شنبه 3 تیر 1396
بازدید امروز : 3971 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : فرضیه سازی.docx
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
فرضیه سازی
تعداد صفحه :
8
قیمت :
1500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مقدمه
فرضیه در واقع راه حل های پیشنهادی برای مشکل است و تمامی راه حل های پیشنهادی و احتمالی که به ذهن خطور می یابد را شامل می شود .
فرضيه عبارت است از حدس يا گمان انديشمندانه درباره ماهيت، چگونگى و روابط بين پديده‌ها، اشياء و متغيرها، که محقق را در تشخيص نزديکترين و محتمل‌ترين راه براى کشف مجهول کمک مى‌نمايد؛ بنابراين، فرضيه گمانى است موقتى که درست بودن يا نبودنش بايد مورد آزمايش قرار گيرد. فرضيه براساس معلومات کلى و شناخت‌هاى قبلى يا تجارب محقق پديد مى‌‌آيد. اين شناخت‌ها ممکن است براساس تجارب يا مطالعات قبلى باشد، از منابع شفاهى بدست آمده باشد، يا در جريان مطالعهٔ ادبيات تحقيق حاصل شده باشد. در هر صورت، مجموعه منابع مزبور مى‌تواند ذهن محقق را آماده نمايد تا دربارهٔ چگونگى متغيرها و روابط آنها در تحقيق مورد نظر حدس بزند و پيش‌بينى بعمل آورد و حاصل آن را در قالب قضاياى حدسى و خبرى تدوين نمايد. نکته‌اى که بايد دربارهٔ تفاوت فرضيه با نظريه و قوانين يا معلومات کلى بيان شود اين است که نظريه و قوانين عمدتاً مشتمل بر قضاياى کلى و عمومى هستند و به مورد خاصى تعلق ندارند و مى‌توانند مصاديق زيادى داشته باشند، درحالى‌که فرضيه حالت کلى ندارد و مختص مسئله تحقيق است که از قضاياى کلى ناشى مى‌شود ولى در قلمرو يک تحقيق خاص شکل مى‌گيرد؛ به همين دليل، يک محقق نمى‌تواند فرضيهٔ خود را در تحقيق مورد نظرش بصورت قضيهٔ کلى بيان نمايد. هرچند از قضاياى کلى به روش قياسى و از کل به جزء فرضيه‌سازى نمايد و فرضيه‌هاى خود را با قضاياى کلى استنتاج نمايد، بايد مفاهيم و اصطلاحات مربوط به فرضيه را به مسئلهٔ تحقيق خود محدود کند.
يک فرضيه تصوري است که توضيح حقايق مشاهده شده را ارائه مي کند و يا به عنوان يک پايه و اساس براي استدلال بدون تصور حقيقت مي باشد. گمانه زني ها به مقدار کافي ساده و صريح هستند اما توجه داشته باشيد که چطور اهميت در غير مسلم نسبت به مسلم و شرح حقايق به اندازه اي که ما قادر بوده ايم آنها را مستحکم کنيم، برابر با آن نکته است. ريشه يوناني کلمه فرضيه سازي بنياد مي باشد
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017