784100 سیستم عامل minix3.docx
سه شنبه 24 مهر 1397
بازدید امروز : 7945 نفر

موضوع : سیستم عامل minix3.docx
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
سیستم عامل minix3
تعداد صفحه :
22
قیمت :
5000 تومان

مقدمه
minix3 یک سیستم عامل کوچک و open source است و شبیه به سیستم عامل Unixاست که بر اساسمعماری micro kernels بر پا شده است اندرواس تننباوم (Andrew.s.tanenbawm)اولین کسی بود که این سیستم عامل رابرای مقاصد آموزشی ( در دانشگاه ) طراحی کرد .Linuxنیز از minixالهام گرفته است اسم minix از لغت minimal گرفته شده است . امروزه افراد بسیارس در جهت تغییر source code های آن به منظور ایجاد سیستم عاملی بهتر و پربارتر بر آمدند.
مینیکس ، یک سیتم عامل از رده سیستم عامل های یونیکس است که معماری نرم افزار آن بر پایه طراحی به صورت ریز هسته می باشد . اندرو تننبام این سیستم عامل را برای اهداف آموزشی برنامه نویسی کرد که بهد ها هسته لینوکس با الهام از مینیکس به وجود آمد . کلمه مینیکس از ترکیب دو کلمه « مینی » و « یونیکس » گرفته شده است .
پیشینه
اندرو تننبام مینیکس را در دانشگاه Universiteit vrije آمستردام به عنوان یک مثال طراحی برایی پوشش اهداف و اصولی که در کتابش به نام طراحی و اجرای سیستم عامل ها بدان اشاره کرده بود در سال 1987 ایجاد کرد . هسته مینیکس ، به صورت خلاصه شامل 12،000 خط کد مبدأ به زبان سی میشد که در مینیکس1،فقط وظیفه مدیریت حافظه و سیستم پرونده آن را بر عهده داشتند. انتشارات Prentic-Hall نسخه ای از مینیکس و باینری مینیکس با تعدادی جزوه راهنما را بر روی دیسکت فلاپی منتشر کرد . مینیکس1 بخشی ازمکانیسم کاری یونیکس به نام Call System بهره می برد.
اندرو تننبام در واقع مینیکس را برای اجرای بر روی ریز کامپیوتر های موجود در بازار آن زمان ای بی ام و آی بی ام PC/ATطراحی و ساخته بود منتها با انتشار مینیکس نسخه 5و1 در سال 1991 ، به خاطر سازگاری هسته ای آن با معماری تراشه های Motorola 68000و SPARC ، کامپیوترهای ماوس دار ساخت شرکت آی بی ام نیز از توانایی اجرای مینیکس برخوردار شدند و مینیکس توانست موفقیت بسیار خوبی را در بین برنامه نویسان و طراحان کسب کند و در نتیجه مینیکس با قابلیت استفاده در CommodorAmiga.ST Atari و مکینتاش توانست به بازاز سخت افزار های سااخته شده بر پایه ی تراشه ی SPARC وارد شود.
همچنین مینیکس بر روی کامپیوتر هایی مانند اینتل 386 که معماری 32 بیتی داشتند بر پایة تراشه های ترانزپیوتر ARM,xx320 NS ویا INMOS ساخته شده بودند نیز کار می کرد . مدتی بعد شرکت Scientifc Meiko سیستم عامل MelikOS را که براساس مینیکس ساخته شده بود را وارد بازار کامپیوترهای پردازش موازی کرد. همچنین نسخه ای از مینیکس در یکی از پروسه های اجرایی کاربران سیستم عامل SunOS موجود است. پس از معرفی معماری جدید X86اینتل ، مینیکس 2 در سال 1997 انتشار یافت که تنها این معماری جدید و سیستم های میزبان سیستم عامل سولاریس که بر پایه ی تراشه SPARC طراحی و ساخته شده بودند را پشتیبانی می کرد . نحوه طراحی مینیکس2 همچنین موضوع کتاب بعدی تننباوم بود که به همراه آلبرت وودهال به نگارش در آمده بود. مانندنسخه قبلی کتاب ، این بار نیز دیسک فشرده ای حاوی نسخه ای از این سیستم عامل به همراه کتاب منتشر شد.
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007