تلگرام سایت تحقیق
سه شنبه 1 اسفند 1396
بازدید امروز : 1798 نفر

موضوع : کنفرانس یالتا
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
کنفرانس یالتا
تعداد صفحه :
14
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
عنوان
چکیده
مقدمه
تصمیم نهایی درباره ی شکست دادن آلمان
توافق درباره ی کشورهای اروپایی آزاد شده از یوغ اشغال آلمان
طرح سازمان ملل متحد در این کنفرانس
توافقات مهمی که در یالتا گرفته شد
پیدایش حق و تو برای برخی کشورها در این کنفرانس
نتیجه گیری
منابع
چکیده :
کنفرانس یالتا که نام دیگر آن کنفرانس کریمه یا کنفرانس آرگنات نیز خوانده می شود کنفرانسی است که آن را روز ولت رئیس جمهور آمریکا ، چرچیل نخست وزیر انگلستان و استاسن نخست وزیر شوروی در یالتا واقع در شبه جزیره ی کریمه ( جنوب روسیه ) در ساحل دریای سیاه از 4 ا 11 فوریه سال 1945 تشکیل دادند .
این کنفرانس از سلسله کنفرانس های پس از جنگ جهانی دوم بود که بعد از کنفرانس تهران در سال 1943 و قبل از کنفرانس پتسدام ، میان رهبران سه کشور یاد شده صورت گرفت . در واقع کنفرانس یالتا نوعی تقسیم جهان و غنائم جنگی میان فاتحان جنگ جهانی دوم بود که رهبران نظام های سرمایه داری و سوسیالیستی ، جهان را به نام منافع حیاتی خود تفسیم نمودند .
کلمات کلیدی : کنفرانس یالتا – کمیسیون نظارت – تقسیم جهان . خلع سلاح- سازش .
مقدمه :
در سال 1945 میلادی به مدت هشت روز در کاخ تزارها در شهر یالتا واقع در شبه جزیره ی کریمه ، کنفرانسی برپا شد که آن را کنفرانس یالتا نامیدند .
چند ماه پیش از جنگ جهانی دوم در یالتا ، روز ولت و چرچیل از یک سو و استالین از سوی دیگر درباره ی تقسیم غنایم جنگی قبل از پایان آن به بحث پرداختند . این کنفرانس با حضور 50 کشور خالف متحدین برگزار شد .
با پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945 میلادی ، همبستگی متفقین نیز ادامه نیافت . در کنفرانس یالتا رهبران نظام های سرمایه داری و سوسیالیستی ، جهان را به نام منافع حیاتی خود تقسیم نمودند .در این کنفرانس 8 روزه ، تقسیم نهایی درباره ی شکست المان و تعریف و تسلیم بی قید و شرط آن گرفته شد . درباره ی کشورهای اروپایی آزاد شده از یوغ اشغال آلمان به توافقاتی رسیدند .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018