تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
دوشنبه 28 اسفند 1396
بازدید امروز : 4047 نفر
تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

دو گانگی شخصیت

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
دو گانگی شخصیت
تعداد صفحه :
3
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید
 • فهرست مطالب
 • دو گانگی شخصیت

  شخصیتهای دوگانه ، محصول شرایط نامتجانس محیطی و آموزشی غیر متعادل و گاهی هم متضاد میباشند. چنین شرایط این استعداد منفی و ناهنجار را درآنها بوجود می آورد که همزمان دو و گاهی هم بیشتر از دو شخصیت متضاد را در خود پرورش بدهند. این چنین اشخاص در پرادوکس آنچه فکر میکنند با آنچه میگویند و همچنان به آنچه عمل میکنند ، قرارمیگیرند. در حقیقت پندار ، گفتار و رفتار آنها ، از همدیگر بسیارمتفاوت میتواند باشد. پیدا نمودن چهره و شخصیت واقعی همچو اشخاص در میان چهره های متضاد دیگری که از خود تبارز میدهند ، به دشواری ممکن میگردد.

  علم شناخت شناسی ، بسیاری از زوایای تاریك ذهن را باز كرده است . شناخت شناسی علمی ثابت نموده كه ارتباط ذهن با محیط و كاركرد آن از مراحل گوناگونی عبور می كند كه هر مرحله حالات و شرایط خاص خود را دارد . اگر چه این مراحل در تمام نقاط جهان یكسان طی می شود اما به لحاظ كاربرد، هر چه محیط پیچیده تر باشد كاركرد ذهن قوی تر می شود و در صورت عكس آن، ضعیف تر عمل می كند. آزمایشات زیادی براینشان دادن ارتباط مطلب فوق الذكر از سوی ( ژان پیاژه )، دانشمند و شناخت شناس سوئیسی به عمل آمده است . تحقیقات پیاژه در آموزش و پرورش بسیار كاربرد داشت اما متأسفانه روانكاوی در غرب نتوانست به طور شایسته از تحقیقات شناخت شناسی بهره ببرد و همچنین علم« نشانه شناسی » نیزاز شناخت شناسی غافل ماند و خود را در پیچیدگی های بسیار فرو برد.

  نتیجه ی تحقیقات روان پزشكان طی معالجه بیماران روانی ، آن هم از نوع "سایكوتیك" نشان می دهد كه شرایط محیطی و تربیتی بر روی كاركرد ذهن اثر می گذارد. هنگامی كه آسیب های محیطی و تربیتی شناسایی می گردد با تخلیه آنها ، عملكرد و كاركرد ذهن ، حالات طبیعی به خود می گیرد و فرد از ناامنی و حالت استرس رهایی می یابد.

  از مهمترین علائم آسیب پذیری ساختارهای هوشی این است كه بیمار قدرت تجرید ( عملی از ذهن كه صفتی از صفات چیزی ، یا جزیی از اجزای معنایی را به نظر آورده و سبب غفلت از صفات اجزای دیگر شود ، در صورتی كه آن جزء یا آن صفت به تنهایی و مستقلاً نمی تواند وجود داشته باشد. ) و تعمیم ( عمومیت دادن ) را از دست می دهد و اضطراب و ناامنی ، وجود او را فرا می گیرد و نابالغ باقی می ماند. هر یك از مراحل ساختارهای هوشی به فرد كمك می كند تا از جنبه های تخیّـلی به منطق روی آورد و قدرت استدلال را در او زنده كند. داد و ستد ساختارهای هوشی از مراحل پایین به بالا و نتیجه گیری از سوی مرحله نهایی هوشی باعث می شود كه فرد بتواند قدرت تجرید و تعمیم را از طریق برداشت های خود از محیط داشته باشد؛ اما هنگامی كه فردی در شرایط تربیتی سخت و خشن قرار می گیرد تخیل در او به قدرت خود باقی می ماند و به بلوغ مورد نظر نمی رسد و به جای ملاك های عقلی، جنبه های رفتاری و خیالی ، بیشتر در او تسلط پیدا می كند.

  تحقیقهای مشابه
  دو گانگی شخصیت
  3 صفحه - 2000 تومان
  دو گانگی شخصیت
  3 صفحه - 2000 تومان
  دو گانگی شخصیت
  3 صفحه - 1000 تومان
  پروژه کارشناسی علوم تربیتی بررسی عوامل بوجود آورنده دو گانگی ارزشی در نوجوانان دختر 12 تا 18 ساله منطقه سنگر
  80 صفحه - 20000 تومان
  پروژه رشته علوم اجتماعی ، بررسی عوامل بوجود آورنده ی دو گانگی ارزشی در نوجوانان از دیدگاه نوجوانان
  75 صفحه - 20000 تومان
  دوگانگی داروینی و فروپاشی شان
  7 صفحه - 1500 تومان
  پروژه بررسی عوامل مؤثر بر بیگانگی از کار در بین کارکنان همراه با پرسشنامه بدون کار آماری
  63 صفحه - 18000 تومان
  انواع دوگانگی
  6 صفحه - 2000 تومان

  ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

  برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

  ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
  xسفارش ترجمه
  xمشاوره پایان نامه
  xسفارش تایپ سایت تحقیق
  با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
  صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان
  Tel : 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2018 - 2007