موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : درصد رطوبت مواد غذایی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
درصد رطوبت مواد غذایی
تعداد صفحه :
6
قیمت :
3000 تومان

درصد رطوبت مواد غذایی
همانطور که می دانید تمام مواد غذایی دارای مقداری آب در داخل خود هستند حتی مواد غذایی که خشک بنظر می رسند هم دارای مقداری آب می باشند و می دانید که این مقدارآب درموقع جیره نویسی باید در نظر گرفته شود . مثلا اگر در پودر ماهی که استفاده می کنید 02/ 0 % رطوبت وجود داشته باشد اگر در یک جیره 2 تنی مقدار 10% از پودر ماهی استفاده کنید حدود 4% آب در این مقدار وجود دارد که شما اگر این مقدار را در نظر نگیرید بدین معنی است که شما 4% پودر ماهی در جیره کم زده اید در نتیجه این مقدار می تواند در بازده خلل ایجاد نماید. برای محاسبه میزان رطوبت یک ماده غذایی به وسائل زیر نیاز می باشد:
1 – آون
2 – پلیت شیشه ای
3 – ترازوی دیجیتال با دقت 001/0
4 – دسیکاتور
5 – گیره
روش انجام آزمایش :
ابتدا آون را روشن کرده و درجه آن را روی 105 درجه تنظیم کنید . بعد از رسیدن به این دما شما یک عدد پلیت را که از قبل کاملا شسته و خشک کرده اید را بمدت نیم تا یک ساعت در آن قرار داده تا رطوبت باقی مانده در آن بطور کامل از بین برود . بعد پلیت را با پنس از آون خارج کرده و در دسیکاتور قرار دهید تا خنک شود.
علت قرار دادن پلیت در دسیکاتور چسیت؟
جواب : چون در دسیکاتور مواد سلیلیکاتی وجود دارد که علاوه بر عمل خنک کنندگی باعث جذب رطوبت نیز می گردند و این باعث می شود که پلیت و مواد غذایی داخل آن بعد از خروج از آون و حین خنک شدن مجددا رطوبت جذب نکنند.
رطوبت موجود درمواد غذایی مربوط به چیست ؟
جواب : مقداری از رطوبت که در داخل ماده غذایی وجود دارد مربوط به خود ماده غذایی می باشد و مقداری از رطوبت هم از طریق هوا وارد ماده غذایی می شود و اگر این ماده در معرض یک هوای مرطوب قرار بگیرد می تواند مقداری از رطوبت محیط را به خود جذب نماید . ..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007