موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : گزارش کار آموزی در شرکت کامپیوتری....
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
گزارش کارآموزی در شرکت کامپیوتری.....
تعداد صفحه :
70
قیمت :
21000 تومان

ویندوز 98 و xp و vista
سیستم عامل
سیستم عامل بدون شک مهم‌ترین نرم افزار در کامپیوتر است. پس از روشن کردن کامپیوتر اولین نرم افزاری که مشاهده می‌گردد سیستم عامل بوده و آخرین نرم افزاری که قبل از خاموش کردن کامپیوتر مشاهده خواهد شد، نیز سیستم عامل است. سیستم عامل نرم افزاری است که امکان اجرای تمامی برنامه‌های کامپیوتری را فراهم می‌آورد. سیستم عامل با سازماندهی، مدیریت و کنترل منابع سخت افزاری امکان استفاده بهینه و هدفمند آنها را فراهم می‌آورد. سیتم عامل فلسفه بودن سخت افزار را بدرستی تفسیر و در این راستا امکانات متعدد و ضروری جهت حیات سایر برنامه‌های کامپیوتری را فراهم می‌آورد.
تمام کامپیوترها از سیستم عامل استفاده نمی‌نمایند. مثلاً اجاقهای مایکرویو که در آشپزخانه استفاده شده دارای نوع خاصی از کامپیوتر بوده که از سیستم عامل استفاده نمی‌نمایند. در این نوع سیستم‌ها بدلیل انجام عملیات محدود و ساده، نیازی به وجود سیستم عامل نخواهد بود. اطلاعات ورودی و خروجی با استفاده از دستگاههائی نظیر صفحه کلید و نمایشگرهای LCD، در اختیار سیستم گذاشته می‌گردند. ماهیت عملیات انجام شده در یک اجاق گاز مایکروویو بسیار محدود و مختصر است، بنابراین همواره یک برنامه در تمام حالات و اوقات اجراء خواهد شد.
برای سیستم‌های کامپیوتری که دارای عملکردی بمراتب پیچیده تر از اجاق گاز مایکروویو هستند، بخدمت گرفتن یک سیستم عامل باعث افزایش کارآئی سیستم و ساده سازی پیاده سازی برنامه‌های کامپیوتری می‌گردد. همه کامپیوترهای شخصی دارای سیستم عامل هستند. ویندوز یکی از پرکاربرد ترین سیستم‌های عامل است. یونیکس یکی دیگر از سیستم‌های عامل مهم در این زمینه‌است. صدها نوع سیستم عامل تاکنون با توجه به اهداف گوناگون طراحی و عرضه شده‌است. سیستم‌های عامل مختص کامپیوترهای بزرگ، سیستم‌های روبوتیک، سیستم‌های کنترلی بی درنگ، نمونه‌هایی در این زمینه هستند.
سیستم عامل با ساده‌ترین تحلیل و بررسی دو کار اساسی را در کامپیوتر انجام می‌دهد:
• مدیریت منابع نرم افزاری و سخت افزاری یک سِستم کامپیوتری را بر دوش دارد. پردازنده، حافظه، فضای ذخیره سازی نمونه‌هایی از منابع اشاره شده هستند.
• روشی پایدار و یکسان برای دستیابی و استفاده از سخت افزار را بدو ن نیاز از جزئیات عملکرد هر یک از سخت افزارهای موجود را برای برنامه‌های کامپیوتری فراهم می‌نماید.
اولین وظیفه یک سیستم عامل، مدیریت منابع سخت افزاری و نرم افزاری است. برنامه‌های متفاوت برای دستیابی به منابع سخت افزاری همچون: پردازنده، حافظه، دستگاههای ورودی و خروجی، حافطه‌های جانبی، در رقابتی سخت شرکت خواهند کرد. سیستم‌های عامل به‌عنوان یک مدیر دادگر و مطمئن زمینه استفاده بهینه از منابع موجود را برای هر یک از برنامه‌های کامپیوتری فراهم می‌نمایند.
وظیفه دوم یک سیستم عامل ارائه یک رابط (اینترفیس) یکسان برای سایر برنامه‌های کامپیوتری است. در این حالت زمینه استفاده بیش از یک نوع کامپیوتر از سیستم عامل فراهم شده و در صورت بروز تغییرات در سخت افزار سیستم‌های کامپیوتری نگرانی خاصی برای اجرای برنامه وجود نخواهد داشت، چراکه سیستم عامل به‌عنوان میانجی بین برنامه‌های کامپیوتری و سخت افزار ایفای وظیفه کرده و مسئولیت مدیریت منابع سخت افزاری به وی سپرده شده‌است .برنامه نویسان کامپیوتر نیز با استفاده از نقش سیستم عامل به‌عنوان یک میانجی براحتی برنامه‌های خود را طراحی و پیاده سازی کرده و در رابطه با اجرای برنامه‌های نوشته شده بر روی سایر کامپیوترهای مشابه نگرانی نخواهند داشت. (حتی اگر میزان حافظه موجود در دو کامپیوتر مشابه نباشد). در صورتیکه سخت افزار یک کامپیوتر بهبود و ارتقاء یابد، سیستم عامل این تضمین را ایجاد خواهد کرد که برنامه‌ها، در ادامه بدون بروز اشکال قادر به ادامه حیات وسرویس دهی خود باشند.
مسئولیت مدیریت منابع سخت افزاری برعهده سیستم عامل خواهد بود نه برنامه‌های کامپیوتری، بنابراین در زمان ارتقای سخت افزار یک کامپیوتر مسئولیت سیستم عامل در این راستا اولویت خواهد داشت. ویندوز xp یکی از بهترین نمونه‌ها در این زمینه‌است. سیستم عامل فوق بر روی سخت افزارهای متعدد تولید شده توسط تولیدکنندگان متفاوت اجراء می‌گردد. ویندوز xpمی تواند هزاران نوع چاپگر دیسک و دیگر تجهیزات جانبی را مدیریت کند و بکار اندازد.
ویندوز
در ادبیات رایانه، ویندوز، عنوان سیستم‌عاملی است که شرکت مایکروسافت آن را برای رایانه‌های شخصی (PC) تولید کرده است. این سیستم‌عامل، نسخه‌های متعددی دارد که از سال 1983 تاکنون به بازار عرضه شده است.
تاریخچه
اولین نسخهٔ ویندوز در سال ۱۹۸3 عرضه شد (ویندوز ۱.۰). این سیستم‌عامل، یک واسط کاربری گرافیکی و محیطی پنجره‌ای را تحت سیستم عاriمل دیسکی یا همان DOS فراهم می‌ساخت. ویندوز ۲.۰ نیز در سال ۱۹۹۷ به عنوان ارتقایی (upgrade) بر این سیستم‌عامل روانهٔ بازار شد. این نسخه، بعداً با خصوصیاتی جدید مانند قابلیت روهم قرار گرفتن پنجره‌ها بنام ویندوز/۲۸۶ و بعد ویندوز/۳۸۶ ارایه شد. در سال ۱۹۹۲، ویندوز ۳.۰ ارایه شد که نسبت به نسخه‌های قبلی، بسیار متحول شده بود. در سال ۱۹۹۵، شرکت مایکروسافت با ارایه ویندوز ۹۵ تحولی را در ویندوز و سیستم‌عاملهای کامپیوترهای شخصی بوجود آورد. روند ارایه و بهینه‌سازی این سیستم‌عامل، همچنان با ویندوز ۹۸، ME و XP، برای رایانه‌های شخصی و ویندوز NT و ۲۰۰۰ برای شبکه‌ها ادامه یافت. امروزه، ویندوز، مشهورترین و پرمصرفترین سیستم‌عامل جهان به شمار می‌رود. مایکروسافت با بروزرسانی و بهینه‌سازی این سیستم‌عامل قصد دارد تا تمام توقعات کاربران از یک سیستم‌عامل مناسب برآورده سازد.
امنیت
امنیت در سیستم‌عامل ویندوز از مهم‌ترین نقاط ضعف آن بوده است. تحقیقی که تحت نظر کوین میتنیک انجام شد نشان داد که یک سیستم Windows XP حفاظت نشده در اینترنت تنها ۴ دقیقه دوام آورد. همچنین طبق آمار ۸۰٪ از کاربران Windows حداقل به یک ویروس یا نرم‌افزار جاسوس آلوده هستند.
Windows 98
نسخه ویندوزی از مایکروسافت که در سال 1998 ساخته شد و در واقع نسخه به روز شده ویندوز 95 می‌‌باشد. (این ویندوز Memphis هم نامیده می‌‌شود) استفاده از این ویندوز به طور گسترده در جهان وجود داشت و هم اکنون هم مورد استفاده می‌‌باشد. از امکانات این می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• مرورگر مستقل مایکروسافت
• توانایی فرستادن و گرفتن نامه‌های الکترونیکی
• گرافیک 32 بیتی (FAT32)
• حمایت کردن USB
• حمایت کردن DVD
Windows xp
آخرین محصول مایکروسافت تا پایان سال 2002 که سیستم عاملی بسیار قوی و زیبا می‌‌باشد و برای کار با internet مناسب می‌‌باشد .
شرکت مایکروسافت اوایل ماه جولای اعلام کرد که از یازدهم همین‌ ماه دیگر به کاربرانی که از سیستم‌عامل ویندوز 98 استفاده میکنند، خدمات ارایه نمی‌دهد چون تصمیم دارد ویندوز 98 را از رده خارج کند. بسیاری از تحلیل‌گران ویندوز 98 را یکی از موفق‌ترین سیستم‌های عامل ویندوز می‌دانند ولی با این ‌همه از رده خارج شدن سیستم‌هایی که زمانی در زمره جدیدترین ابتکارات بشری و فناوری قرار داشتند، امری محتوم و ناگزیر است و به همین ترتیب خوشحالی کسانی که امروز به‌دلیل تصمیم مایکروسافت ناگزیر از خرید و نصب نسخه‌های جدید ویندوز مانند ویندوز xp شدند، هم دیری نخواهد پایید، چراکه نرم‌افزار جدید ویستا (vista) که این نیز ابتکار مایکروسافت است در راه است. ویلیام گیبسون نویسنده کتاب‌های علمی‌ـ تخیلی می‌نویسد: «آینده این‌جاست ولی هنوز کامل و در سطح وسیعی توزیع نشده است».
منظور گیبسون از این سخن این است که فناوری‌ها که زندگی ما را از نو می‌سازند، قبل از اینکه خیلی گسترش یابند، خود در گرداب کشنده تغییرات گرفتار می‌شوند. البته جنبه منفی سخن وی هم این است که گذشته کاملا سپری نشده است، جاهایی وجود دارد که آن‌ها با سرسختی به زندگی خود ادامه می‌دهند. وارسی و دیدن این مکان‌ها به ما این امکان را می‌دهد که ببینیم چگونه پیش‌بینی‌ها درباره تعامل جهان و فناوری به ‌حقیقت پیوستند.
. ........

تحقیقهای مشابه
پروژه گزارش کارآموزی مربوط به بودجه ارشاد اسلامی
60 صفحه - 18000 تومان
گزارش کارآموزی مکانیک خودرو در ایران خودرو گزارش عیب و تعمیر ماشینها
35 صفحه - 24000 تومان
گزارش کارآموزی در مدرسه رشته علوم تربیتی شامل گزارش فیزیکی و عاطفی و آموزشی
51 صفحه - 30000 تومان
کار آموزی رشته کامپیوتر ، گزارش کار در یک شرکت
8 صفحه - 7500 تومان
کارشناسی (نحوه صدور بیمه اتش سوزی و بیمه مسئولیت در شرکت بیمه دی) گزارش کارورزی
118 صفحه - 45000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - ایجاد یک بانک شاخص برای اصلاح، خلاصه¬سازی و کامپیوتری نمودن علائم گزارش شده در مو
17 صفحه - 51000 تومان
پروژه کاراموزی شرکت فومن شیمی
79 صفحه - 24000 تومان
گزارش کارآموزی شرکت کران اسکاپاسارگاد مربوط به سیستمهای اطلاعات مدیریت
60 صفحه - 24000 تومان
گزارش کارآموزی در یک شرکت گاز
26 صفحه - 15000 تومان
گزارش کارآموزی در شرکت کامپیوتری.....
70 صفحه - 21000 تومان
گزارش کارآموزی در شرکت تولید کاشی
26 صفحه - 12000 تومان
گزارش کارآموزی در نمایندگی شرکت بیمه ایران
32 صفحه - 18000 تومان
گزارش کارآموزی در شرکت کاشی خزر تشریح کامل و چارت
28 صفحه - 18000 تومان
گزارش کارآموزی در شرکت تبلیغاتی
51 صفحه - 24000 تومان
گزارش کارآموزی در شرکت غله و خدمات بازرگانی
15 صفحه - 9000 تومان
گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در شرکت برنامه نویسی و گرافیکی
23 صفحه - 18000 تومان
گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت ایران برک
69 صفحه - 30000 تومان
گزارش کارآموزی حسابداری شرکت چوب و نراد بندی
52 صفحه - 24000 تومان
گزارش کارآموزی حسابداری شرکت کاغذ ستاره گیلان
44 صفحه - 24000 تومان
گزارش کارآموزی شرکت ایمن ترابر اریا حسابداری صورتهای مالی
43 صفحه - 24000 تومان
گزارش کارآموزی شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان امور تدارکات و قراردادها
29 صفحه - 21000 تومان
پروژه کاراموزی در شرکت نایلون
54 صفحه - 18000 تومان
پروژه کاراموزی بررسي سيستم انبارداري در شرکت فروشگاههاي رفاه
68 صفحه - 30000 تومان
گزارش کارآموزی رشته حسابداری در شرکت عمران گستر فومن سازه
9 صفحه - 7500 تومان
گزارش کارآموزی رشته حسابداری در شرکت غله و خدمات بازرگانی
18 صفحه - 9000 تومان
تحلیل و بررسی یک شرکت کامپیوتری - خلاصه مدیریتی و تشریح کامل
15 صفحه - 9000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007