شنبه 6 خرداد 1396
بازدید امروز : 4466 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : نظریه سرمایه گذاری
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
نظریه سرمایه گذاری
تعداد صفحه :
22
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

شکل گیری نظریه سرمایه گذاری به غول های علم اقتصاد برمی گردد. ایرونیگ فیشر، آرتور پیگو و آلفرد مارشال در شکل گیری این نظریه سهیم بودند. جان مینارد کینز نیز که تئوری هزینه مصرف کننده مارشال از جایگاه مهمی در کتاب «نظریه عمومی» اش برخوردار است در این امر نقش داشت. علاوه بر آن سرمایه گذاری یکی از اولین متغیرهایی بود که با استفاده از تکنیک های جدید تجربی مورد مطالعه قرار گرفت.
آلبرت آفتلیون در سال ۱۹۰۹ نشان داد که سرمایه گذاری هم جهت با چرخه کسب و کار تغییر می کند. نویسندگان بسیاری از جمله تریژف هاولمو، اقتصاددان برنده جایزه نوبل به پیشرفت ادبیات مربوط به سرمایه گذاری در دوره پس از جنگ کمک کردند. دیل یورگنسن در سال ۱۹۶۳ مقاله بسیار تاثیر گذاری را در این رابطه منتشر کرد. نظریه نئوکلاسیک وی درباره سرمایه گذاری با گذشت زمان همچنان معتبر مانده است؛ چرا که این قدرت را به تحلیلگران سیاست ها می دهد که به پیش بینی چگونگی اثرگذاری تغییر سیاست های دولتی بر سرمایه گذاری بپردازند. به علاوه این نظریه بسیار جذاب و جزو ابزارهای موردنیاز اقتصاددان ها است.
در این جا طرح مختصری از این تئوری را بیان می کنیم. فرض کنید که بنگاهی دارید و می خواهید درباره خرید یک دستگاه جدید تصمیم بگیرید. چه چیزی بر تصمیم شما اثرگذار است؟ اولین چیزی که به ذهن می رسد آن است که اگر خرید این دستگاه به افزایش سود شما منجر شود این کار را انجام خواهید داد. برای آن که چنین اتفاقی روی دهد، باید درآمدهای حاصل از به کارگیری این دستگاه حداقل برابر با هزینه های آن باشد. محاسباتی که در بخش درآمدها صورت می گیرند ساده اند. مثلا اگر این دستگاه هزار عدد دونات تولید کند و بتوان هر قطعه از آنها را به قیمت ۱۰ سنت به فروش رساند آن گاه پس از کسر هزینه های غیر سرمایه ای مثل هزینه تهیه آرد مشخص خواهد شد که این دستگاه چه میزان درآمد اضافی را ایجاد خواهد کرد؛ اما هزینه های مرتبط با دستگاه را چگونه باید محاسبه کرد؟

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017