جمعه 5 خرداد 1396
بازدید امروز : 1790 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : باکتری های رشد - تولید ویتامین ها از طریق باکتری های محرک رشد اسید لاتیک
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
باکتری های رشد - تولید ویتامین ها از طریق باکتری های محرک رشد اسید لاتیک
تعداد صفحه :
22
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
مقدمه
امین ها
ویت
ریبوفلاوین (ویتامین B)
غلظت ریبوفلاوین ها در مواد غذایی تخمیر شده:
فولات ها
غلظت اسیدفولیک در غذاهای تخمیر شده
میکرو ارگانیسم های تولید کننده فُلات
ویتامین B12 (کوبالامین)
بیوسنتز کوبالامین
مطالعات زیستی ویتامین ها: الگوهای جانوری
ریبوفلاوین ها
فولات
  تولید ویتامین های گروه B از طریق باکتری های محرک رشد اسید لاتیک
باکتری اسید لاتیک (LAB) به عنوان مواد اولیه محیط های کشت در تخمیر مجموعه ی متنوعی از مواد غذایی به کار گرفته می شود این مواد نقش بسزایی را در بهبود ایمنی، تاریخ مصرف مواد غذایی، افزایش ارزش، طعم و روی هم رفته کیفیت محصولات تخمیر شده ایفا می نمایند. از این رو انتخاب نوع ترکیبات حمایت کننده از وضعیت سلامتی (nutra ccuticals) هم اکنون، به یک هدف محوری در چندین مطالعه تحقیقی تبدیل شده ایت. در میان این مطالعات تولید ویتامین از طریق LAB اخیراً توجه بسیاری از کارشناسان را به خود معطوف ساخته است. هر چند اکثر LAB از ماهیتی وحش پروری در انواع ویتامین های برخوردارند. اما در حال حاضر نقش مهمی در سنتز ویتامین های گروه B ایفا می کنند. انسان ها قادر به سنتز اکثر ویتامین ها نیستند. این ترکیبات اغلب از ماهیتی بیرونی برخودارند. هر چند اکثر ویتامین های ضروری، در انواع غذاها مشاهده می شوند، اما کمبود ویتامین از جمله مسائلی است که در تعداد قابل توجهی با سایر کشورها دیده می شود. از این رو LAB، کاندیدایی ایده ال در عرضه ویتامین ها، در مقایسه با سایر ترکیبات موجود است. شیرهای تخمیر شده سطوح بالای ویتامین های گروه B رت بواسطه بیوسنتز LAB نمایان می سازند. بیوسنتز Folate از طریق محرک های اولیه ماست، افزایش سطوح طبیعی آن در این فراورده لبنی به همراه خواهد داشت. این ترکیبات هیچ گونه تاثیر جانبی مخربی نظیر کمبود B12، اسید فولیک، تشکیل مواد شیمیایی خطرناک و ... نمایان نمی سازند. یافته های معدودی پیرامون تولید ریبوفلارین (ویتامین B12) به عنوان یک ترکیب Corrin از طریق LAB وجود دارد. این ترکیبات به اشکال مختلفی نظیر CRL1098 (یک میکروارگانیسم محرک رشد) مشاهده می شوند. از سوی دیگر، این میکرو ارگانیسم ها، به منظور مصرف گلیسرول و تولید روترین، (یک ترکیب ضد میکروبی معروف) از کوبالامین (ویتامین B12) استفاده می کنند. از آنجا که بخش عمده LAB به عنوان تحریک کننده های رشد محسوب می شوند گنجایش یا توانایی شان در تولید ویتامین های گروه B12 مشخصه ای سودمند در طراحی غذاهای مفید و پیشگیری از فقر ویتامین هاست. آنها قادر به افزودن ارزش مواد غذایی در محصولات مختلف اند.
1-12 مقدمه
باکتری های اسید لاتیک (LAB) در واقع گروهی از میکرو ارگانیسم هایی هستند که به طور رایج و به عنوان مواد اولیه کشت، در تقویت مواد غذایی تخمیری به کار گرفته می شوند. توانایی تخمیری و ویژگی های مهم آنها به لحاظ صنعتی، بهبود امنیت، تاریخ مصرف، ارزش طعم و در مجموع کیفیت مواد غذایی را در محصولات مختلف به همراه خواهد داشت. گذشته از این LAB، طیف گسترده ای از خواص سودمند (به عنوان محرک رشد) را به خود اختصاص داده است. در سال 2002 سازمان کشاورزی و مواد غذایی (FAO) محرک های رشد را به عنوان میکروارگانیسم های زنده ای توصیف کرد که نقش بسزایی را در سلامت میزبان ایفا می کنند جنبه هایی مثل سودمندی و محرک بودن LAB به لحاظ رشد و نمو، در این فصل مورد بحث و بررسی قرار گرفته شد. برخی از گونه های LAB افزودن بر خواص سودمند ذاتی، از قابلیت تولید، رهاسازی و تقویت ترکیبات مفید در مواد غذایی برخوردارند. این مواد سازنده کاربردی بعضاً با عنوان nutraccutical معرفی می شوند. واژه ای که نخستین بار توسط استنان دی فلیس در توصیف الگوهای غذایی سودمند (با در نظر گرفتن شرایط سلامت، کنتر بیماری یا درمان آن به کار گرفته شد این مواد سازنده، به صورت ترکیبات درشت غذایی (نظیر اسیدهای چرب اشباع نشده در برخی از روغن ها) ذرات ریز غذایی (ویتامین ها) و یا ترکیبات غیر مغذی (نظیر آنزیم های آب کافت و فلاونیدها )مشاهده می شوند در عین حال به صورت مواد طبیعی در غذاها (نظیر اسیدهای چرب امگا 3 یا ویتامین C در مرکبات) همچنین به صورت مواد غنی شده (نظیر شیر غنی شده با کلسیم، ویتامین D و یا غلات غنی شده با اسیدفولیک) دیده شده اند. از آنجا که LAB، در مجموعه ی متنوعی از مواد غذایی تخمیر شده نقش دارند و به دلیل نقش محرکشان در رشد و تقویت سلامت، توجه گروههای پژوهشی مختلف را به خود واداشته است. در این میان تولید ویتامین از طریق LAB، اخیراً به عنوان جالب ترین موضوع علمی، تحت بررسی قرار گرفته شد. برخی از غذاهای تخمیر شده با LAB حاوی سطوح افزایش یافته ویتامین B (در نتیجه میکروارگانیسم های مطلوب در مواد غذایی) کاندیدایی معتبر در عرضه ترکیبات خاص مثل ویتامین ها در مواد غذایی است. ..................

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017