پنج شنبه 1 تیر 1396
بازدید امروز : 4077 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : رنگ
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
رنگ.doc
تعداد صفحه :
21
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مقدمه :
رنگ ها جايگاه ويژه اي در زندگي انسان دارند هر روز ما را احاطه مي كنند و چنان با محيط اطراف ما عجين شده اند كه تنها زماني پي به وجودشان مي بريم كه يكبار خود را نشان دهند. براي مثال موقع خريد پيراهن ، توقع انتخاب كاغذ ديواري ، پشت چراغ قرمز ، موقع تماشاي گلهاي چمنزار در تابستان و برگ درختان پاييز
زبان رنگها ، خصوصيات آن ها ، نحوه تأثير آن ها در رفتار هاي اجتماعي و حالت هاي رواني افراد چكونگي ارتباط رنگ با كودك و تربيت او چگونگي استفاده از رنگ ها در مراكز آموزشي و پرورشي رنگي به مقتضاي خاصيتش به نوع درروان افراد تأثير مي گذارد كه اين اثر بي ربط با رفتار هاي اجتماعي ورواني ها نمي باشد .اين ها همه گوياي تأثير رنگ در انسان مي باشد به طوري كه هر فردي بنا به مسايل دروني خود به رنگي انس داشته وآن را مي پسندد. مسئله رنگ در رابطه با كودكان و تربيت و رشد آنان مبحث ديگري تأثير رنگها را تشكيل ميدهد. به گونه اي كه در اين تأثير در كودكان بيشتر از افراد بزرگسال مي باشد . رنگ ها در به وجود آوردن حالت هاي مختلف رواني مثل آرامش يا عدم آرامش و... در كودكان مؤثر بوده و در نتيجه در تكوين شكل وجودي و شخصيت آن ها نقش مهمي را ايفا مي نمايد . انتخاب رنگ توسط كودكان در نقاشي ها و يا كارهاي ديگر نشان دهنده حالات رواني آنان مي باشد . لذا توجه به رنگها به عنوان ابزاري در خدمت تعليم و تربيت كودكان الزامي است و مدارس و محيط هاي آموزشي و پرورشي را مي توان مكان بسيار مناسبي براي استفاده صحيح از رنگ ها در جهت پيشبرد اهداف آموزش و پرورش به شمار آورد.
رنگ چیست؟
رنگ با دیگر پدیده های طبیعی تفاوت دارد.رنگ همچون کلامی گویاست برای بازگو کردن خلق وخوی مردم در زمانهای گذشته.رنگی یکباره احساس وحشت،خوشحالی ویا هیجان را در ما بر می گزیند و رنگی دیگر به ما آرامش می دهد. با کمک رنگ می توان احساسات خود را بروز داد.رنگها رامی توان هم سمبل «زندگی»دانست و هم سمبل«مرگ».مثل رنگ قرمز که سمبل مرگ است.بررسی و شناخت رنگ تنها از بعد فیزیکی آن (طول موج)میسر نیست.ما برای بیان مفاهیم زندگی از رنگ بهره می بریم و از اثرآنها اطمینان داریم . از این روبرای شرکت در یک مهمانی مهم لباس رسمی به رنگ زرد ،قرمزیا آبی می پوشیم. ما از رنگها برای ابراز خوشحالی خود استفاده می کنیم.گوته احساس انسان را نسبت به رنگ در این جمله آورده است:«به طور کلی رنگها شادی آفرین هستند.چشمها همان قدر که برای دیدن به نور نیازمندند،محتاج رنگ نیز هستند.انسان از بیاد آوردن یک روز مه آلود که نور خورشید تنها از گوشه آن می تابد ورنگین کمانی نیز در آسمان است، احساس نشاط میکند.» طبیعت،رنگها را در کمان وسیعی مهار میکندکه یک سر آن در دنیای درون ماستو سر دیگر آندر زندگی روزانه ما ریشه دارد.ما با رنگها غریبه نیستیم.آنها در زندگی ما جای دارند و به طور اجتناب ناپذیری جزئی از تصورات ما شده اند.
سه رنگ اصلی :زرد،قرمز،آبی
«هر رنگ ویژگی خاص خود را داردو احساسی متفاوت از رنگهای دیگر در ما به وجود می آورد.»
با این حال فقط درک ماهیت رنگ به طور سطحی ممکن است.مهمترین دیدگاه این است که رنگ توانایی شاد کردن ما را دارد و این توصیف از رنگهای اصلی توجه کنید:رنگهای زرد،قرمز و آبی مانند کوه یخ شناوری هستند که در زیر خود منطقه وسیعی را پنهان کرده اند که برای مشاهده آن باید شانس پژوهش در آن اعماق را داشته باشید.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017