه شب بيدار بماند، در حالي که روز بعد تا ظهر بخوابد. در مصرف برخي مواد مثل موادمخدر، افزايش زيادي در خواب فرد ايجاد مي شود، در حالي که در مصرف بعضي مواد ديگر مثل شيشه و يا مواد محرک ديگر، ميزان خواب کاهش چشمگيري پيدا مي کند. به طوري که ممکن است شخص تا 48ساعت نتواند بخوابد.تغيير اشتها، کاهش وزن، ريزش مکرر آب از چشم ها و لرزيدن تمام بدن همگي علائمي هستند که مي توانند نشانه اي از مصرف مواد باشند. اطلاع والدين از عوامل زمينه ساز اعتياد در جوانان، مواد خطرناک و غيرقانوني و ابزار، روش ها، ويژگي و علائم مصرف اين مواد از مهم ترين راهکارهاي مقابله با اعتياد است.

  ويژگي هايي كه فرد معتاد دارد و به تشخيص كمك مي كند شامل موارد ذيل است :

  1- پرمويي ( هيرسوتيسم ) : ترياك ومواد افيوني سبب پرموئي مي شوند. اين در سر و صورت بيماران بيشتر نمود دارد . موهاي سر و صورت تيره تر ، ضخيم تر وانبوه تر هستند.

  2-پوست : پوست آنها تيره تر از افراد معمولي است. ضخيم تر است و رنگ آن مايل به خاكستري است . ملتحمه چشم معمولاً پر خون است .

  3-دهان و دندان : اغلب زرد و پوسيده است .لثه ها بيمار است و قهوه اي رنگ مي باشد . زبان قهوه اي رنگ است ، انگار يك شكلات حاوي كاكائو را مكيده است .

  4- چشم ها : مردمك ها تنگ هستند. پلك زدن كندتر از حد عادي است

  5-دستها : رنگ ناخن تيره تر از طبيعي يا زرد رنگ است . پوست نوك انگشتان و اطراف ناخن ها معمولاً حاوي تاولها و پينه هايي است .

  6-بدن: عموماً لاغر اندام هستند. گونه ها فرو رفته مي باشد و در مراحل پيشرفته ، زانوها قدري خم شده اند. كندي حركات ديده مي شود . لرزش ظريف در دستها ديده مي شود كه قادرند با تمركز آن را كاهش دهند .

  تحقیقهای مشابه
  روش تشخیص اعتیاد
  11 صفحه - 2500 تومان
  روش تشخیص اعتیاد
  11 صفحه - 2000 تومان
  روش های تشخیص آلدئید از کتون
  5 صفحه - 1000 تومان
  نقش تشخیص مصلحت نظام- روش تحقیق
  21 صفحه - 5000 تومان
  روشهای تشخیص هویت بیومتریک پاورپوینت
  43 صفحه - 6000 تومان
  آسیب شناسی اعتیاد- روش تحقیق
  24 صفحه - 5000 تومان
  تاثیر اعتیاد در طلاق - روش تحقیق
  18 صفحه - 4000 تومان
  اعتیاد به اینترنت و علل افت تحصیلی - روش تحقیق
  21 صفحه - 3500 تومان
  بررسی اعتیاد به اینترنت و علل افت تحصیلی - روش تحقیق
  22 صفحه - 6000 تومان
  رابطه بین اعتیاد و سوانح رانندگی- روش تحقیق
  21 صفحه - 3500 تومان
  تاثیر اعتیاد بر طلاق- روش تحقیق
  25 صفحه - 5000 تومان
  تاثیر اعتیاد در طلاق - روش تحقیق
  20 صفحه - 5000 تومان

  ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

  برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

  ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
  xسفارش ترجمه
  xمشاوره پایان نامه
  xسفارش تایپ سایت تحقیق
  با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
  صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

  شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  www.tahghigh.net 2007 - 2018