پنج شنبه 23 آذر 1396
بازدید امروز : 10163 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : آکوستیک
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
آکوستیک
تعداد صفحه :
26
قیمت :
3000 تومان

مساله آکوستیک در طراحی انواع سالن ها نقش بسیار مهمی دارد. آکوستیک یک تالار می تواند تمامی طرح را تحت تاثیر قرار دهد، زیرا بخشهایی از ساختمان (از لحاظ ابعاد و اندازه) غیر قابل تغییر بوده و تحت تاثیرعوامل آکوستیکی است.
تنظیم آکوستیک هر تالار بستگی به عملکرد آن تالار دارد، به عنوان مثال هیچگاه نمی توان تالاری تهیه کرد که از نظر آکوستیکی هم برای یک نمایش ساده و هم برای یک اپرا یا برای یک ارکستر کوچک و ... برابر باشد.
طراحی آکوستیکی یک کاری است تجربی و فاقد فرمولهای از پیش تعیین شده اما عواملی هستند که باید در طراحی تمامی سالن ها مورد توجه قرار گیرند . مثلاً : یک تالار باید از سر و صدای محیط حفظ شود و با نصب لوازم مکانیکی ، طوری طراحی شود که مجموع ترازهای صوتی آن از مقادیر استاندارد بیشتر نشود.از طرفی تالار باید از سر و صدای رستوران ، پارکینگ ها ، لابی و ... دور باشد.
همچنین در طراحی تاسیسات نیز باید دقت کرد که سر و صدای وسایل تاسیساتی مزاحمتی برای آکوستیک تالار ایجاد نکند.
تاریخچه بنا ها ی آکوستیک
در این مبحث تاریخچه مختصری از روند شکل گیری فرم بناها بر اساس عملکردشان که اجرای موسیقی یا نمایش بوده بررسی شده است.هدف اصلی ، بررسی تغییر فرم سالنها در دوره های مختلف و بررسی خصوصیات هر یک از انواع سالنها و تناسب بین فرم هر سالن و عملکرد خاص درون آن بوده است. مطالب ترجمه ای از دو کتاب The Architecture of sound و Time saver استاولین نمونه های طراحی شده بر اساس آکوستیک ، تئاتر یونانی و رومی بوده اند . البته مصریها نیز از حیاط پرستشگاه هایشان به عنوان آدیتوریوم استفاده می کردند .
تئاتر های یونان پلانهایی به شکل نیم دایره و نیم بیضی داشتند و محلهای نشستن در آنها به مرکز صحنه و با شیب نسبتاً ملایمی قرار داشت . هدف اصلی نزدیک هر چه بیشتر تماشاگران به صحنه بود تا بتوانند حرکات و حالات چهره بازیگران را ببینند و گفتگوهای آنان را بشنوند.
یک نمونه از این سالنها که سالم مانده است Epidauros در آتن است که فرم شکل رومی زمان Herodes Atticus را نشان می دهد . در این طرح سطحهای بازتابنده در ردیف آخر برای دوباره نیرو دادن به صدای طبیعی قرار گرفته است.
شکل
در ایتالیا ، رنسانس موجب احیاء تئاتر روم شد ؛ با شباهتهایی در شکل گیری پلان و با به کارگیری فرم های عمده دوره کلاسیک و همچنین استفاده از سنگهای مرمر در انتهای ساختمان ، اختلاف مهم این بود که محوطه آدیتوریم محصور بود بدین معنی که صدا به وسیله دیوارها منعکس می شد . (به جای اینکه در فضای باز جذب شود) و پدیده طبیعی طنین فرکانسهای پایین به وسیله سطوح سخت کاملاً مشهود است .
تئاتر Teatro Olimpico در Vicenza یکی از نمونه های اولیه تئاتر رونسانس است . تئاتر الیزابت (Elizabether teatro) با 24 متر مربع صحنه روباز و گالریهایی که دور تا دور به صورتی شکل گرفته بودند که کمترین فاصله را تا صحنه داشته باشند در قرن 16 شکل گرفت . ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017