پنج شنبه 1 تیر 1396
بازدید امروز : 4057 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : دین سیک
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
دین سیک
تعداد صفحه :
32
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

چکیده
مذهب سیک، محصول اختلافات مذهبی سده ۱۵ میلادی است و مدعی است که چکیده نخستین آموزه‌های گورو نانک (پیامبر سیک‌ها زاده ۱۴۶۹م.) است. او کوشید یک دین تلفیقی از اسلام و هندوگرایی به وجود آورد. نانک بر اصول مشترک این دو مذهب تأکید کرد و از موارد جدایی و اختلاف به‌ویژه در آیین‌ها و نیایش‌ها دوری نمود.
کلید واژه ها: مذهب سیک،هند، نانک،خدا، اسلام، هندو
مقدمه
سیک به معنی شاگرد، از ادیان برخاسته از شبه‌قاره هند است.آيين‌ سيك‌ در ايالت‌ پنجاب‌ واقع‌ در شمال‌ هند، و درفضايى بوجود آمد، كه‌ از مفاهيم‌ بسيارى كه‌ در سرزمين‌ پيدايش‌ رواج‌ داشت‌، بيگانه‌ نبود. اين‌ آيين‌ آميزه‌اى است‌ از مظاهر هندى و اسلامى‌ بويژه‌ از سوى صوفيّه‌ مى‌باشد. نخستين‌ بنيانگذار آيين‌ سيك‌ «نانك‌» است‌، كه‌ در سال ‌1469 م‌ از پدر و مادرى هندويى متولد شد. در يك‌ جو دينى هندويى ـ اسلامى زندگى كرد. او اولين‌ كسى نبودكه‌ دست‌ به‌ تلاش‌هايى ‌اصلاح ‌طلبانه‌ مى‌زد بلكه‌ قبل‌ از او فردى به‌ نام‌ «كبير» (1440 - 1518) كه‌ از ميراث‌ هندوئيسم‌ وقرآن‌ كريم‌ اثر پذيرفته‌ بود، به‌ اين‌ كار اقدام‌ كرده‌ بود.شايد آنچه‌ كه‌، باعث‌ شد كبير و پس‌ از او نانك‌ دست‌ به‌ اين‌ حركت‌ اصلاحى بزنند ، جو تعصبى ‌بود كه‌ در جامعه خود مشاهده‌ مى‌كردند؛ و از همين‌ جاست‌ كه‌ مى‌بينيم‌ نانك‌، آيين‌ سيك‌ را بر اين‌اساس‌ پايه‌گذراى مى‌كند. كه‌ هيچ‌ گونه‌ فرقى ميان‌ لفظ‌ جلاله «الله» در نزد مسلمانها با «ويشنو» به‌ معناى خداى نگه‌دارنده‌) در نزد هندوها وجود ندارد.ولى او وحى را انكار مى‌كند، او براين‌ باور بود كه‌ خدا كسى است‌ كه‌ روح‌ را نورانى مى‌كند، و علم‌ اوبر ميليونها چيز احاطه‌ دارد و خالق‌ ميليونها شكل‌ و جسم‌ است‌؛ ولى خودش‌ جسم‌ نيست‌، بلكه‌موجودى است‌ غير از مخلوقاتش‌ و اين‌ همان‌ مفهومى است‌ كه‌ از آيه شريفة‌: «ليس‌ كمثله‌ شى‌ء و هو السميع‌ العليم‌» (شورى / 11) فهميده‌ مى‌شود.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017