جمعه 24 آذر 1396
بازدید امروز : 2419 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : نقش رایانه در بانکداری
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
نقش رایانه در بانکداری
تعداد صفحه :
10
قیمت :
1500 تومان

انكداري الكترونيكي ((E-Banking) هنوز بصورت کامل در كشور به مرحله اجرا در نيامده اما بخش‌هايي از آن مثل استفاده از دستگاه‌هاي (ATM) به طور محدود در كشور پياده‌سازي شده است، از طرف ديگر استفاده از كامپيوتر و شبكه‌هاي كامپيوتر‌ي نيز به تدريج و با احتياط در بانك‌هاي كشور تجربه مي‌شود.
هرچند اين استفاده‌هاي محدود به دليل فقدان يك برنامه مشخص براي تبديل كامل سيستم سنتي بانكداري به سيستم مدرن كامپيوتر‌ي عملاً اضافه شدن يك چرخه به چرخه‌هاي متعدد ديگر است. از اين رو وضعيت خدمات‌دهي بانك‌هاي كشور به نسبت سال‌هاي قبل كه كامپيوتر‌ در آن مورد استفاده قرار نمي‌گرفت، چندان تفاوتي نكرده و حتي به دليل افزايش تعداد مشتريان امروزه بانك‌ها به شلوغ‌ترين و وقت‌گيرترين مكان‌هاي عمومي تبديل شده‌اند كه استفاده از خدمات آنها انتقاد هر شهروندي را به دنبال دارد.
سيستم‌هاي كامپيوتر‌ي موجود در بانك‌ها تقريباً هيچ كدام از مراحل دستي و سنتي بانكداري را حذف نكرده‌ و يك كارمند بانك موظف به اجراي تك‌تك همه آنهاست. استفاده از شبكه‌هاي كامپيوتري و خصوصاً خودپردازها البته مزايايي را نيز با خود به همراه داشته است، برداشت پول از خوپردازها در هر زمان از شبانه‌روز در حقيقت خدمات‌رساني بانك‌ها را در طول 24 ساعت گسترش داده است اما محدوديت‌هايي كه استفاده از اين سيستم‌ها نصيب مشتريان مي‌شود قابل توجه است.
تقريباً همه بانك‌ها به دليل فقدان اطمينان به امنيت دستگاه‌هاي خودپرداز محدوديت‌هايي را در برداشت پول از آنها ايجاد كرده‌اند، حال اگر به چنين سيستم‌هاي ناهماهنگ و كندي كه عملاً از سيستم‌هاي سنتي نيز كندتر و عقب‌تر هستند ، فقدان امنيت را اضافه كنيم نتيجه بي‌اعتمادي كامل مشتريان به اين‌گونه خدمات رساني است. اين سيستم‌ها در بسياري از كشورهاي ديگر هم مورد استفاده قرار مي‌گيرد اما رعايت مسائل امنيت مجازي ضريب اطمينان آنها را افزايش داده است.
قطعاً فقدان برنامه امنيت مجازي براي كليه خدمات انفورماتيكي در كشور ضريب اطمينان و امنيت را در همه مسائلي كه به نوعي با كامپيوتر‌ و شبكه سروكار دارند پايين آورده است. در ايالات متحده دو سال برنامه امنيت كامپيوتر‌ي در سطح كلان كشور مورد توجه و بررسي قرار مي‌گيرد وجود چنين برنامه‌اي در كلان كشور ما كه به تازگي و با احتياط وارد سيستم‌هاي كامپيوتر‌ي مي‌شود، ضروري است.
از طرفي ديگر فقدان لازم براي جرايم كامپيوتر‌ي نيز در چنين وقايعي خود را نشان مي‌دهد. هرچند دبير كميته مبارزه با جرايم رايانه‌اي قوه قضائيه خبر ازاجرایی شدن لايحه جرايم رايانه‌اي مي‌دهد اما واقعيت اين است كه امروز هم براي اجراي آن لايحه بسيار دير شده است و لذا سرعت بخشيدن به اين موضوع نيز مي‌تواند سيستم بانكداري و تبادلات مالي ما را امن‌تر و مطمئن‌تر سازد. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017