شنبه 28 مهر 1397
بازدید امروز : 5560 نفر

موضوع : بررسی سیستم سوخت رسانی در موتورها
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
بررسی سیستم سوخت رسانی در موتورها
تعداد صفحه :
29
قیمت :
4000 تومان

سیستم سوخت رسانی کاترپیلار
سیستم های سوخت رسانی بکار رفته در موتور های کاترپیلار با روشی مشابه سیستم های دیگر با پمپهای ردیفی یا آسیابی کار می کنند ، اما سیستم های سوخت رسانی کاترپیلار دارای ویژگی های خاص خود بوده و این ویژگی ها در اجزاء آن ها از جمله پمپ انژکتور ، انژکتور ها و گاورنر ظاهر می شوند .
سیستم سوخت رسانی اندازه گیری با بوش
وقتی موتور در حال کار است ، پمپ انتقال سوخت که از نوع دنده ای می باشد سوخت را از تانک ( باک ) کشیده و به پمپ انژکتور تحویل می دهد . سوخت کشیده شده از تانک ابتدا از فیلتر آب و فیلتر سوخت عبور کرده و سپس به پمپ انتقال سوخت می رسد . سوخت تحت فشار از پمپ انتقال سوخت ، پوسته پمپ انژکتور را پر می کند . فشار سوخت در حالت تمام بار در حدود kpa 200 می باشد . اگر فشار سوخت درپوسته پمپ بیش از حد بالا رود ، شیربای پس باز شده و قسمتی از سوخت را به سمت مکش پمپ انتقال سوخت راه می دهد و فشار پوسته پمپ انژکتور متعادل خواهد شد .
پمپ انژکتور که در ادامه بطور مفصل شرح داده خواهد شد ، شامل یک پوسته و واحد پمپاژ برای هر سیلندر می باشد که به وسیله یک میل سوپاپ به حرکت در می آید . این مجموعه مقدار مشخصی سوخت را با فشار بالا به انژکتور ارسال می کند تا بداخل محفظه احتراق بپاشد .
شیر هواگیری ثابت با برگرداندن سوخت به تانک از طریق خط برگشت سیستم را هواگیری می کند . این جریان سوخت ضمن تخلیه هوا از پمپ انژکتور به خنک کاری آن نیز کمک می کند . شیر یکطرفه جریان سوخت را محدود می کند تا فشار داخل پوسته در حدود kpa 20 باقی بماند . در بعضی سیستم ها یک خط برگشت سوخت از بالای انژکتورها تعبیه شده است تا مقدار سوختی را که در انژکتورها اضافی بوده به تانک سوخت بازگرداند .
پمپاژ دستی
در این سیستم یک پمپ اولیه دستی تعبیه شده است که برای پر کردن سیستم از سوخت و هواگیری آن بطور دستی بکار می رود . در زمان پمپاژ دستی جریان سوخت به شرح زیر می باشد :
وقتی اهرم پمپ دستی اولیه به سمت خارج کشیده می شود ، خلاء ایجاد شده در پمپ اولیه سبب می شود شیر یکطرفه (A) باز شده و سوخت از تانک بداخل پمپ مکیده می شود . با فشار دادن اهرم بداخل شیر یکطرفه (A) بسته شده و شیر یکطرفه (B) باز می شود . اگر سیستم خشک باشد ، ابتدا هوا ، سپس هوا و سوخت نهایتاً سوخت بدون هوا از طریق شیر یکطرفه (B) بداخل پوسته پمپ انژکتور می رود . به این ترتیب سوخت بصورت بای پس از پمپ انتقال سوخت عبور کرده و با باز کردن شیر یکطرفه (C)وارد پوسته پمپ انژکتور می گردد . با ادامه کار پمپ اولیه دستی ، سوخت از تانک کشیده می شود و خطوط سوخت ، (F) ، فیلتر و پوسته پمپ انژکتور پر می شود . شیر هواگیری دستی بوسیه دست باز شده و هوای سیستم تخلیه می شود . پمپ اولیه را با دست به حرکت در می آورند تا جریان سوخت خروجی از شیر دستی بدون حبابهای هوا شود . اگر در این حالت فشار به بیش از kpa 140 برسد شیربای پس باز شده و سوخت را به سمت ورودی پمپ دستی راه می دهد .
علاوه بر عمل پر کردن سیستم و هواگیری آن از طریق پمپاژ دستی ، کارکرد پمپ اولیه باعث می شود قطعات متحرک سیستم روغنکاری شده و برای استارت موتور آماده شوند . در این خصوص ، تولید کنندگان موتور مورد زیر را متذکر می شوند :
سوخت دیزل تنها مایع روغنکاری قطعات متحرک پمپ انتقال سوخت ، پوسته پمپ انژکتور و گاورنر می باشد . پوسته پمپ انژکتور قبل از به حرکت در آوردن میل سوپاپ باید پر از سوخت باشد .
پمپ انژکتور اندازه گیری با بوش
پمپ انژکتور حرکت خود را از دنده های سینی جلو موتور گرفته و می باید با موتور تایم گردد . در پوسته پمپ برای هر سیلندر موتور یک واحد پمپاژ تعبیه شده است . المنت های پمپاژ بوسیله یک میل بادامک در پوسته پمپ به حرکت در می آیند . ایم میل بادامک با سرعتی معادل نصف دو موتور می گردد . پمپ انتقال سوخت در جلو محفظه پمپ انژکتور قرار گرفته و گاونر نیز در قسمت عقب محفظه پمپ تعبیه شده است . پوسته پمپ و گاورنر پر از سوخت با فشار کم می باشند .
واحد پمپاژ در پمپ
قطعات اصلی پمپ عبارتند از : میل بادامک پمپ ، پیرو بادامک ، پلانجر ، بارل . با چرخانیدن بادامک پلانجر در داخل بارل بالا و پایین رفته و مقدار مشخصی از سوخت را از طریق شیر یکطرفه و اتصال فوقانی پمپ به انژکتورها ارسال می دارد . فنر و نگهدارنده پلانجر را به سمت پایین و در مقابل بالابر می فشارند . سوخت پمپاژ شده به انژکتور ها با موقعت بوش اندازه گیری که بوسیله اهرم کنترل بوش به سمت بالا یا پایین حرکت می کند ، اندازه گیری می شود . این بوش مقدار سوخت ارسالی بوسیله پلانجر را تغییر می دهد .
طرز کار پمپ
طرز کار پمپ انژکتور قطعات اصلی پمپ عبارتند از بارل ، پلانجر ، بوش ، پیرو بادامک و بادامک . در مجموع محفظه داخل پمپ در بالای پلانجر ، ورودی سوخت یا مجرای پر شدن پمپ و مجرای خروجی سوخت نیز بعنوان قطعات ویژه این پمپ مشخص شده اند . به خاطر داشته باشید قسمتی از پلانجر تو خالی بوده و محفظه پمپ ، ورودی سوخت و خروجی سوخت به آن اتصال دارند . همچنین توجه داشته باشید که مجرای ورود سوخت بوسیله بارل باز و بسته شده و مجرای خروج با حرکت پلانجر به بالا و پایین بوسیله بوش اندازه گیری باز و بسته می شود .
........

تحقیقهای مشابه
بررسی سیستم سوخت رسانی در موتورها
29 صفحه - 4000 تومان
پروژه بررسی سیستم FAT و NTFS تشریح و مقایسه
77 صفحه - 9000 تومان
پایان نامه جهت اخذ کارشناسی مدیریت صنعتی بررسی سیستم برنامه مواد و تولید در شرکت لامپ پارس شهاب
90 صفحه - 15000 تومان
پروژه مالی رشته حسابداری بررسی سیستم حقوق شرکت آب منطقه ای
84 صفحه - 15000 تومان
پروژه مالی رشته حسابداری بررسی سیستم حقوق و دستمزد
79 صفحه - 10000 تومان
پروژه کارآموزی در پارس خزر - بررسی سیستم حسابداری
70 صفحه - 9000 تومان
پروژه بررسی سیستم حقوقی دریای خزر ژئوپولتیک آن
72 صفحه - 15000 تومان
پروژه رشته کامپیوتر مربوط به مهندسی نرم افزار بررسی سیستم مکانیزه فروش لوازم خانگی
30 صفحه - 6000 تومان
پروژه مدیریت صنعتی به عنوان بررسی بخش تعمیرات و نگهداری سیستم های تغذیه نیرو در شرکت مخابرات
81 صفحه - 18000 تومان
پروژه رشته مدیریت صنعتی بررسی بخش تعمیرات و نگهداری سیستم های تغذیه نیرو در شرکت مخابرات
75 صفحه - 15000 تومان
پروژه بررسی سیستم های خنک کننده نیروگاهی - برج خنک کن
64 صفحه - 9000 تومان
پروژه بررسی سیستم مالی - حقوقی و دستمزد در شهرداری رشت
47 صفحه - 8000 تومان
پروژه رشته برق بررسی تلفات غیر فنی در سیستم های قدرت و راهکارهای کاهش آن
79 صفحه - 12000 تومان
پروژه مالی رشته حسابداری بررسی سیستم حقوق شرکت آب منطقه ای
82 صفحه - 15000 تومان
پروژه یخچالهای خانگی و بررسی سیستم تبرید
60 صفحه - 15000 تومان
پروژه مالی حسابداری بررسی سیستم حقوق و دستمزد در کارخانه پارس قزوین
93 صفحه - 14000 تومان
کار آماری بررسی پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت iso در افزایش بهره وری کارکنان
25 صفحه - 25000 تومان
پروژه بررسی امنیت در سیستم های پرداخت الکترونیک
66 صفحه - 14000 تومان
حسابداری در شهرداری رشت بررسی و طراحی سیستم انبارداری
62 صفحه - 6000 تومان
سیم های سوخت رسانی هیدروژنی
8 صفحه - 1500 تومان

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007