موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

بررسی مسائل ومشکلات کتب تازه تالیف

عنوان سفارش :
بررسی مسائل ومشکلات کتب تازه تالیف
تعداد صفحه :
19
قیمت :
6000 تومان
فهرست
 • مقدمه
 • مشکلات کتاب جدید زبان انگلیسی پایه هفتم

 • نقدها
 • اشکالات کتاب تاریخ پایه هفتم

 • ایرادات کتاب تاریخ
 • مقدمه
 • طرح 3-3-6 درسال تحصيلی 1391 اجرايي شد.طبيعي است كه اين طرح دارای معايب ومحاسنی خواهد بود كه درحين اجرا نمايان می شوند.همه ساله شاهد تغييرات كلي در روش ها ومحتوای كتب درسي هستيم كه با طرح فوق بايد تا5سال آتي با اين تغييرات بسازيم. مديريت اين همه تغييرات بسيار مهم وحياتي خواهد بود اگر خوب دقت كنيم در طول ساليان دراز مديران مدارس ،كه ازآنها به عنوان رهبر آموزشي ياد مي شود،اختيارات چنداني جهت پيش برد اهداف عالي آموزش وپرورش درقالب اين تغييرات نداشته است.«چيزي كه هم اكنون بر مدارس ما حاكم است بيشتر مديريت عاطفي است،نه مديريت قانون.»همراهی معلمان با دانش آموزان خود تا سه پایه ی متوالی در عمل ایجاد مشکل خواهد کرد. هرچند با عث شناخت بیشتر دانش آموز می شود.بايد عرض كرد چنانچه غفلت صورت گيرد می تواند يكي از بزرگ ترين معايب وضعف هاي طرح فوق باشد با تجارب آموزشي كه در سه منطقه آموزشی وپرورشی استان سيستان وبلوچستان داشتم همواره شاهد بودم كه اكثر معلمان از پذيرش پايه ی اول هراس دارند وسعي دارند حتي الامكان در پايه ي اول تدريس نكنند.كه اين مسئله باعث می شود كه بعضاً تا چند روز كلاس اولي ها بدون معلم باشند ويا معلمي بي انگيزه،غير علاقه مند ودر پاره اي موارد مشكل دار عهده دار آموزش وپرورش آنها باشد!با وجود چنين معلمی چگونه مي توان انتظار داشت كه به اهداف لازم برسيم.در نظام قبلي شايد مي توان انتظار داشت كه معلم سال بعد وپايه ی بعد بتواند مقداری از ضعف ها وكم كاري های ناشي از معلم قبل را جبران كند ولي در نظام جديد نه تنها جبران گذشته ناممكن بلكه دو پايه ی بالاتر را شامل مي شود.وغير قابل جبران مي شود.واين يعني شكست طرح جديد وآموزش است. فلذا از مديران ارجمند مدارس تقاضا مي گردد در انتخاب معلمان پايه ی اول نهايت جديت وحس مسؤليت را داشته باشند واز ورود چنين معلماني در كلاس درس جلوگيري نمايند واز تضييع حق دانش آموزان در سه سال متوالي پيشگيري كنند. تا در بدو شروع طرح با شكست روبرو نشويم.پس بايد با هماهنگي اداره ومديريت خود بهترين ها را براِ شروع انتخاب كنند ودر آينده برای اصلاح بهتر برنامه ريزی نمايند .

 • مشکلات کتاب جدید زبان انگلیسی پایه هفتم
 • در کلاسی که برای کتاب جدید زبان انگلیسی پایه هفتم یا اول متوسطه دوره اول تالیف شده است روش تدریس clt. مطالعه این بخش شاید بتواند برای اولیای دانش آموزان هم مفید باشد.

  Communicative language teaching (CLT) به معنای تدریس زبان مبتنی بر رویکرد ارتباطی است. خوب چه فرقی با روشهای دیگر دارد؟ وجه تمایز اساسی این روش (رویکرد ارتباطی) تاکید بر دنیای واقعی و درگیر نشدن با نکات گرامری گیج کننده است. بر خلاف روش ترجمه یا گرامر در این روش، معلم سعی می کند محیطی را فراهم آورد که بچه ها احساس کنند در یک محیط انگلیسی زبان قرار دارند و می خواهند با این زبان با دیگران ارتباط برقرار کنند. حداقل در این سطح اصلا نمی خواهیم وارد مطالب دستوری از قبیل زمان و فعل و ضمیر .... بشویم. مثل بچه سه چهار ساله ای که به زبان محلی خود صحبت می کند ولی مطلقا از گرامر یا نوشتن زبان خود آگاهی ندارد. گام به گام که داریم دانش آموز را در فضای انگلیسی زبان قرار می دهیم در هر درس 3 یا 4 حرف را هم یاد می دهیم. بر خلاف روش ترجمه، که از همان روز اول تمام حروف را یاد می داد. (هم خواندن و هم نوشتن) در این روش مثل کتابهای فارسی اول ابتدایی خودمان عمل می کنیم. یعنی در هر درس یک یا چند حرف را یاد می دهیم. اساس این روش باز هم بر خلاف روش ترجمه، از کل به جز است. یعنی بچه اول کلمه را می شنود، تکرار می کند، می خواند و در پایان مینویسد. (تاکید بر نوشتن نیست.) پس در همان اول کار دانش آموز را نباید درگیر نوشتن و مباحث دستوری بکنیم. بگذاریم تقلید کند. تقلید در زبان اصلا بد نیست. اما بعد از مرحله تقلید سعی کنیم مطالب تقلیدی آموخته شده را به زندگی واقعی خودمان نزدیک کنیم. اول پرسیدن آدرس یا شماره تلفن به انگلیسی را تکرار و تقلید می کنیم اما بعد از این مرحله بچه ها از همدیگر آدرس و شماره تلفن همدیگر را می پرسند و همین طور اسم و حال و احول و رنگ و ساعت .....

 • نقدها
 • 1. بسیاری از همکاران گفتند کتاب، چطور از بچه انتظار دارد که بدون دانستن حروف الفبا بتواند اسم خود و دوستانش را بنویسد؟ بسیاری گفتند که ما از همان روز اول حروف الفبا را یاد خواهیم داد و کاری به این حرفها نداریم. به عقیده من آنها از منظری شاید درست می گویند، از منظر روش گرامر- ترجمه. در روش گرامر- ترجمه ما باید سریعا وارد خواندن شویم. ماده اولیه خواندن، حروف هستند. پس اگر حروف نباشند ما کاری نمی توانیم بکنیم. اما این کتاب بر این اساس تالیف شده است که بچه ها ابتدا در یک محیط زبانی نسبتا واقعی قرار گیرند. تا می توانند گوش کنند، تقلید کنند و در پایان از تقلید بیرون بیایند و در آموخته¬های خود را در زندگی واقعی خود به کار ببرند. به عقیده من آن نوشتنهای اسم خود و دیگران، فرع فضیه هستند. اصلا معلم خودش باید کمک کند تا دانش آموز نام خودش و دوستش را بنویسد. چه اشکالی دارد؟ باید بگذاریم ابتدا دایره واژگان شفاهی دانش آموز شکل بگیرد. بگذاریم فقط تکرار کند، صحبت کند، تقلید کند و باید همیشه مواظب باشیم لذت ببرد. این لذت بردن به نظر من باید اساس کار باشد. هر کجا دیدیم بچه ها بی حوصله شده اند باید بدانیم یک جای کار می لنگد. به همین خاطر است که تدریس این کتاب برای بعضی ها ممکن است سخت باشد.

  تحقیقهای مشابه
  بررسی مسائل ومشکلات کتب تازه تالیف شده
  19 صفحه - 7500 تومان
  بررسی مسائل ومشکلات کتب تازه تالیف
  19 صفحه - 6000 تومان
  تأثیر بررسی مسائل اقتصادی و اجتماعی بر میزان باروری زنان
  34 صفحه - 12000 تومان
  پرسشنامه استانداردهای معلمان تازه کار - معلمین از ارتباط اثربخش به عنوان ابزاری که توسط آن دانش آموزان کاوش می کنند، حدس می زنند، بحث می کنند و ایده های جدید را بررسی می کنند، استفاده می کنند
  1 صفحه - 1500 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007