تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
جمعه 31 فروردین 1397
بازدید امروز : 5854 نفر

موضوع : کنفرانس یالتا
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
کنفرانس یالتا
تعداد صفحه :
14
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
عنوان
چکیده
مقدمه
تصمیم نهایی درباره ی شکست دادن آلمان
توافق درباره ی کشورهای اروپایی آزاد شده از یوغ اشغال آلمان
طرح سازمان ملل متحد در این کنفرانس
توافقات مهمی که در یالتا گرفته شد
پیدایش حق و تو برای برخی کشورها در این کنفرانس
نتیجه گیری
منابع
چکیده :
کنفرانس یالتا که نام دیگر آن کنفرانس کریمه یا کنفرانس آرگنات نیز خوانده می شود کنفرانسی است که آن را روز ولت رئیس جمهور آمریکا ، چرچیل نخست وزیر انگلستان و استاسن نخست وزیر شوروی در یالتا واقع در شبه جزیره ی کریمه ( جنوب روسیه ) در ساحل دریای سیاه از 4 ا 11 فوریه سال 1945 تشکیل دادند .
این کنفرانس از سلسله کنفرانس های پس از جنگ جهانی دوم بود که بعد از کنفرانس تهران در سال 1943 و قبل از کنفرانس پتسدام ، میان رهبران سه کشور یاد شده صورت گرفت . در واقع کنفرانس یالتا نوعی تقسیم جهان و غنائم جنگی میان فاتحان جنگ جهانی دوم بود که رهبران نظام های سرمایه داری و سوسیالیستی ، جهان را به نام منافع حیاتی خود تفسیم نمودند .
کلمات کلیدی : کنفرانس یالتا – کمیسیون نظارت – تقسیم جهان . خلع سلاح- سازش .
مقدمه :
در سال 1945 میلادی به مدت هشت روز در کاخ تزارها در شهر یالتا واقع در شبه جزیره ی کریمه ، کنفرانسی برپا شد که آن را کنفرانس یالتا نامیدند .
چند ماه پیش از جنگ جهانی دوم در یالتا ، روز ولت و چرچیل از یک سو و استالین از سوی دیگر درباره ی تقسیم غنایم جنگی قبل از پایان آن به بحث پرداختند . این کنفرانس با حضور 50 کشور خالف متحدین برگزار شد .
با پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945 میلادی ، همبستگی متفقین نیز ادامه نیافت . در کنفرانس یالتا رهبران نظام های سرمایه داری و سوسیالیستی ، جهان را به نام منافع حیاتی خود تقسیم نمودند .در این کنفرانس 8 روزه ، تقسیم نهایی درباره ی شکست المان و تعریف و تسلیم بی قید و شرط آن گرفته شد . درباره ی کشورهای اروپایی آزاد شده از یوغ اشغال آلمان به توافقاتی رسیدند .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007