شنبه 31 شهریور 1397
بازدید امروز : 6108 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : صکوک ابزار بانکداری اسلامی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
صکوک ابزار بانکداری اسلامی
تعداد صفحه :
5
قیمت :
1500 تومان

صکوک به معنای سپرده های بانکی و اوراق قرضه دولتی با ایمنی مناسب است که یک بحث عملی و در حال رشد در جهان می باشد.
اصطلاح «صکوک» برگرفته از واژه عربي صکوک به معناي چک، نوشته بدهکار، سفته و قبض بدهي است و به طور معمول، به عنوان «اوراق قرضه اسلامي» تعريف مي شود. تمايزي که ميان اين دو تعريف از صکوک وجود دارد، اساسي و مهم است، چرا که با تاکيد بر اين تفاوت، هدف از به کارگيري صکوک به عنوان ابزاري جديد در بانکداري اسلامي، تقليد از اوراق قرضه مبتني بر بهره در بانکداري معمول نيست، بلکه ايجاد ابزاري ابتکاري است که منطبق بر قوانين شريعت اسلام باشد .
"صکوک " ابزاری برای تامین نیازهای شرکت ها می باشد .
نخستين ناشران اوراق صکوک در مالزي بوده که بزرگ ترين شرکت هلدينگ در حوزه مديريت نخلستان ها در دنيا است.تاکنون شرکت های مالزیایی 50 میلیارد دلار از این طریق تامین منابع مالی کرده اند.
بانک توسعه اسلامی در سال 2005 میلادی پانصد میلیون دلار صکوک صدورکرد .این بانک همچنین ضمانت نامه های غیرشرطی را نیز برای برطرف کردن مشکلات موجود در سیستم صکوک ارائه کرده است. ضمن اینکه 26 درصد از صکوک ها از سوی کشورهای اروپایی و 35 درصد آن از سوی کشورهای آسیای شرقی خریداری شده است .
صکوک های مختلفی وجود دارند که برخی از آنها نمی توانند مورد استفاده تجاری قرار گیرند. صکوک در اصل یک گواهینامه است که در فروش از طریق سبد دارایی ها برای یک هدف خاص به شرکتهای صادرکننده ارائه می شود
در حال حاضر 14 نوع اوراق صکوک وجود دارد .
صکوک اجاره، ساخت، مشارکت و مضاربه موارد استفاده بیشتری برای نهادهای تأمین مالی کننده دارد.
می توان از تضمین و ایمن سازی برای سرمایه داران، تنوع سازی سبد سرمایه گذاری، کاهش ریسک از طریق تنوع سازی این سبد و افزایش نقدینگی به عنوان منافع صکوک نام برد . اوراق صکوک که از مفهوم تبدیل به اوراق بهادار کردن دارایی‌ها نشأت گرفته به شکل گسترده‌ای در بین کشورهای اسلامی مورد استقبال سرمایه‌گذاران مسلمان قرار گرفته است. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007