موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : رنگ
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
رنگ.doc
تعداد صفحه :
21
قیمت :
10500 تومان

مقدمه :
رنگ ها جايگاه ويژه اي در زندگي انسان دارند هر روز ما را احاطه مي كنند و چنان با محيط اطراف ما عجين شده اند كه تنها زماني پي به وجودشان مي بريم كه يكبار خود را نشان دهند. براي مثال موقع خريد پيراهن ، توقع انتخاب كاغذ ديواري ، پشت چراغ قرمز ، موقع تماشاي گلهاي چمنزار در تابستان و برگ درختان پاييز
زبان رنگها ، خصوصيات آن ها ، نحوه تأثير آن ها در رفتار هاي اجتماعي و حالت هاي رواني افراد چكونگي ارتباط رنگ با كودك و تربيت او چگونگي استفاده از رنگ ها در مراكز آموزشي و پرورشي رنگي به مقتضاي خاصيتش به نوع درروان افراد تأثير مي گذارد كه اين اثر بي ربط با رفتار هاي اجتماعي ورواني ها نمي باشد .اين ها همه گوياي تأثير رنگ در انسان مي باشد به طوري كه هر فردي بنا به مسايل دروني خود به رنگي انس داشته وآن را مي پسندد. مسئله رنگ در رابطه با كودكان و تربيت و رشد آنان مبحث ديگري تأثير رنگها را تشكيل ميدهد. به گونه اي كه در اين تأثير در كودكان بيشتر از افراد بزرگسال مي باشد . رنگ ها در به وجود آوردن حالت هاي مختلف رواني مثل آرامش يا عدم آرامش و... در كودكان مؤثر بوده و در نتيجه در تكوين شكل وجودي و شخصيت آن ها نقش مهمي را ايفا مي نمايد . انتخاب رنگ توسط كودكان در نقاشي ها و يا كارهاي ديگر نشان دهنده حالات رواني آنان مي باشد . لذا توجه به رنگها به عنوان ابزاري در خدمت تعليم و تربيت كودكان الزامي است و مدارس و محيط هاي آموزشي و پرورشي را مي توان مكان بسيار مناسبي براي استفاده صحيح از رنگ ها در جهت پيشبرد اهداف آموزش و پرورش به شمار آورد.
رنگ چیست؟
رنگ با دیگر پدیده های طبیعی تفاوت دارد.رنگ همچون کلامی گویاست برای بازگو کردن خلق وخوی مردم در زمانهای گذشته.رنگی یکباره احساس وحشت،خوشحالی ویا هیجان را در ما بر می گزیند و رنگی دیگر به ما آرامش می دهد. با کمک رنگ می توان احساسات خود را بروز داد.رنگها رامی توان هم سمبل «زندگی»دانست و هم سمبل«مرگ».مثل رنگ قرمز که سمبل مرگ است.بررسی و شناخت رنگ تنها از بعد فیزیکی آن (طول موج)میسر نیست.ما برای بیان مفاهیم زندگی از رنگ بهره می بریم و از اثرآنها اطمینان داریم . از این روبرای شرکت در یک مهمانی مهم لباس رسمی به رنگ زرد ،قرمزیا آبی می پوشیم. ما از رنگها برای ابراز خوشحالی خود استفاده می کنیم.گوته احساس انسان را نسبت به رنگ در این جمله آورده است:«به طور کلی رنگها شادی آفرین هستند.چشمها همان قدر که برای دیدن به نور نیازمندند،محتاج رنگ نیز هستند.انسان از بیاد آوردن یک روز مه آلود که نور خورشید تنها از گوشه آن می تابد ورنگین کمانی نیز در آسمان است، احساس نشاط میکند.» طبیعت،رنگها را در کمان وسیعی مهار میکندکه یک سر آن در دنیای درون ماستو سر دیگر آندر زندگی روزانه ما ریشه دارد.ما با رنگها غریبه نیستیم.آنها در زندگی ما جای دارند و به طور اجتناب ناپذیری جزئی از تصورات ما شده اند.
سه رنگ اصلی :زرد،قرمز،آبی
«هر رنگ ویژگی خاص خود را داردو احساسی متفاوت از رنگهای دیگر در ما به وجود می آورد.»
با این حال فقط درک ماهیت رنگ به طور سطحی ممکن است.مهمترین دیدگاه این است که رنگ توانایی شاد کردن ما را دارد و این توصیف از رنگهای اصلی توجه کنید:رنگهای زرد،قرمز و آبی مانند کوه یخ شناوری هستند که در زیر خود منطقه وسیعی را پنهان کرده اند که برای مشاهده آن باید شانس پژوهش در آن اعماق را داشته باشید.

تحقیقهای مشابه
ترجمه مقاله و تحقیق - زیست شیمی - آمیختگی بخش پیچ مانند dna بدون افزایش قدرت رنگ پذیریmelting of a sna hairpin hyper chromism
4 صفحه - 12000 تومان
تعیین رنگ خاک
5 صفحه - 1000 تومان
روانشناسي رنگ ها
22 صفحه - 7500 تومان
تاثیر رنگ بر روحیه دانش آموزان
19 صفحه - 7500 تومان
گزارش کارآموزی در بخش رنگرزی کارخانه با تشریح بخشهای مختلف رنگ کاری و کوره رنگ
7 صفحه - 7500 تومان
تاثیر رنگ بر روحیه دانش آموزان
19 صفحه - 7500 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - تحلیل رنگ در صحنه¬ای از یک فیلم
8 صفحه - 24000 تومان
پروژه کارآموزی ساختمانهای بتنی از خاکبرداری تا رنگ آمیزی
271 صفحه - 75000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - از بین بردن COD و رنگ از فاضلاب صنایع نساجی با استفاده از سنگ آهک و کربن فعال شده 19
43 صفحه - 129000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - رنگ فونت 6
7 صفحه - 21000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - سفیده تخم مرغ به عنوان رنگ پایه ای کم هزینه و موافق با محیط برای ریخته گری ژلاتینی سرامیک 9
3 صفحه - 9000 تومان
کارآموزی در کارخانه رنگ پارس سیمین حسابداری حقوق و دستمزد
27 صفحه - 21000 تومان
گزارش کاراموزی در کارخانه رنگ سازی
54 صفحه - 24000 تومان
پروژه رنگ در مورد رنگ و رنگسازی و حلالها
54 صفحه - 18000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007