موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

حوادث ورزشی ، ایمنی و خطرات ورزش

عنوان سفارش :
حوادث ورزشی ، ایمنی و خطرات ورزش
تعداد صفحه :
14
قیمت :
6000 تومان

ورزش اگر بدون توجه به مسائل ایمنی انجام شود، ممکن است باعث مرگ ورزشکاران شود. این شرایط ربطی به میزان مهارت ورزشکاران ندارد و می‌تواند حرفه‌ای‌ها را نیز تهدید کند.

 • پایگاه اینترنتی pratique در این باره نوشته است:
 • ورزش می‌تواند بسیاری از مشکلات را برای سلامتی ایجاد کند. ورزش همان‌طور که 10 درصد از بیماری‌های منجر به مرگ را بهبود می‌بخشد، ممکن است باعث هزاران نمونه مرگ شود. مرگ بر اثر ورزش تنها در ورزش‌های حرفه‌ای و تصادف نمایشی ایجاد نمی‌شود. کسانی که مدت طولانی اتومبیلرانی یا کوهنوردی می‌کنند نیز گاهی به این مرگ‌ها دچار می‌شوند.

  بیش‌تر مرگ‌ها بر اثر ورزش به دلیل اشتباه در آماده‌سازی بدن است. برای مثال کسانی که بعد از راه رفتن سریع در آفتاب تنیس بازی می‌کنند در خطر هستند یا کسانی که به فواصل زیاد از پلاژها شنا می‌کنند و فکر می‌کنند بدنشان آماده است، اما برای برگشتن انرژی کم می‌آورند.

  بعد از سن 40 سالگی برای ورزش کردن باید حتما تحت نظر پزشک بود. به خصوص باید قلب و عروق را تحت کنترل داشت تا از حوادث ناگهانی جلوگیری کرد. حتی اگر در سلامت کامل به سر می‌برید و هیچ‌گاه دچار حمله و مشکل نشده‌اید باید این موارد را رعایت کنید.

 • تصادف‌های ناشی از ورزش عبارتند از:
 • _ مشکلات قلبی _ عروقی

  _ مشکلات بر اثر مصدومیت

  _ بیش فعالی

  _ مشکلات ناشی از دوپینگ.

  مشکلات ناشی از حملات قلبی در ورزش بسیار زیاد است. ورزشکاران حرفه‌ای باید دائما تست بدهند. مخصوصا کسانی که سال‌ها ورزش را متوقف کرده‌اند و دوباره می‌خواهند به ورزش رو بیاورند دچار این مشکل می‌شوند. ورزش‌هایی که بیشتر در معرض این مشکل هستند عبارتند از: اسکواش، تنیس، فوتبال و دو میدانی به خصوص اگر در زیر آفتاب انجام شوند.

  از سیگار کشیدن و سونا قبل از ورزش پرهیز کنید. استفاده از دخانیات باعث کاهش فشار خون می‌شود که منجر به تصادف‌های قلبی می‌شود.

 • آسیب دیدگیهای متداول ورزشی
 • در هـر ورزشـی باید انتظار آسیب ها، جراحت ها و خطرات احتمالی آن را داشـتـه بـــاشید.آسیب های ورزشی انواع مختلف دارند، اما قسمت های ویژه ای از بدن هستند که بیش از سایر اعضاء در خطر صدمه خوردن هستند.در این مقاله متداول ترین صدمات و جراحت های ورزشی را به شما معرفی می کنیم و راه های جلوگیری و درمان آنها را نیز بیان می کنیم ..

  نکته: RICE مخفف استراحت، یخ گذاشتن، فشار و بالا نگاه داشتن می باشد که یکی از درمان های متداول برای آسیبهای ورزشی است.

 • 1. ورم تاندون آشیل
 • وقتی از تاندون پشت زانو تاندون آشیل زیاد استفاده شود، باعث درد و ورم در آن ناحیه خواهد شد. اگر درمان نشود، صدمه سخت تر شده تا حدی که دویدن را به کلی دشوار و غیرممکن می کند. این آسیب بیشتر در دونده ها و ورزشکارانی که با دویدن یا پریدن سروکار دارند اتفاق می افتد.

  پیشگیری و درمان: دادن تمرین های کششی و قدرتی به عضلات و ماهیچه های ساق پا می تواند از بروز این آسیب جلوگیری کند. RICE و درمان های ضد-تورمی و تقویت ماهیچه های ساق پا بهترین درمان های ممکن برای این عارضه هستند. تا برطرف نشدن کامل عارضه، ورزش را شروع نکنید چون باعث تشدید وضعیت خواهد شد

 • 2. ضربه ی مغزی
 • این صدمه با خوردن ضربه به سر ایجاد می شود. علائم آن شامل سرگیجه، اختلالات بینایی، سردرد، ضعف حافظه، از دست دادن تعادل، سختی تمرکز، و حالت تهوع میباشد. این صدمه ضرورتاً همراه با بیهوشی نمی باشد. در ورزش های برخوردی مثل فوتبال، بوکس و هاکی این عارضه بیشتر اتفاق می افتد. البته در ورزش هایی مثل اسکی و ژیمناستیک هم زیاد رخ می دهد. با اینکه اکثر افراد پس از چند هفته به حالت عادی برمی گردند، اما ضربه ی مغزی در خیلی افراد به آسیب های جدی می انجامد.

  پیشگیری و درمان: بهترین راه پیشگیری از ضربه مغزی، اجتناب از ورزش های برخوردی است. اما برای اکثر افراد این راه حل مناسبی به نظر نمی رسد. برای درمان این عارضه استراحت بهترین روش است. اگر سردرد داشتید، می توانید از قرص های مسکن استامینوفن استفاده کنید. بنابر شدت ضربه ی وارده، باید از چند ساعت گرفته تا چند ماه از انجام دوباره ی ورزش های برخوردی اجتناب کنید.

 • 3. کشیدگی ماهیچه های ران
 • این عارضه زمانی اتفاق می افتد که هنگام دویدن در ورزش هایی مثل فوتبال و والیبال، یکدفعه تغییر جهت بدهید. علائم آن شامل درد عمیق، ورم و گاهی کبودی داخل ران می باشد.

  پیشگیری و درمان: بهترین راه پیشگیری از بروز این عارضه، انجام تمرینات کششی قبل از ورزش است. بهتر است که شدت ورزش را تدریجاً بالا ببرید تا احتمال بروز این وضعیت کمتر شود. RICE و درمان های ضد-تورمی بهترین روش های درمانی برای این آسیب می باشد. از انجام فعالیت های شدید، یک یا دو هفته پس از بروز عارضه جداً خودداری کنید. پس از بروز عارضه، در محل آسیب دیده یخ بگذارید تا التیام یابد، پس از آن می توانید ماهیچه ها را کشیده و تقویت کنید.

 • 4. درد و ورم ساق پا
 • این عارضه بیشتر برای افرادی اتفاق می افتد که عادت به تحرک و ورزش ندارند. بالا بردن ناگهانی فشار و شدت تمرینات، پوشیدن کفشهای کهنه و دویدن و پریدن روی زمینهای خیلی سخت نیز ممکن است باعث بروز این عارضه شود.

  پیشگیری و درمان:پوشیدن کفش مناسب، انجام حرکات کششی قبل از ورزش و بالا نبردن ناگهانی شدت ورزش، بهترین راه های جلوگیری از بروز این وضعیت هستند. یخ گذاشتن، انجام حرکات کششی و درمان های ضد-تورمی، بهترین راه های درمانی می باشند.

 • 5. درد پایین کمر
 • اگرچه این عارضه بیشتر در افراد چاق و کم تحرک اتفاق می افتد، اما ممکن است برای دونده ها، دوچرخه سواران، گلف و تنیس بازان نیز پیش بیاید. مهمترین عامل ایجاد این عارضه، انجام غلط و نادرست حرکات کششی است.

  پیشگیری و درمان: اگرچه بیشتر انواع این عارضه قابل پیشگیری نیستند، اما انجام صحیح حرکات کششی قبل از ورزش و گرم کردن درست بدن، احتمال وقوع آن را کاهش می دهد. راه های درمانی پیشنهادی RICE، دارو های ضد-تورمی و کشش عضلات است.

  تحقیقهای مشابه
  حوادث ورزشی ، ایمنی و خطرات ورزش پاورپوینت
  16 صفحه - 7500 تومان
  حوادث ورزشی ، ایمنی و خطرات ورزش
  14 صفحه - 6000 تومان
  حوادث ورزشی ، ایمنی و خطرات ورزش
  22 صفحه - 6000 تومان
  تاثیر تغذیه و ورزش بر دست گاه ایمنی بدن
  24 صفحه - 9000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007