دوشنبه 2 مهر 1397
بازدید امروز : 4888 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : جداسازی پروتئین ها
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
جداسازی پروتئین ها.docx
تعداد صفحه :
21
قیمت :
3500 تومان

مقدمه
جداسازي مولکولي در فناوري‌هاي مختلفي همچون شناسايي عوامل بيماري‌زا و توالي‌سنجي DNA اهميت بسيار بالايي دارد. حساسيت روش‌هاي فعلي که براي اين کار استفاده مي‌شوند، براي تشخيص بسياري از پروتئين‌ها که مي‌توانند نشانگرهاي زيستي بيماري‌هاي مختلف باشند، کافي نيست.
حال ديويد اينگليس و همکارانش در دانشکده فيزيک دانشگاه مک‌کوآري روش جديدي براي افزايش حساسيت جداسازي مولکولي ابداع کرده‌اند. در اين روش جديد از تمرکز گراديان رسانايي (conductivity Gradient focusin g براي تغليظ و جداسازي همزمان پروتئين‌ها استفاده شده است. فرايند تغليظ و جداسازي در يک کانال عميق به عمق 120 نانومتر و توسط يک ميدان الکتريکي صورت مي‌گيرد؛ اين کانال يک نمک پايدار و يک گراديان رسانايي را حمايت مي‌کند. نتايج حاصل نشان مي‌دهند که مي‌توان پروتئين‌ها را با اين روش تا حد
شناسايي تغليظ کرد.در اين کار نشان داده شده است که يک نانوکانال ساده که به محلول‌هاي شيميايي مختلف متصل است، مي‌تواند يک گراديان غلظتي پايدار و قوي ميان اين محلول‌ها ايجاد کند. سپس مي‌توان از اين گراديان غلظتي براي جداسازي و تغليظ انتخابي بهره برد. اين فرايندها قبلاً در سامانه‌هايي اجرا شده‌اند که گراديان غلظتي را با روش‌هاي بسيار پيچيده‌تري ايجاد مي کنند.
اينگليس مي‌گويد: «ايده اصلي کار ما اين است که با قرار دادن مولکول‌ها در يک نانوکانال و ايجاد يک گراديان غلظتي مي‌توان اين گراديان را بسط داده و بدين ترتيب مولکول‌ها را از هم جدا کرده و تغليظ نمود. به‌علاوه، ما به‌جاي تکيه بر قطبش غلظتي، از يک نانوکانال که دو ميکروکانال با رسانايي بالا و پايين را به‌هم وصل مي‌کند، بهره برديم تا يک گراديان ميدان الکتريکي را به سيستم اعمال نماييم».

تحقیقهای مشابه

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007