چهارشنبه 1 خرداد 1398
بازدید امروز : 6110 نفر

موضوع : بررسی سیستم سوخت رسانی در موتورها
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
بررسی سیستم سوخت رسانی در موتورها
تعداد صفحه :
29
قیمت :
4000 تومان

سیستم سوخت رسانی کاترپیلار
سیستم های سوخت رسانی بکار رفته در موتور های کاترپیلار با روشی مشابه سیستم های دیگر با پمپهای ردیفی یا آسیابی کار می کنند ، اما سیستم های سوخت رسانی کاترپیلار دارای ویژگی های خاص خود بوده و این ویژگی ها در اجزاء آن ها از جمله پمپ انژکتور ، انژکتور ها و گاورنر ظاهر می شوند .
سیستم سوخت رسانی اندازه گیری با بوش
وقتی موتور در حال کار است ، پمپ انتقال سوخت که از نوع دنده ای می باشد سوخت را از تانک ( باک ) کشیده و به پمپ انژکتور تحویل می دهد . سوخت کشیده شده از تانک ابتدا از فیلتر آب و فیلتر سوخت عبور کرده و سپس به پمپ انتقال سوخت می رسد . سوخت تحت فشار از پمپ انتقال سوخت ، پوسته پمپ انژکتور را پر می کند . فشار سوخت در حالت تمام بار در حدود kpa 200 می باشد . اگر فشار سوخت درپوسته پمپ بیش از حد بالا رود ، شیربای پس باز شده و قسمتی از سوخت را به سمت مکش پمپ انتقال سوخت راه می دهد و فشار پوسته پمپ انژکتور متعادل خواهد شد .
پمپ انژکتور که در ادامه بطور مفصل شرح داده خواهد شد ، شامل یک پوسته و واحد پمپاژ برای هر سیلندر می باشد که به وسیله یک میل سوپاپ به حرکت در می آید . این مجموعه مقدار مشخصی سوخت را با فشار بالا به انژکتور ارسال می کند تا بداخل محفظه احتراق بپاشد .
شیر هواگیری ثابت با برگرداندن سوخت به تانک از طریق خط برگشت سیستم را هواگیری می کند . این جریان سوخت ضمن تخلیه هوا از پمپ انژکتور به خنک کاری آن نیز کمک می کند . شیر یکطرفه جریان سوخت را محدود می کند تا فشار داخل پوسته در حدود kpa 20 باقی بماند . در بعضی سیستم ها یک خط برگشت سوخت از بالای انژکتورها تعبیه شده است تا مقدار سوختی را که در انژکتورها اضافی بوده به تانک سوخت بازگرداند .
پمپاژ دستی
در این سیستم یک پمپ اولیه دستی تعبیه شده است که برای پر کردن سیستم از سوخت و هواگیری آن بطور دستی بکار می رود . در زمان پمپاژ دستی جریان سوخت به شرح زیر می باشد :
وقتی اهرم پمپ دستی اولیه به سمت خارج کشیده می شود ، خلاء ایجاد شده در پمپ اولیه سبب می شود شیر یکطرفه (A) باز شده و سوخت از تانک بداخل پمپ مکیده می شود . با فشار دادن اهرم بداخل شیر یکطرفه (A) بسته شده و شیر یکطرفه (B) باز می شود . اگر سیستم خشک باشد ، ابتدا هوا ، سپس هوا و سوخت نهایتاً سوخت بدون هوا از طریق شیر یکطرفه (B) بداخل پوسته پمپ انژکتور می رود . به این ترتیب سوخت بصورت بای پس از پمپ انتقال سوخت عبور کرده و با باز کردن شیر یکطرفه (C)وارد پوسته پمپ انژکتور می گردد . با ادامه کار پمپ اولیه دستی ، سوخت از تانک کشیده می شود و خطوط سوخت ، (F) ، فیلتر و پوسته پمپ انژکتور پر می شود . شیر هواگیری دستی بوسیه دست باز شده و هوای سیستم تخلیه می شود . پمپ اولیه را با دست به حرکت در می آورند تا جریان سوخت خروجی از شیر دستی بدون حبابهای هوا شود . اگر در این حالت فشار به بیش از kpa 140 برسد شیربای پس باز شده و سوخت را به سمت ورودی پمپ دستی راه می دهد .
علاوه بر عمل پر کردن سیستم و هواگیری آن از طریق پمپاژ دستی ، کارکرد پمپ اولیه باعث می شود قطعات متحرک سیستم روغنکاری شده و برای استارت موتور آماده شوند . در این خصوص ، تولید کنندگان موتور مورد زیر را متذکر می شوند :
سوخت دیزل تنها مایع روغنکاری قطعات متحرک پمپ انتقال سوخت ، پوسته پمپ انژکتور و گاورنر می باشد . پوسته پمپ انژکتور قبل از به حرکت در آوردن میل سوپاپ باید پر از سوخت باشد .
پمپ انژکتور اندازه گیری با بوش
پمپ انژکتور حرکت خود را از دنده های سینی جلو موتور گرفته و می باید با موتور تایم گردد . در پوسته پمپ برای هر سیلندر موتور یک واحد پمپاژ تعبیه شده است . المنت های پمپاژ بوسیله یک میل بادامک در پوسته پمپ به حرکت در می آیند . ایم میل بادامک با سرعتی معادل نصف دو موتور می گردد . پمپ انتقال سوخت در جلو محفظه پمپ انژکتور قرار گرفته و گاونر نیز در قسمت عقب محفظه پمپ تعبیه شده است . پوسته پمپ و گاورنر پر از سوخت با فشار کم می باشند .
واحد پمپاژ در پمپ
قطعات اصلی پمپ عبارتند از : میل بادامک پمپ ، پیرو بادامک ، پلانجر ، بارل . با چرخانیدن بادامک پلانجر در داخل بارل بالا و پایین رفته و مقدار مشخصی از سوخت را از طریق شیر یکطرفه و اتصال فوقانی پمپ به انژکتورها ارسال می دارد . فنر و نگهدارنده پلانجر را به سمت پایین و در مقابل بالابر می فشارند . سوخت پمپاژ شده به انژکتور ها با موقعت بوش اندازه گیری که بوسیله اهرم کنترل بوش به سمت بالا یا پایین حرکت می کند ، اندازه گیری می شود . این بوش مقدار سوخت ارسالی بوسیله پلانجر را تغییر می دهد .
طرز کار پمپ
طرز کار پمپ انژکتور قطعات اصلی پمپ عبارتند از بارل ، پلانجر ، بوش ، پیرو بادامک و بادامک . در مجموع محفظه داخل پمپ در بالای پلانجر ، ورودی سوخت یا مجرای پر شدن پمپ و مجرای خروجی سوخت نیز بعنوان قطعات ویژه این پمپ مشخص شده اند . به خاطر داشته باشید قسمتی از پلانجر تو خالی بوده و محفظه پمپ ، ورودی سوخت و خروجی سوخت به آن اتصال دارند . همچنین توجه داشته باشید که مجرای ورود سوخت بوسیله بارل باز و بسته شده و مجرای خروج با حرکت پلانجر به بالا و پایین بوسیله بوش اندازه گیری باز و بسته می شود .
........

تحقیقهای مشابه
بررسی سیستم سوخت رسانی در موتورها
29 صفحه - 4000 تومان
پروژه بررسی سیستم FAT و NTFS تشریح و مقایسه
77 صفحه - 9000 تومان
پایان نامه جهت اخذ کارشناسی مدیریت صنعتی بررسی سیستم برنامه مواد و تولید در شرکت لامپ پارس شهاب
90 صفحه - 15000 تومان
پروژه مالی رشته حسابداری بررسی سیستم حقوق شرکت آب منطقه ای
84 صفحه - 15000 تومان
پروژه مالی رشته حسابداری بررسی سیستم حقوق و دستمزد
79 صفحه - 10000 تومان
پروژه کارآموزی در پارس خزر - بررسی سیستم حسابداری
70 صفحه - 9000 تومان
پروژه بررسی سیستم حقوقی دریای خزر ژئوپولتیک آن
72 صفحه - 15000 تومان
پروژه رشته کامپیوتر مربوط به مهندسی نرم افزار بررسی سیستم مکانیزه فروش لوازم خانگی
30 صفحه - 6000 تومان
پروژه مدیریت صنعتی به عنوان بررسی بخش تعمیرات و نگهداری سیستم های تغذیه نیرو در شرکت مخابرات
81 صفحه - 18000 تومان
پروژه رشته مدیریت صنعتی بررسی بخش تعمیرات و نگهداری سیستم های تغذیه نیرو در شرکت مخابرات
75 صفحه - 15000 تومان
پروژه بررسی سیستم های خنک کننده نیروگاهی - برج خنک کن
64 صفحه - 9000 تومان
پروژه بررسی سیستم مالی - حقوقی و دستمزد در شهرداری رشت
47 صفحه - 8000 تومان
پروژه رشته برق بررسی تلفات غیر فنی در سیستم های قدرت و راهکارهای کاهش آن
79 صفحه - 12000 تومان
پروژه مالی رشته حسابداری بررسی سیستم حقوق شرکت آب منطقه ای
82 صفحه - 15000 تومان
پروژه یخچالهای خانگی و بررسی سیستم تبرید
60 صفحه - 15000 تومان
پروژه مالی حسابداری بررسی سیستم حقوق و دستمزد در کارخانه پارس قزوین
93 صفحه - 14000 تومان
کار آماری بررسی پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت iso در افزایش بهره وری کارکنان
25 صفحه - 35000 تومان
پروژه بررسی امنیت در سیستم های پرداخت الکترونیک
66 صفحه - 14000 تومان
حسابداری در شهرداری رشت بررسی و طراحی سیستم انبارداری
62 صفحه - 6000 تومان
پروژه سیکل تبرید بررسی سیستم تبرید و یخچالها
61 صفحه - 12000 تومان
mri پروژه ام ار ای بررسی سیستم و آشنایی با
81 صفحه - 14000 تومان
سیم های سوخت رسانی هیدروژنی
8 صفحه - 1500 تومان

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007