موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

فرهنگ و تمدن اسلامی شهرستان تالش

عنوان سفارش :
فرهنگ و تمدن اسلامی شهرستان تالش
تعداد صفحه :
9
قیمت :
1500 تومان

فرهنگ و تمدن اسلامی شهر تالش

قلمرو مکانی و شناخت مردم تالش در حوزه ی فرهنگی ، اجتماعی و جغرافیایی و مذهبی حوزه ی فرهنگی – جغرافیایی تالش از شمال به شهرستان آستارا ، از شرق به دریای خزر ، از جنوب شرقی به شهرستان بندرانزلی و صومعه سرا ، از جنوب به شهرستان فومن و از جنوب باختری و باختر به شهرستان خلخال و اردبیل محدود می گردد.

مردم تالش به سه دسته: عشایر – روستانشین – شهرنشین تقسیم می شود. مناطق کوهستانی به عشایر و مناطق جلگه ای به روستانشینها تعلق دارد. اما در این مطالعه هدف من مطالعه گروهی است که در مرحله عشایری و دامداری به مرحله امکان و یکجانشینی انتقال داده شده اند. مطالعه این گروه براساس نظریه ماتریالیسم فرهنگی ترکیبی از ماده بعلاوه رفتار و فرآیند برونی برای شرح تحولات سیستم و نظامهای فرهنگی اجتماعی بشری است ، طبق مدل ماتریالیسم فرهنگی تغییر در زیرساختار جامعه در وهله اول نتیجه تغییر در ارتباط جمعیت انسانی با محیط خود است. علاوه بر آن ماتریالیسم فرهنگی اذعان می دارد تغییر در بنیان مادی جامعه منجر به بروز تغییرات کارکردی سازگاری با نهادهای سیاسی و اجتماعی (ساختار) و ایدئولوژی مذهبی و غیرمذهبی آن (و ساختار می گردد).

فرهنگ و تمدن اسلامی شهر تالش برمی گردد بر چند سال پیش که یک شهر با قومیت و ملیت و باستانی که دارای آثار و بقای متبرکه و تاریخی قبل از اسلام و بعد از اسلام می باشد شهر تالش با وجود مردم اصیل تالش دارای چند قشر و مردمانی می باشد که با زبان و یا گویش های مختلفی مثل کردی ، آذری ، گیلکی و ... می باشدکه با ورود به شهر تالش و اسکان آن ها در چند صدسال پیش که موجب عوض شدن تمدن و عقاید و فرهنگ این شهر شده است. شهرستان تالش و یا توابع شهرستانی نزدیک و مساجد و بناهای تاریخی اسلامی و پادشاهی که آثار و نشانه قدمت شهر را به قبل از اسلام که وجود مسجد عبدالهی سپس حرکت واقع در بخش پره سر (دیناچال) و بنای تاریخی آق اولر در تالش که دارای ساختمان و قبرستان که یکی از منطقه ی توریسم پذیر می باشد و از دیگر بناها به قلعه سیار که قدمتی بسیار دارد و این نشانه ها این شهر را از نظر اماکن مذهبی دارای قدمت شناخته شده است و حتی اشاره به زیبایی های شهر به آبشار و کوهستان ها و مراتع می توان اشاره کرد که در بحث مذهبی شهرستان تالش یا توابع تالش نشین مثل شهرستان رضوانشهر شهر پونل ، پره سر ، اسلام و تالش و ... به دو مذهب اهل سنت و شیعه تقسیم می شوند که این قوم مانند برادر و خواهر با هم دیگر زندگی می کند و با هم قومیت بسته و سیچرهای خود را به ازدواج یکدیگر درمی آورند و حتی در تمام مراسم محرم و اربعین و مراسم دینی با یکدیگر کمک کرده و وظیفه ی خود را نسبت به کارشان انجام می دهند و در مراسم نماز جمعه در روزهای جمعه با یکدیگر در مساجد شرکت می کنند و سنت خود را بجا می آورند. در شهرستان تالش نقش مردم در اجتماع به صورت زیر توصیه شده است.

حضور مردم تالش در بازارهای شهری باعث تبادل افکار و انجار شده و انواع مدلهای شهری یا روستایی در مورد تزئین خانه ، بهداشت ، اوقات فراغت و پرورش کودکان را از دیگران فرامی-گیرند.

تحقیقهای مشابه
فرهنگ و تمدن اسلامی شهرستان تالش
9 صفحه - 1500 تومان
جستاري در فرهنگ و تمدن اسلامي
11 صفحه - 1500 تومان
اسراف و صرفه جویی در فرهنگ اسلامی
20 صفحه - 7500 تومان
اسراف و صرفه جویی در فرهنگ اسلامی
20 صفحه - 7500 تومان
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحلیل و بررسی
57 صفحه - 21000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007