سه شنبه 5 اردیبهشت 1396
بازدید امروز : 7688 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : عوامل و شرایط تغییر اجتماعی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
عوامل و شرایط تغییر اجتماعی
تعداد صفحه :
17
قیمت :
3500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
مقدمه
شرایط اولیه که تغییرات بزرگ از آن آغاز می‌شوند کدام هستند؟
تغيير اجتماعى از کجا برمى‌خيزد؟
انواع تغییرات اجتماعی
نرخ تغيير چيست؟
علل تغييرات اجتماعي
تکامل
اشاعه
فرهنگ‌پذيري
نتیجه گیری
منابع
  مقدمه
اشکالاتى که در نظريه‌هاى ترقي، تکامل و توسعه پيش‌آمد و اينکه هر کدام از اين نظريه‌ها داراى قضاوت ارزشى است از يک طرف و تغييراتى که در عقايد صاحب‌نظران صورت گرفت، از طرف ديگر، سبب شد که اصطلاح ”تغيير اجتماعي“ به‌طور کلى در مورد همهٔ دگرگونى‌هاى تاريخى جوامع انسانى به‌کار رود و بيشتر مورد توجه جامعه‌شناسان قرار گيرد. زيرا از ساير اصطلاحات بى‌طرف‌تر محسوب مى‌گردد و عنصر ارزشى را کمتر القاء مى‌کند و بيشتر به حل مسائل جديد متوجه است. با اين همه آن چنانکه در مباحث مختلف جامعه‌شناسى طرح و بررسى گرديده به لحاظ ماهيت خاص مسائل انساني، از آن جمله ”پديده‌هاى اجتماعي“، طرح مسائل ارزشي، اجتناب‌ناپذير است. به‌خصوص در بحثى چون ”تغييرات اجتماعي“ که به‌ ناچار با ارزش‌ها و هنجارها، رابطه مستقيم دارد.
تشخيص و تعيين انواع و علت تغيير اجتماعى در حال حاضر از ارزش فراوانى برخوردار است. اين امر در نخستين مرحله، مسائل توسعه جهان سوم را در معرض ديد قرار داده و ما را قادر مى‌سازد که از اشتباهات رايج دورى کنيم. ثانياً: تشخيص انواع تغيير، در هر صورت ما را به سؤالات باز هم عمومى‌تر درباره تغييرات اجتماعى جوامع گذشته و حال، از قبيل توسعه سرمايه‌دارى غربي، ظهور و سقوط تمدن‌ها و امپراطورى‌هاى اوليه رهنمون خواهد کرد. سرانجام آنکه در دورانى که اکثر مردم از امکانات تغيير در جوامع امروز آگاه‌تر مى‌شوند و راديکال‌هاى جوان (اصلاح‌طلبان) با اعتقادات گوناگون بر قاطع‌ترين دگرگونى‌هاى فرهنگ و ساخت اجتماعى پافشارى مى‌کنند ارائه برخى از علل که محدوديت‌ها و عواقب تغيير اجتماعى را آشکار مى‌سازد، بى‌فايده نخواهد بود.
شرایط اولیه که تغییرات بزرگ از آن آغاز می‌شوند کدام هستند؟
تغییر اجتماعی از کجا برمی‌خیزد؟ نرخ تغییر چیست؟ شرايط اوليه که تغييرات بزرگ از آن آغاز مى‌شوند کدام هستند؟

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377 - 09111491359
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017