چهارشنبه 21 آذر 1397
بازدید امروز : 5576 نفر

موضوع : تفاوت طغیان و اپیدمی بیماری
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
تفاوت طغیان و اپیدمی بیماری
تعداد صفحه :
5
قیمت :
1500 تومان

اپيــدمي Epidemy
يا همه گيري در بر گيرنده موارد زير است :
1-1 شامل هر نوع آسيب يا بيماري مي شود .
1-2 يك عدد كلي و جهاني كه بتوان آن را پايه همه گيري قرار داد ، وجود ندارد و اپيدمي تجاوز از حدي است كه در بروز يك واقعه در يك محل و در يك زمان بيشتر از آنچه با توجه به اطلاعات گذشته انتظار مي رود و بديهي است كه اين انتظار از منطقه اي به منطقه ديگر و از بيماري به بيماري ديگر فرق دارد . مثلا شايد وجود ( 1000 ) مورد وبا در منطقه بنگلادش اپيدمي نباشد ولي وجود چند مورد از اين بيماري در اروپا مي تواند ، اپيدمي ناميده شود . يك مورد تنها از يك بيماري عفوني كه براي مدت طولاني ديده نشده باشد و يا يك مورد از يك بيماري كه قبلا در منطقه وجود نداشته باشد ، گزارش فوري و تحقيقات كامل محلي را ايجاب مي كند . دو مورد از چنين بيماري اي كه رابطه زماني و مكاني نيز داشته باشند ، براي اطلاق همه گيري كافي است . برابر تعريف انجمن بهداشت امريكا : ازدياد انتشار يك بيماري از منبع عفونت و شيوع بيش از حد انتظار آن در يك ناحيه و در يك زمان معين را اپيدمي مي گويند. واژه طغيان (Outbreak) براي بيان همه گيري هاي محدود استفاده مي شود.
3-1 همه گيري مي تواند در يك محله ، يك شهر ، يك كشور يا حتي تمام دنيا باشد كه به آن پاندمي خواهيم گفت .
4-1 همه گيري مي تواند در هر فاصله زماني ديده شود . مثلا : دوره آن مي تواند در مسموميت غذايي چند ساعت ، در آنفولانزا يا هپاتيت چند هفته و در سرطان ها ، اعتياد و بيماريهاي قلبي عروقي چند سال باشد .
5-1 اپيدمي ها بسته به قدرت تهاجمي عامل مي توانند ، متفرق يا متراكم باشند . حالت متراكم وقتي است كه قدرت تهاجمي عامل و افراد پذيرنده هر دو زياد باشد و در مدت كوتاهي عده زيادي مبتلا شوند . علل بروز اپيدمي تحت عنوان علل اصلي ، فرعي و خاموش شرح داده مي شوند .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
صحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007