موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

تأثیر مذاکرات گروه 1+5 بربورس اوراق بهادر

عنوان سفارش :
تأثیر مذاکرات گروه 1+5 بربورس اوراق بهادر
تعداد صفحه :
20
قیمت :
6000 تومان
 • مقدمه
 • بورس اوراق بهادار بازاری متشکل و خودانتظام است که اوراق بهادار در آن توسط کارگزاران یا معامله‌گران طبق قانون مورد دادوستد قرار می‌گیرد. بورس اوراق بهادار در قالب شرکت سهامی عام تأسیس و اداره می‌شود.

 • مذاکرات گروه 1+5
 • بورس اوراق بهادار تهران اخیرا شاهد روزی تاریخی بود که در آن شاخص بورس به مدد حصول توافق در مذاکرات هسته‌ای 1/46درصد افزایش را تجربه کرد.در بازار دیروز معامله‌گران در شرایطی فعالیت خود را شروع کردند که ماراتن مذاکرات سیاسی در ژنو سحرگاه روز یکشنبه به نتیجه رسیده و تهران و گروه 5+1 پس از ده سال مذاکره به توافقی جامع برای شروع تفاهم هسته‌ای دست یافتند.

  این مذاکرات سنگین و فشرده روند حرکت تهران و 6 قدرت جهانی را برای شش ماه آینده و تداوم مذاکرات برای حل نهایی مساله هسته‌ای مشخص می‌کند. توافق هسته‌ای دیروز با استقبال گسترده فعالان سیاسی و اقتصادی کشورمان همراه شد در اوج این استقبال نامه پاسخ مقام معظم رهبری در حمایت از توافق رخ داده بود. این جو مثبت دیروز باعث شد شاخص با رشد هزار و 147 واحدی به مرز تاریخی 80 هزار واحد دست یابد. همچنین رییس‌جمهور با اشاره به توافق ایران و 1+5 اظهار کرد: در مذاکرات، دنیا به این احساس رسید که تکریم ملت ایران پاسخ خواهد داد و تحریم نمی‌تواند کارساز باشد. حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در نشست خبری خود با بیان اینکه «گزارش کوتاهی از تلاش‌های پیگیر تیم دیپلماتیک و دوستانمان به عنوان تیم مذاکرات هسته‌ای ارائه خواهم داد»، گفت: دستاورد این تلاش‌ها جلوه بیشتر کرامت و بزرگی ملت ایران بود. در همین حال با حصول توافق سیاسی و بر اساس سند این توافقنامه، گروه 1+5 بعضی از تحریم‌های مربوط به صادرات پتروشیمی ایران، طلا و فلزات گرانبها و بخش خودروسازی ایران را متوقف می‌کند و احتمال می‌رود حدود پنج میلیارد و 100 میلیون دلار درآمد نصیب جمهوری اسلامی ایران کند. همچنین بر اساس این توافق صادرات نفت ایران در سطح کنونی باقی می‌ماند و همچنین چهار میلیارد و 200 میلیون دلار از پول فروش محموله‌های نفتی به صورت اقساط به ایران انتقال داده می‌شود. بر اساس این توافقنامه، در 6 ماه آینده فروش نفت خام ایران به دلیل باقی ماندن تحریم‌ها افزایش نخواهد داشت. باقی ماندن تحریم‌های فروش نفت در یک دوره‌ شش ماهه سبب از دست رفتن حدود 30 میلیارد دلار درآمد ایران می‌شود. دیروز با اعلام این توافقات هیات‌مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی از لغو تحریم‌های اعمال شده علیه این صنعت استقبال و اعلام کرد که آماده توسعه روابط خود با دیگر کشورها است. این توافق محصولات پتروشیمی ایران را مجددا به بازار اروپا باز می‌گرداند که خبری مناسب برای تولید‌کنندگان محصولات کمیابی نظیری پلی‌اتیلن و پلی پروپیلن است.

  حصول توافق سیاسی باعث کاهش ارزش ارز و سکه شد هر چند انتظار نمی‌رود بهای ارز کاهش خاصی را تجربه کند، اما به نظر می‌رسد بازار املاک و مستغلات و طلا بیشترین کاهش قیمت را تجربه کنند. در بازار دیروز حصول توافق سیاسی موجب تشکیل صف‌های خرید سنگین در دو گروه بانکی و خودرویی شد. این دو گروه که آسیب قابل‌ملاحظه‌ای را از محل تحریم‌ها دیده بودند؛ اما انتظار می‌رود با کاهش تحریم‌ها شرایط بهتری را تجربه کنند. در این میان، اما کفه اقبال معامله‌گران به سوی گروه بانکی سنگین‌تر بود؛ چراکه علاوه بر درآمد ناشی از بازگشایی دوباره اعتبارات اسنادی امکان دریافت فاینانس و همچنین آزادسازی وجوه بلوکه شده این شرکت‌ها نیز افزایش یافته است. در گروه بانکی دیروزبانک ملت با سرمایه 3310 میلیارد تومانی سود سال 92 خود را با تعدیل مثبت 16 درصدی از 352 ریال به 408 ریال به ازای هر سهم افزایش داده است

  تحقیقهای مشابه
  تأثیر مذاکرات گروه 1+5 بربورس اوراق بهادر
  20 صفحه - 6000 تومان
  شرکت بورس اوراق بهادر تهران(سهامی عام)
  45 صفحه - 15000 تومان
  شرکت بورس اوراق بهادر تهران سهامی عام
  45 صفحه - 7500 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007