تلگرام سایت تحقیق
دوشنبه 7 اسفند 1396
بازدید امروز : 1266 نفر

موضوع : تفاوت طغیان و اپیدمی بیماری
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تفاوت طغیان و اپیدمی بیماری
تعداد صفحه :
5
قیمت :
1500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

اپيــدمي Epidemy
يا همه گيري در بر گيرنده موارد زير است :
1-1 شامل هر نوع آسيب يا بيماري مي شود .
1-2 يك عدد كلي و جهاني كه بتوان آن را پايه همه گيري قرار داد ، وجود ندارد و اپيدمي تجاوز از حدي است كه در بروز يك واقعه در يك محل و در يك زمان بيشتر از آنچه با توجه به اطلاعات گذشته انتظار مي رود و بديهي است كه اين انتظار از منطقه اي به منطقه ديگر و از بيماري به بيماري ديگر فرق دارد . مثلا شايد وجود ( 1000 ) مورد وبا در منطقه بنگلادش اپيدمي نباشد ولي وجود چند مورد از اين بيماري در اروپا مي تواند ، اپيدمي ناميده شود . يك مورد تنها از يك بيماري عفوني كه براي مدت طولاني ديده نشده باشد و يا يك مورد از يك بيماري كه قبلا در منطقه وجود نداشته باشد ، گزارش فوري و تحقيقات كامل محلي را ايجاب مي كند . دو مورد از چنين بيماري اي كه رابطه زماني و مكاني نيز داشته باشند ، براي اطلاق همه گيري كافي است . برابر تعريف انجمن بهداشت امريكا : ازدياد انتشار يك بيماري از منبع عفونت و شيوع بيش از حد انتظار آن در يك ناحيه و در يك زمان معين را اپيدمي مي گويند. واژه طغيان (Outbreak) براي بيان همه گيري هاي محدود استفاده مي شود.
3-1 همه گيري مي تواند در يك محله ، يك شهر ، يك كشور يا حتي تمام دنيا باشد كه به آن پاندمي خواهيم گفت .
4-1 همه گيري مي تواند در هر فاصله زماني ديده شود . مثلا : دوره آن مي تواند در مسموميت غذايي چند ساعت ، در آنفولانزا يا هپاتيت چند هفته و در سرطان ها ، اعتياد و بيماريهاي قلبي عروقي چند سال باشد .
5-1 اپيدمي ها بسته به قدرت تهاجمي عامل مي توانند ، متفرق يا متراكم باشند . حالت متراكم وقتي است كه قدرت تهاجمي عامل و افراد پذيرنده هر دو زياد باشد و در مدت كوتاهي عده زيادي مبتلا شوند . علل بروز اپيدمي تحت عنوان علل اصلي ، فرعي و خاموش شرح داده مي شوند .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018