سه شنبه 27 شهریور 1397
بازدید امروز : 6425 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : تفاوت طغیان و اپیدمی بیماری
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
تفاوت طغیان و اپیدمی بیماری
تعداد صفحه :
5
قیمت :
1500 تومان

اپيــدمي Epidemy
يا همه گيري در بر گيرنده موارد زير است :
1-1 شامل هر نوع آسيب يا بيماري مي شود .
1-2 يك عدد كلي و جهاني كه بتوان آن را پايه همه گيري قرار داد ، وجود ندارد و اپيدمي تجاوز از حدي است كه در بروز يك واقعه در يك محل و در يك زمان بيشتر از آنچه با توجه به اطلاعات گذشته انتظار مي رود و بديهي است كه اين انتظار از منطقه اي به منطقه ديگر و از بيماري به بيماري ديگر فرق دارد . مثلا شايد وجود ( 1000 ) مورد وبا در منطقه بنگلادش اپيدمي نباشد ولي وجود چند مورد از اين بيماري در اروپا مي تواند ، اپيدمي ناميده شود . يك مورد تنها از يك بيماري عفوني كه براي مدت طولاني ديده نشده باشد و يا يك مورد از يك بيماري كه قبلا در منطقه وجود نداشته باشد ، گزارش فوري و تحقيقات كامل محلي را ايجاب مي كند . دو مورد از چنين بيماري اي كه رابطه زماني و مكاني نيز داشته باشند ، براي اطلاق همه گيري كافي است . برابر تعريف انجمن بهداشت امريكا : ازدياد انتشار يك بيماري از منبع عفونت و شيوع بيش از حد انتظار آن در يك ناحيه و در يك زمان معين را اپيدمي مي گويند. واژه طغيان (Outbreak) براي بيان همه گيري هاي محدود استفاده مي شود.
3-1 همه گيري مي تواند در يك محله ، يك شهر ، يك كشور يا حتي تمام دنيا باشد كه به آن پاندمي خواهيم گفت .
4-1 همه گيري مي تواند در هر فاصله زماني ديده شود . مثلا : دوره آن مي تواند در مسموميت غذايي چند ساعت ، در آنفولانزا يا هپاتيت چند هفته و در سرطان ها ، اعتياد و بيماريهاي قلبي عروقي چند سال باشد .
5-1 اپيدمي ها بسته به قدرت تهاجمي عامل مي توانند ، متفرق يا متراكم باشند . حالت متراكم وقتي است كه قدرت تهاجمي عامل و افراد پذيرنده هر دو زياد باشد و در مدت كوتاهي عده زيادي مبتلا شوند . علل بروز اپيدمي تحت عنوان علل اصلي ، فرعي و خاموش شرح داده مي شوند .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007