یکشنبه 3 تیر 1397
بازدید امروز : 1755 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : بیماریهای قلبی و ورزش
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
بیماریهای قلبی و ورزش
تعداد صفحه :
37
قیمت :
4000 تومان

چکیده:
يکي از علل اصلي و مهم مرگ ومير در جهان (خصوصا در کشورهاي جهان سوم و از جمله ايران) بيماري هاي قلبي و سکته قلبي است. سکته قلبي در اثر تنگي شديد و انسداد عروق تغذيه کننده عضله قلب (عروق کرونر) به وجود مي آيد. علت اصلي و مهم تنگي و انسداد عروق کرونر قلب، سفت و سخت شدن جدار عروق کرونر يا تصلب شرائين است و عوامل موثر و مساعدکننده بيماري هاي عروق کرونر عبارتند از: افزايش چربي هاي مضر خون (LDL-VLDL) افزايش فشار خون، مصرف سيگار، عدم تحرک، بيماري قند، چاقي - فشارهاي رواني و ارث. تحقيقات و مطالعات نشان داده اند که فعاليت هاي بدني و ورزش مناسب و طولا ني مدت در پيشگيري از بيماري هاي قلبي دخالت دارد و ميزان مرگ و مير در اثر سکته قلبي در ميان ورزشکاران 25 درصد کمتر از افراد غيرورزشکار و عادي مي باشد.
واژگان کلیدی: ناراحتی قلبی، ورزش،پزشک، فوائد، مضرات
مقدمه:
قبل از آن که انواع ورزش¬هاي مفيد براي بيماران قلبي را توضيح دهيم، انواع بيماري¬هاي شايع قلبي را فهرست¬وار ذکر مي¬کنيم:
1. نارساييهاي مربوط به عروقي که خود قلب را تغذيه مي¬کنند (مانند سکته قلبي)
2. بيماريهاي دريچه¬اي قلب و نارسايي قلبي(مانند تنگي دريچه ميترال، گشادي دريچه آئورت)
3. بيماريهاي مادرزادي قلب(مانند وجود سوراخ در ديواره بين دو بطن يا دو دهليز)
4. افزايش فشار خون
البته انواع متعدد ديگري از بيماريهاي مختلف قلبي وجود دارند که به علت اختصاصي بودن يا موقتي بودن، آنها را ذکر نمي¬کنيم. از مجموع بيماريهاي قلبي، ورزش به طور عمده در پيشگيري و درمان بيماري¬هاي عروق قلب مؤثر است و بيشتر در اين مورد توصيه مي¬شود. بايد به اين نکته دقت داشت که ورزش در ساير بيماريهاي قلب (مانند دريچهاي يا مادرزادي و...)، اثري در پيشگيري ندارد، در حالي که مانع بيماريهاي عروق قلب(کرونر) مي¬شود. هم¬چنين در حالي که به اکثر بيماران قلبي مانند تنگي و گشادي دريچهاي يا نارسايي و...، فعاليت شديد توصيه نميشود و حتي ورزش، ممنوعيت دارد. در بيماران مبتلا به سکته قلبي يا تنگي عروق قلب، ورزش برنامه¬ريزي شده ميتواند مانع پيشرفت بيماري شود و حتي بهبود قسمتي از عوارض بيماري و يا کاهش نياز بيمار به دارو را موجب شود. بنابراين ميتوانيم بگوييم، بيشتر بحث ما در رابطه با فوايد ورزش در بيماران مبتلا به تنگي عروق قلب مي‌باشد و دوباره متذکر مي¬شويم که ساير بيماران قلبي حتماً بايد قبل از هر گونه برنامه ورزشي با پزشک قلب خود مشورت کنند.
در برخي مواقع، ورزش سنگين در بعضي بيماري¬هاي قلبي مساوي با مرگ ناگهاني مي¬باشد، اگر چه در بسياري از بيماري¬هاي قلبي انجام ورزش بلامانع است و تشخيص اين امر به عهده پزشک متخصص قلب مي¬باشد.
بيماري‌هاي قلب و عروق در ايران هنوز اولين علت مرگ و مير مي‌باشد و در سال 000/500 قرباني مي‌دهد. پيشگيري از اين بيماري‌ها يكي از مهمترين و اساسي‌ترين فعاليت‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي طب زيستي و بهداشت اجتماعي امروز مي‌باشد.
به طورمتوسط روزانه 1300نفر در ايران دچار حمله‌ي قلبي مي‌شوند. انجمن قلب و انيستيتوي قلب و خون ايران عقيده دارد كه اين مشكل بهداشتي را با تحقيق در مورد علل بيماري‌هاي قلب و عروق، معالجه اين بيماري‌ها، تقويت برنامه‌هاي بهداشتي و پيشگيري از امراض قلبي از طريق ارائه برنامه‌هاي بهداشتي و پيشگيري از امراض قلبي از طريق ارائه پيام‌هاي بهداشتي جهت بالا بردن سطح و وسعت برنامه‌ريزي‌هاي بهداشتي، حل كند. البته در دو دهه‌ي اخير ما شاهد تغييرات شگفت‌انگيزي در رابطه با پايين آمدن ميزان مرگ و مير ناشي از حملات قلبي بوده‌ايم. اين تغيير شگرف با بالا رفتن علاقه‌ي مردم به تغيير روش زندگي روزانه خود، ترك عادات شخصي نادرست و در نتيجه پايين آمدن ميزان بيماري‌هاي قلب همراه بوده است.
پيام‌هاي بهداشتي به منظور آموزش عموم بوده و هدف از آنها آگاه كردن مردم از عوامل خطرآفرين اوليه‌ي است كه زمينه پيدايش حمله‌ي قلبي مي‌باشند. در اين مقاله به بررسي عملكرد طبيعي قلب و تاثير مطلوب ورزش بر قلب خواهيم پرداخت. ..................

تحقیقهای مشابه

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007