سایت تحقیق، سایت نیازمندیهای دانشجویی
موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
سه شنبه 14 مهر 1394
بازدید امروز : 4440 نفر

موضوع : کنفرانس یالتا
تحویل در محیط : word  عنوان سفارش : کنفرانس یالتا
  تعداد صفحه : 14
  قیمت : 2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید
<-- نمایش تحقیق بعدی ..... نمایش تحقیق قبلی -->

فهرست مطالب
عنوان
چکیده
مقدمه
تصمیم نهایی درباره ی شکست دادن آلمان
توافق درباره ی کشورهای اروپایی آزاد شده از یوغ اشغال آلمان
طرح سازمان ملل متحد در این کنفرانس
توافقات مهمی که در یالتا گرفته شد
پیدایش حق و تو برای برخی کشورها در این کنفرانس
نتیجه گیری
منابع
چکیده :
کنفرانس یالتا که نام دیگر آن کنفرانس کریمه یا کنفرانس آرگنات نیز خوانده می شود کنفرانسی است که آن را روز ولت رئیس جمهور آمریکا ، چرچیل نخست وزیر انگلستان و استاسن نخست وزیر شوروی در یالتا واقع در شبه جزیره ی کریمه ( جنوب روسیه ) در ساحل دریای سیاه از 4 ا 11 فوریه سال 1945 تشکیل دادند .
این کنفرانس از سلسله کنفرانس های پس از جنگ جهانی دوم بود که بعد از کنفرانس تهران در سال 1943 و قبل از کنفرانس پتسدام ، میان رهبران سه کشور یاد شده صورت گرفت . در واقع کنفرانس یالتا نوعی تقسیم جهان و غنائم جنگی میان فاتحان جنگ جهانی دوم بود که رهبران نظام های سرمایه داری و سوسیالیستی ، جهان را به نام منافع حیاتی خود تفسیم نمودند .
کلمات کلیدی : کنفرانس یالتا – کمیسیون نظارت – تقسیم جهان . خلع سلاح- سازش .
مقدمه :
در سال 1945 میلادی به مدت هشت روز در کاخ تزارها در شهر یالتا واقع در شبه جزیره ی کریمه ، کنفرانسی برپا شد که آن را کنفرانس یالتا نامیدند .
چند ماه پیش از جنگ جهانی دوم در یالتا ، روز ولت و چرچیل از یک سو و استالین از سوی دیگر درباره ی تقسیم غنایم جنگی قبل از پایان آن به بحث پرداختند . این کنفرانس با حضور 50 کشور خالف متحدین برگزار شد .
با پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945 میلادی ، همبستگی متفقین نیز ادامه نیافت . در کنفرانس یالتا رهبران نظام های سرمایه داری و سوسیالیستی ، جهان را به نام منافع حیاتی خود تقسیم نمودند .در این کنفرانس 8 روزه ، تقسیم نهایی درباره ی شکست المان و تعریف و تسلیم بی قید و شرط آن گرفته شد . درباره ی کشورهای اروپایی آزاد شده از یوغ اشغال آلمان به توافقاتی رسیدند .

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377 - 09111491359      Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net       2007 - 2015