موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : نقش رایانه در بانکداری
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
نقش رایانه در بانکداری
تعداد صفحه :
10
قیمت :
4500 تومان

انكداري الكترونيكي ((E-Banking) هنوز بصورت کامل در كشور به مرحله اجرا در نيامده اما بخش‌هايي از آن مثل استفاده از دستگاه‌هاي (ATM) به طور محدود در كشور پياده‌سازي شده است، از طرف ديگر استفاده از كامپيوتر و شبكه‌هاي كامپيوتر‌ي نيز به تدريج و با احتياط در بانك‌هاي كشور تجربه مي‌شود.
هرچند اين استفاده‌هاي محدود به دليل فقدان يك برنامه مشخص براي تبديل كامل سيستم سنتي بانكداري به سيستم مدرن كامپيوتر‌ي عملاً اضافه شدن يك چرخه به چرخه‌هاي متعدد ديگر است. از اين رو وضعيت خدمات‌دهي بانك‌هاي كشور به نسبت سال‌هاي قبل كه كامپيوتر‌ در آن مورد استفاده قرار نمي‌گرفت، چندان تفاوتي نكرده و حتي به دليل افزايش تعداد مشتريان امروزه بانك‌ها به شلوغ‌ترين و وقت‌گيرترين مكان‌هاي عمومي تبديل شده‌اند كه استفاده از خدمات آنها انتقاد هر شهروندي را به دنبال دارد.
سيستم‌هاي كامپيوتر‌ي موجود در بانك‌ها تقريباً هيچ كدام از مراحل دستي و سنتي بانكداري را حذف نكرده‌ و يك كارمند بانك موظف به اجراي تك‌تك همه آنهاست. استفاده از شبكه‌هاي كامپيوتري و خصوصاً خودپردازها البته مزايايي را نيز با خود به همراه داشته است، برداشت پول از خوپردازها در هر زمان از شبانه‌روز در حقيقت خدمات‌رساني بانك‌ها را در طول 24 ساعت گسترش داده است اما محدوديت‌هايي كه استفاده از اين سيستم‌ها نصيب مشتريان مي‌شود قابل توجه است.
تقريباً همه بانك‌ها به دليل فقدان اطمينان به امنيت دستگاه‌هاي خودپرداز محدوديت‌هايي را در برداشت پول از آنها ايجاد كرده‌اند، حال اگر به چنين سيستم‌هاي ناهماهنگ و كندي كه عملاً از سيستم‌هاي سنتي نيز كندتر و عقب‌تر هستند ، فقدان امنيت را اضافه كنيم نتيجه بي‌اعتمادي كامل مشتريان به اين‌گونه خدمات رساني است. اين سيستم‌ها در بسياري از كشورهاي ديگر هم مورد استفاده قرار مي‌گيرد اما رعايت مسائل امنيت مجازي ضريب اطمينان آنها را افزايش داده است.
قطعاً فقدان برنامه امنيت مجازي براي كليه خدمات انفورماتيكي در كشور ضريب اطمينان و امنيت را در همه مسائلي كه به نوعي با كامپيوتر‌ و شبكه سروكار دارند پايين آورده است. در ايالات متحده دو سال برنامه امنيت كامپيوتر‌ي در سطح كلان كشور مورد توجه و بررسي قرار مي‌گيرد وجود چنين برنامه‌اي در كلان كشور ما كه به تازگي و با احتياط وارد سيستم‌هاي كامپيوتر‌ي مي‌شود، ضروري است.
از طرفي ديگر فقدان لازم براي جرايم كامپيوتر‌ي نيز در چنين وقايعي خود را نشان مي‌دهد. هرچند دبير كميته مبارزه با جرايم رايانه‌اي قوه قضائيه خبر ازاجرایی شدن لايحه جرايم رايانه‌اي مي‌دهد اما واقعيت اين است كه امروز هم براي اجراي آن لايحه بسيار دير شده است و لذا سرعت بخشيدن به اين موضوع نيز مي‌تواند سيستم بانكداري و تبادلات مالي ما را امن‌تر و مطمئن‌تر سازد. ..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007