سایت تحقیق، سایت نیازمندیهای دانشجویی
موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
جمعه 17 مهر 1394
بازدید امروز : 6139 نفر

موضوع : عهد عتیق
تحویل در محیط : word  عنوان سفارش : عهد عتیق
  تعداد صفحه : 8
  قیمت : 1500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید
<-- نمایش تحقیق بعدی ..... نمایش تحقیق قبلی -->

عهد عتیق یا عهد قدیم کتاب مقدس یهودیان است که مسیحیان نیز آن را پذیرفته‌ و به عنوان بخش اول از دو بخش کتاب مقدس قرار داده‌اند. عهد عتیق نامی است که مسیحیان در مقابل عهد جدید به این کتاب داده اند؛ اما یهودیان به کتاب مقدس خود تنخ می‌گویند و مسلمانان آن را تورات می‌نامند.
نسخه‌های کنونی تنخ از ۳۹ کتاب تشکیل شده است؛ ترتیب این کتاب‌ها در نسخه‌های یهودی و مسیحی با هم تفاوت دارد؛ مسیحیان علاوه بر این، ۷ کتاب دیگر را هم در زمرۀ کتاب‌های عهد عتیق وارد کرده بودند اما یهودیان آن کتب را اپوکریفا می‌نامیدند و نامعتبر می‌دانستند. مارتین لوتر رهبر نهضت پروتستان در الهامی بودن این کتاب‌ها تردید کرد و آن‌ها را از عهد عتیق خارج کرد اما فرقه‌های کاتولیک و ارتدوکس همچنان این کتب را معتبر می‌دانند و همراه با عهد عتیق به چاپ می‌رسانند.
اصطلاح عهد جدید از نظر مسیحیان، ناظر به پیمانی است که خدا با پیامبران پیش از عیسی بسته بود. در این پیمان نجات بشر (یا مرتبه ای از آن) با وعده و وعید، قانون و شریعت به دست می آید، در حالی که در عهد جدید نجات از طریق محبت حاصل میشود.
قادش برنیع
قادش (عبری: קָדֵשׁ به معنی مقدس)یا قادش برنیع(קָדֵשׁ בַּרְנֵעַ به معنی بیابان مقدس آوارگی) مکانی در شمال شرقی شبه‌جزیره سینا و در جنوب بئرشبع و در مرز جنوبی سرزمین اسرائیل قدیم واقع شده است.[۱] قادش برنیع از شمال به نیجب واقع در صحرای سین و از جنوب به صحرای فاران سینا محدود می‌شود. در این بیابان بنی‌اسرائیل چهل سال سرگردان شدند.[۲]. آنان از قادش به به فاران سفر می‌کردند و از آن‌جا به دریای سرخ بازگشتند.[۳] مریم یاغی خواهر موسی در قادش برنیع مُرد و در همان‌جا به خاک سپرده شد. در این مکان، موسی از صخره برای بنی‌اسرائیل آب جاری کرد.[۴] همچنین در این سرزمین، موسی فرستادگانی به سوی پادشاه ادوم فرستاد تا از او اجازه بگیرد که بنی‌اسرائیل از قلمرو او عبور کنند؛ اما شاه ادوم درخواست او را نپذیرفت. کوه سینا ..................

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377 - 09111491359      Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net       2007 - 2015