تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
جمعه 31 فروردین 1397
بازدید امروز : 1714 نفر

موضوع : عهد عتیق
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
عهد عتیق
تعداد صفحه :
8
قیمت :
1500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

عهد عتیق یا عهد قدیم کتاب مقدس یهودیان است که مسیحیان نیز آن را پذیرفته‌ و به عنوان بخش اول از دو بخش کتاب مقدس قرار داده‌اند. عهد عتیق نامی است که مسیحیان در مقابل عهد جدید به این کتاب داده اند؛ اما یهودیان به کتاب مقدس خود تنخ می‌گویند و مسلمانان آن را تورات می‌نامند.
نسخه‌های کنونی تنخ از ۳۹ کتاب تشکیل شده است؛ ترتیب این کتاب‌ها در نسخه‌های یهودی و مسیحی با هم تفاوت دارد؛ مسیحیان علاوه بر این، ۷ کتاب دیگر را هم در زمرۀ کتاب‌های عهد عتیق وارد کرده بودند اما یهودیان آن کتب را اپوکریفا می‌نامیدند و نامعتبر می‌دانستند. مارتین لوتر رهبر نهضت پروتستان در الهامی بودن این کتاب‌ها تردید کرد و آن‌ها را از عهد عتیق خارج کرد اما فرقه‌های کاتولیک و ارتدوکس همچنان این کتب را معتبر می‌دانند و همراه با عهد عتیق به چاپ می‌رسانند.
اصطلاح عهد جدید از نظر مسیحیان، ناظر به پیمانی است که خدا با پیامبران پیش از عیسی بسته بود. در این پیمان نجات بشر (یا مرتبه ای از آن) با وعده و وعید، قانون و شریعت به دست می آید، در حالی که در عهد جدید نجات از طریق محبت حاصل میشود.
قادش برنیع
قادش (عبری: קָדֵשׁ به معنی مقدس)یا قادش برنیع(קָדֵשׁ בַּרְנֵעַ به معنی بیابان مقدس آوارگی) مکانی در شمال شرقی شبه‌جزیره سینا و در جنوب بئرشبع و در مرز جنوبی سرزمین اسرائیل قدیم واقع شده است.[۱] قادش برنیع از شمال به نیجب واقع در صحرای سین و از جنوب به صحرای فاران سینا محدود می‌شود. در این بیابان بنی‌اسرائیل چهل سال سرگردان شدند.[۲]. آنان از قادش به به فاران سفر می‌کردند و از آن‌جا به دریای سرخ بازگشتند.[۳] مریم یاغی خواهر موسی در قادش برنیع مُرد و در همان‌جا به خاک سپرده شد. در این مکان، موسی از صخره برای بنی‌اسرائیل آب جاری کرد.[۴] همچنین در این سرزمین، موسی فرستادگانی به سوی پادشاه ادوم فرستاد تا از او اجازه بگیرد که بنی‌اسرائیل از قلمرو او عبور کنند؛ اما شاه ادوم درخواست او را نپذیرفت. کوه سینا ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007