موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

طرح کارآفرینی تابلو برق

عنوان سفارش :
طرح کارآفرینی تابلو برق
تعداد صفحه :
20
قیمت :
9000 تومان
 • مقدمه
 • تعاریف اولیه تابلو
 • تابلوهای برق
 • انواع تابلوها :تابلوی ايستاده قابل دسترسی از جلو- سلولی-تمام بسته ديواری كه خود اين تابلو ها می توانند اصلی- نيمه اصلی و فرعی باشند.

  تابلوی اصلی: در پست برق و بطرف فشار ضعيف ترانس متصل است.

  تابلوی نيمه اصلی : اين گونه تابلو ها ی برق بلوك ساختمانی يا قسمت مستقلی از مجموعه را توزيع و ازتابلوی اصلی تغذيه می شود .

  تابلوی فرعی: برای توزيع و كنترل سيستم برق خاصی مانند موتور خانه- روشنايی و غيره به كار می رود و از تابلوی اصلی تغذيه می شود.

  معمولاً تابلو های موتور خانه از نوع ايستاده و بقيه تابلوها از نوع توكار تمام بسته می باشد (در اين ساختمان تماماً به اين شكل می باشد)در اين ساختمان ليستی تهيه شده كه شامل قطعات مكانيكی و الكتريكی داخلی تابلو می باشد. اين ليست شامل ضخامت ورق - فريم تابلو – روبند- نوع رنگ كاری - جانقشه ای- يرق آلات- نوع تابلو(يك درب- دو درب - نرمال - اضطراری) اسم شركت سازنده تابلو - اسم تابلو – چراغ سيگنال (رنگ- تعداد- وات - نوع لامپ - فيوز) مشخصات فيوزهای داخل تابلو به علاوه پايه فيوز – كليد مينياتوری (تكفاز - سه فاز- ولتاژ قابل تحمل )رله- كنتاكتور –كليد گردان (با مشخصات كامل ) مشخصات ترمينال - مشخصات شين فاز - نول- مقره های پشت شين - نوع سيم كشی داخلی تابلو- نوع سيم كشی خط به تابلو - طريقه انتقال سيم در تابلو(ترانكينگ-استفاده از كمربند) استفاده از سيم يك تكه در تابلو – شماره گذاری خطوط روی ترمينال –استفاده از كابلشو . تمام اين عناوين با مشخصات كامل می باشد .وجود اين مشخصات باعث عمر بيشتر تابلو- خطر كمتر و تعويض آسانتر می شود.

  *وجود سيم ارت در تابلوی برق ضروری و با رنگ سبز می باشد .

  *خطوط R -S - T به تر تيب با رنگ زرد- قرمز- آبی - سيم نول با رنگ سياه می باشد.

 • *در بعضی از تابلو ها روی درب تابلو ها يك سری كليد وجود دارد START- STOP يا يك كليد گردان كه برای روشن و خاموش كردن روشنايی و يا موتور به كار می رود.

 • * برای تابلو ها دو نوع نقشه می كشند :
 • 1 - رايزر دياگرام كه مكان تابلو در آن قيد شده است .

  2- نقشه داخل تابلو (كه خطوط - فيوز و كليدها در آن كشيده شده است)

 • نكات مربوط به رعايت مسائل ايمنی بر اساس نشريه سازمان برنامه و بودجه و يا 110می باشد.
 • * شين ها با رنگ نسوز رنگ آميزی می شود.

  * كليد ورودی بايد خودكار باشد. در مواردي كه از كليد و فيوز جداگانه استفاده شود كليد بايد قبل از فيوز نصب شود . بطوريكه با خاموش كردن كليد , فيوز نيز قطع شود. كليد اصلی حتی الامكان گردان باشد و از فيوز فشنگی استفاده شود.

  *سيم كشی داخلی تابلو با سيم مسی تك لا با عايق حداقل 1000ولت با مقطع مناسب انجام شود.

  *ارتفاع بالاترين دسته كليد تابلو175 سانتيمتر بيشتر نباشد و همچنين قسمت ميانی از سطح زمين 160 سانتيمتر باشد.

  *استفاده از سيم 5/1 برای روشنايی با كليد مينياتوری10 آمپر و سيم 5/ 2 برای پريزبا كليد مينياتوری 16 آمپر می باشد.

  *محاسبه كابل از طريق سطع مقطع انجام می گيرد.

  بقيه تابلوها از نوع توكار تمام بسته می باشد.

  اين طرح فقط براي استفاده از كساني كه اين گزارش در اختيارشان قرار گرفته و هر گونه استفاده و تكثير محتويات آن بدون موافقت و هماهنگي كتبي شركت ممنوع است

  خلاصه طرح:هدف از ارائه اين طرح و اجرای و پیگیری این هدف بزرگ صرفاً برای صرفه جویی و کمک به به اقتصاد کشور و اشتغال زایی برای تعدادی از هم استانی های عزیزمان می باشد. مدیران این شرکت تصمیم دارند با کمک خداوند متعال و سعی و همت تمامی کارکنان و افراد مجموعه فوق گامی هر چند کوچکی را در راه آبادی و پیشرفت مملکت همیشه پایدار ایران اسلامی برداريم .

  در اين طرح سعي شده مزيت ها ،نياز ها و احتياجاتي كه جامعه به اين محصول را دارد بيان كنيم .با توجه به نياز مردم به روشنايي و استفاده از بهترين محصولات داخلي كه قيمت شان با درآمدشان سازگار باشد كوشش نموده ايم در اين طرح هرچه بهتر مزاياي اين كار را از هر نظر چه از نظر اقتصادي و توليدي و چه از نظر هاي ديگر مورد بررسي دقيق قرار دهيم .

  اشتغال زايي ، خطرات كار ، مزاياي طرح ،استفاده از افراد متخصص و . . . تنها نمونه اي از مواردي است كه در اين طرح به صورت كاملي مورد بررسي قرار گرفته است .

  در اين كار سعي استفاده بهينه اي از تبليغات و بازاريابي انجام پذيرد و نتايج آن نيز در جذب مشتريان ،سوددهي بيشتر ،معرفي بهتر محصول و اعتماد مشتريان بسيار چشمگير بوده است .

 • تجزيه و تحليل صنعت :
 • رشته تابلوسازی رشته ای ترکيبی می باشد. تابلوی برق در حقيقت يک محفظه می باشد که تجهيزات الکتريکی را در بر می گيرد و البته تابلو ها می توانند در بر گيرنده تجهيزات پنيوماتيک نيز باشند مانند شير های برقی ، کمپرسور و …. به طور کلی لازم به ذکر است که جهت فراگيری فنون مربوط به تابلوهای برق نياز به فراگيری چندين آيتم اصلی می باشد که در ذيل به اختصار عنوان می کنم : 1- اصول کلی و استانداردهای مربوط به تابلو های برق و محفظه های الکتريکی مانند درجه حفاظتی IP و درجه بندی جداسازی محفظه ها Segregation و مقابله با عوامل جوی و … 2-اصول تخصصی در مورد تابلو های برق ، مقادير نامی مانند ولتاژ و جريان نامی و..

  3-آشنايی با تجهيزات الکتريکی و عملکرد آنها و نحوه انتخاب صحيح آنها

  4-آشنايی با تاسيسات الکتريکی وآُشنا با محاسبات مربوطه

  5-آشنايی با دروسی مانند رله و حفاظت سيستم ها–طرح پست الکتريکی و …

  6-آشنايی با طراحی مدارات فرمان و کنترل و لاجيک

  جهت فراگيری هر يک از فنون ياد شده لازم است به صورت جداگانه اقدام به فراگيری نمود. البته وقتی تنها در مورد تابلو های برق صحبت به ميان می آيد آيتم های يک و دو فوق الذکر بسيار پررنگ تر می باشند. البته در حرفه تابلو سازی علوم مهم ديگری نيز نقش دارد که از نام بردن کليه آنها صرف نظر می کنم مانند علم ارگونومی و ….. به صورت کلی در مورد تابلو های برق اصول کلی و استاندارد و همچنين تعاريف کلی وجود دارد و بسيار حائز اهميت است مثلا نوع تابلو از نظر ساختمان آنها به عنوان مثال تابلوهای ايستاده – ديواری – ميزی – رک و … و هر يک از آنها ساختمان منحصر به فردی دارند و کاربرد آنها نيز متفاوت است.

  تحقیقهای مشابه
  مفهوم کارآفرینی و طرح های زوده بازده
  20 صفحه - 9000 تومان
  طرح کارآفرینی تابلو برق
  20 صفحه - 9000 تومان
  بریکرهای تغذیه تابلو برق ها
  11 صفحه - 4500 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007