موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : نوشابه پپسی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
نوشابه پپسی
تعداد صفحه :
18
قیمت :
12000 تومان

مقدمه
نوشابه، نوعی نوشیدنی شیرین گازکربنیک دار است که به عنوان نوعی نوشیدنی خنک و معمولاً برای برطرف نمودن تشنگی و یا به همراه غذا، مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب نوشابه ها حاوی کافئین هستند. در برخی مناطق به دلیل گاز موجود در نوشابه مثل کالیفرنیا و فلوریدا، به آن سودا )بی کربنات دو سود) می گویند. در اکثر مناطق کانادا، به نوشابه پاپ می گویند. معمولاً پاپ، نوشابه ایست که درون بطری قرار دارد؛ در حالی که سودا درون قوطی می باشد. البته در بیشتر نقاط دنیا به این نوع نوشیدنی، همان نوشابه می گویند.
برای طعم دادن به نوشابه از وانیل، دارچین، کارامل و همچنین اسانس انواع مرکبات، مخصوصاً پرتقال و لیمو ترش استفاده می کنند. از آنجا که بخش اعظم نوشابه آب بوده و سایر مواد افزودنی، بخش ناچیزی دارند، این نوشیدنی را نوشابه نام نهاده اند. نوشابه ها اغلب کافئین دار هستند. البته انواعی از آن بدون کافئین هم تهیه می شوند. نوشابه ها را با شیره ی ذرت یا شکر شیرین می کنند. برای تهیه ی نوشابه های رژیمی، از مواد شیرین کننده مصنوعی همچون ساخارین استفاده می کنند که این مواد، اگرچه مزه شیرینی ایجاد می کنند، اما کالری یا مواد مغذی ندارند و سبب چاقی هم نمی شوند. معروف ترین کارخانجات تولید نوشابه در جهان، پپسی و کوکا کولا هستند که محصول خود را به تمام نقاط دنیا صادر می کنند و همچنین در بسیاری از نقاط دنیا شعبه دارند.
تاریخچه مختصر پپسی
پپسی در سال 1898 در کارولینا پدید آمد.تاریخچه آن طولانی و پر بار است. نوشیدنی (پپسی) حاصل اختراع کالب برادهم است. داروساز و صاحب داروخانه اهل New Bern واقع در کارولینای شمالی است.
اطلاعاتی که اینجا منتشر می شود توسط شرکت پپسی کولا بین المللی فراهم شده و ممکن است در سایت آنها www.pepsi.com قابل دسترسی باشد.در روزی از روزهای گرم تابستانی در New Bern یک داروساز جوان بنام کالب برادهم دست به انجام یک سری آزمایشها روی ترکیبی از آبمیوه ها، ادویه جات و شربت ها زد تا بتواند نوشیدنی جدیدی به مشتریان خود ارائه کند. در طی آزمایشاتی که انجام داد توانست نوشیدنی خلق کند که در تمام جهان به نام pepsi cola شناخته شد.کالب برادهم می دانست برای جلب مشتریان به داروخانه اش باید آنجا را به یک پاتق تبدیل کند. او این کار را با تولیدنوشیدنی مخصوص غیرالکلی خود جامه عمل پوشاند. اختراع او ترکیبی منحصر به فرد از عصاره مغز kola، وانیل و مقادیر اندکی از روغن ها بود که میان مشتریان وی محبوب شد و نوشیدنی براد نام گرفت . caleb تصمیم گرفت نام نوشیدنی خود را به pesi cola تغییر داده و نوشابه غیر الکی جدیدش را تبلیغ کند.این محصول با استقبال مردم روبرو شد و به این ترتیب فروش پپسی کولا افزایش یافت و او را به تاسیس یک کمپانی که بازاریابی نوشیدنی جدید را انجام برساند متقاعد نمود.او شرکت خود را در سال 1902 در اطاق پشتی داروخانه اش با نام pepsi cola راه اندازی کرد و از دفتر حفظ کپی رایت ایالات متحده برای نشان تجاری خود درخواست مجوز کرد در ابتدا تهیه و فروش شربت را خودش انجام می داد.. اما بزودی دریافت که در صورت بسته بندی بطری های پپسی امکان استعمال آن برای مردم در هر مکانی وجود خواهد داشت.تجارت پپسی او رو به رشد بود و در 16 ژوئن 1903 توسط دفتر کپی رایت ایالات متحده آمریکا رسماً به ثبت رسید. در آن سال وی 7968 بشکه شربت را تحت عنوان "نیروبخش، نشاط آور و کمک کننده به هضم غذا"به فروش رساند. وی همچنین برای سرمایه گذاران مستقل جوایز حق انحصاری را در مورد بطری های پپسی بکار گرفت. تعداد آنها در سال 1905 فقط 2 نفر بود که در سال بعد به 15 نفر افزایش یافتند و در سال 1907 این رقم به چهل نفر رسید. در انتهای سال 1910 بالغ بر 24 ایالت نماینده انحصاری پپسی کولا داشتند.

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007