موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : شبهاتی از مسیحیت
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
شبهاتی از مسیحیت.docx
تعداد صفحه :
28
قیمت :
12000 تومان

آیا خدا نجات دادن مخفیانه حضرت عیسی از صلیب باعث گمراهی مردم شده است؟
یکی از شبهاتی که مسیحیان در مورد اینکه قرآن مصلوب شدن حضرت عیسی(ع) را انکار میفرماید، وارد میکنند این است که اگر اینطور باشد، خداوند با این کار بندگان خودش را گمراه کرده است. در پایین بحثی را با یک فرد مسیحی در این مورد داریم:
این چگونه خداییست که سر بندگانش را این گونه برای 600 سال شیره می مالد؟ 600 سال خودش باعث گمراهی بندگانش بوده است! این چگونه خدایی است که خود باعث گمراهی است؟ 600 سال یک تفکر را غالب می کند و بعد از بیخ و بن ریشه ی آن را می زند. این خدا که 600 سال اجازه می دهد که یک عقیده بنیانگذاری شود و حق به توسط باطل چنان جا به جا شود که دیگر اثری از حق نماند و پیامبری که خود فرستاده فقط باعث دردسر بیشتر شود(چرا که سخنان حول او چه در زمان حیاتش و چه در زمان عروجش بر طبق نظر قرآن فقط باعث ایجاد شرک و کفر و دروغ پردازی و ... شود) که دیگر با ادعای آن انجیل که خود عیسی نوشته، قرآن دیگر همه را سرافراز می کند زیرا که هیچ گاه به دست هیچ کس نرسید!
سؤال بسیار نیکویی است. پرسشی است که در مناظرۀ 13 فوریۀ امسال(2010) بین آقای اسامه عبدالله و آقای نبیل قریشی، نبیل از اسامه پرسید. پاسخ اسامه بسیار جالب بود: خداوند همانگونه گذاشت 600 سال مردم در گمراهی باشند که گذاشت برای هزاران سال دینهای خرافی در جهان نشر و نمو داشته باشد، ادیانی که همین امروز نیز به پرستش بتها مشغولند.
پس اگر جناب ایلچی مسیح خدایی را که میگذارد مردم 600 سال در مورد یک ماجرای اعدام اشتباه بکنند، را قبول ندارد، چگونه میتواند همین خدا را در شرایطی قبول داشته باشد که میگذارد هزاران سال مردمان کافر و مشرک بر روی زمین باشند.
جواب شما برای این که خداوند چگونه اجازه می دهد مردم این گونه در گمراهی فرو روند اشتباه است. زیرا که یک نکته را فراموش کردید. اگر امتی بت پرست وجود دارند خود آن را ساخته اند. خودشان مسبب آن بوده اند. اما این جا الله(با این لفظ نام می برم که مجبور نشوم هی بگویم خدای مسیحیت و خدای اسلام . وگرنه الله خدای ماست. این را گفتم که سوء تعبیر نشود) است که مسبب همه ی این هاست. الله است که مردم را خودش بازی داده است. او مردم را گمراه کرده است نه کس دیگری. کسی را فرستاده که چه در زمان حیاتش و چه در زمان مرگش به او می گفتند پسر خدا(اعتقادات اسلامی در این مورد را بررس می کنم) و به او الوهیت می چسبانند چه در زمان حیاتش و چه بعد از آن. در حالی که می خواهند او را بکشند بدون این که هیچ کسی بفهمد امر بر همه مشتبه می شود و کسی دیگر مصلوب می شود و حضرت عیسی عروج می کند.
این کار، عمل انسان نبود. خدا می توانست به انسان ها آشکار کند که این بنده ی خدایی که بر صلیب شد، عیسی نبود. یعنی در این 600 سال نمی توانست؟ خدا می توانست انجیل عیسی را نگاه دارد که بخوانند و هدایت شوند نمی توانست؟ اگر او عیسی را فرستاد برای یک هدف نیکو، که ما در حضرت عیسی از دید اسلام این هدف نیکو را اصلا ندیدیم. او آمد و تمامش هم دردسر بود همین و بس. چرا که تا امروز هم بر سر آن مشکل است و این فقط آن 600 سال بین محمد و عیسی را شامل نمی شود. آن ماجرای اعدام که شما بیان کردید که خدا گذاشت انسان ها اشتباه کنند شد بیس ایمان میلیاردها انسان در طول قرون متمادی. در حالی که او وظیفه داشت از کاری که کرده انسان را آگاه کند و نکرد. به هر حال این مسائلی است که از دید من مطرح است.

تحقیقهای مشابه
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007