چهارشنبه 7 تیر 1396
بازدید امروز : 1208 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : تاثیر فعالیت بدنی بر سیستم عصبی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تاثیر فعالیت بدنی بر سیستم عصبی.docx
تعداد صفحه :
11
قیمت :
2500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مقدمه:
تحقیقات نشان می دهد فعالیت بدنی موجب سالم نگه داشتن سلول های مغز می شود. بر اساس این تحقیقات ورزش و تحرك بدنی باعث حركت مولكول های سمی موجود در مغز شده و در پی آن مولكول های مفید از سلول های عصبی حفاظت می كنند. نتیجه این كشف، دلیل عدم ابتلابه آلزایمر را در افرادی كه ورزش می كنند و از نظر ذهنی فعال هستند، توضیح می دهد.
«تورس آلمن» از دانشگاه مادرید اسپانیا در این باره می گوید: «یافته های ما این نظریه را تقویت می كند كه ورزش كردن از ابتلای مغز به بیماری های مختلف جلوگیری كرده و در مقابل، زندگی بدون تحرك و ساكن خطر آن را افزایش می دهد.» تحقیقات این گروه نشان می دهد ورزش میزان پروتئین مخصوصی را كه از افزایش مولكول های عامل آلزایمر جلوگیری می كند، چند برابر كرده و آن را از مغز انسان به خون منتقل می كند. این پروتئین كه «مگالین» نام دارد، از ایجاد شرایط مناسب برای رشد پروتئین مخرب به نام «Amulid B» جلوگیری می كند. این در حالی است كه در مغز بیماران مبتلابه آلزایمر توده های انبوهی از پروتئین مخرب وجود دارد. مگالین به همراه خود مولكول دیگری به نام «انسولین عامل رشد» را به مغز می آورد و این مولكول كه باعث بزرگ شدن ماهیچه های بدن هنگام ورزش می شود، به سلامت سلول های مغزی نیز كمك می كند.
محققان برای پی بردن به نقش مگالین در این فرآیند میزان پروتئین را در موش های مبتلابه آلزایمر تغییر داد و همان طور كه آزمایش ها نشان داد، افزایش مگالین در مغز باعث تقویت فعالیت های ذهنی موش ها شد. در نتیجه دانشمندان به این نتیجه رسیدند كه بیماری های مخرب سیستم عصبی و سن رابطه مولكولی با یكدیگر دارند. این در حالی است كه قبلاً پروفسور آدلارد عصب شناس دانشگاه بركلی ایالات متحده پژوهش های مشابهی در این مورد انجام داده بود و هم اكنون به نتیجه این تحقیقات خوشبین است و آن را مسیر جدیدی برای توسعه داروهای افزایش دهنده میزان مگالین برای سالم نگه داشتن مغز انسان می داند.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017