سه شنبه 9 خرداد 1396
بازدید امروز : 4042 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : بورس نفت
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
بورس نفت
تعداد صفحه :
18
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

در سال ۱۹۰۶ میلادی یك جغرافیدان بریتانیایی با نام «سرمیكندر» ۳ قاره اروپا، آسیا و آفریقا را «جزیره جهانی» نامگذاری كرد و محور مركزی این جزیره جهانی را «هارتلند» (قلب جهان) نامید.
از نظر وی، هارتلند منطقه ای وسیع بود كه از شرق به سیبری، از غرب به روسیه، از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب به ارتفاعات هیمالیا، ایران و مغولستان محدود می شود. بنابراین نظریه «قلب جهان» منطقه وسیعی است كه قسمت اعظم آن از ایران، افغانستان، آسیای میانه و بخشی از روسیه و دریای خزر تشكیل شده است.
در طول سا ل های گذشته همواره بسیاری از كشورهای غربی و عربی سعی بر تسلط بر این ناحیه داشته و دارند، چرا كه این كشورها بر این باورند كه تسلط بر هارتلند، كلید فتح جهان به حساب می آید.
شواهد و بررسی ها نشان می دهد ایران، علاوه بر این كه بخش مهم و اعظمی از «قلب جهان» را تشكیل می دهد، دارای ویژگی های منحصر به فردی است كه آن را در مقایسه با سایر كشورهای همجوار متمایز كرده است.
وجود منابع غنی از نفت، گاز و سایر كانی ها خود دلیلی بر وجود این ویژگی های استثنایی است. در حال حاضر ذخایر زیرزمینی نفت ایران حدود بیش از ۱۳۲ میلیارد بشكه برآورد شده و از لحاظ گازی نیز بعد از روسیه به عنوان دومین پتانسیل گازی جهان به شمار می آید. اما آن چیزی كه تمام جهانیان، ایران را با آن می شناسند، نفت است كه سبب شده در تمام دنیا ایران را چهارمین تولید كننده نفت جهان بخوانند. همین امر به همراه این كه عمده درآمدهای كشور از سوی نفت تأمین می شود، فكر ایجاد بورسی برای این كالای استراتژیك را به ذهن مسئولان انداخت. هنوز در خاورمیانه بورسی به طور رسمی برای داد وستد نفت و سایر محصولات انرژی پدید نیامده بود كه طرح بورس نفت برای نخستین بار در برنامه توسعه ۵ ساله ۲۰۰۵-۲۰۰۰ مطرح شد. مطالعات بورس نفت از سال ۱۳۸۳ با مشاركت یك كنسرسیوم بین المللی شروع و تفاهمنامه راه اندازی این بورس در اردیبهشت ۱۳۸۳ امضا شد. در ژوئن سال ،۲۰۰۴ محمد عاصمی پور مجری طرح بورس نفت ایران، برای بازدید از بورس بین المللی نفت به انگلستان سفر كرد و با برخی از معامله گران بورس لندن به مذاكره پرداخت.

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017