پنج شنبه 13 فروردین 1399
بازدید امروز : 7697 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ
تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

زمین شناسی سری توشی

عنوان سفارش :
زمین شناسی سری توشی
تعداد صفحه :
13
قیمت :
2000 تومان

از نظر زمین شناسی کل محدوده سری به دوره دوم زمین شناسی دوره ژوراسیک فوقانی و کرتاسه زیرین اختصاص داشته و با علامت L-K1 و L-K2 در روی نقشه مشخص شده اند .فقط در قسمت شمال سری آبرفت ها و کوهرفت های مربوط به کواترنر مشاهده می گردند که غالبا به زمین های زراعتی تبدیل شده اند . کلا سه نوع زمین در سری می توان تشخیص داد . که اختصاصات آنها به شرح زیر می باشد .

 • 1.زمین های نوع L-K1 :
 • ارتفاعات کوتاه با شیب ملایم در شرق رودخانه شنرود را زمین های تشکیل می دهند که عمدتا از آهک های سخت و مقاوم اطراف ژوراسیک که شباهت زیادی به آهک دارند تشکیل یافته اند .آهک های سری از سختی خوبی برخوردار بوده و بیرون زدگی های آن در غالب نقاط به چشم میخورد .(اطراف دره ها و مناطق پرشیب )

  پایداری و نفوذپذیری این آهک ها خوب بوده فقط خاکزدایی آنها ضعیف است .با توجه به دخالت بی رویه انسان در عرصه وجود فرسایش خاک و کندی خاک زدایی باید مسئله حفاظت خاک را در این سری جدی گرفت . در داخل آهک ها تداخل بازالت های اوایل کرتاسه در برخی نقاط مشاهده می گردد که در این سری زیاد نیست و فقط در محدوده گسل به چشم میخورد .

 • 2.زمین های L-K2 :
 • این زمین ها از نظر سنگ شناسی مشاب زمین های 1L-K هستند .فقط در ارتفاعات متوسط و پرشیب سری را از نظر توپوگرافی تشکیل می دهند .بیرون زدگی سنگی در این قسمت زیادتر است و آثار قطعات ریز ودرشت آهک نیز مشاهده می گردد . از پایداری و نفوذ پذیری خوبی برخوردارند.

 • 3.زمین های نوع L-q :
 • آبرفت ها وکوهرفت های دوران چهارم l.q مشخص شده اند .عمدتا به زمین های زراعتی اختصاص یافته عمدتا از ذرات ریز رس با سلیت و ماسه سنگ و شن و قلوه تشکیل شده است .آثار رانش و لغزش به علت عدم چسبندگی رسوبات در برخی از نقاط در داخل این رسوبات مشاهده می گردد .

 • پیشنهادات :
 • زمین های 1L-K نیز از پایداری و نفوذپذیری خوبی برخوردارند و استعداد هرگونه عملیات را دارا میباشند . از نظر اقدامات مکانیکی مشکلی احساس نمی شود فقط اطراف گسل که درون نقشه مشخص شده اند باید جهت جلوگیری از رانش و لغزش بصورت حفاظتی اداره شود .

  زمینهای L-K2 نیز از پایداری و نفوذپذیری خوبی برخوردارند .فقط شیب آنها زیاد بوده عمق خاکها کم می باشد لذا جهت جلوگیری از فرسایش خاک و به علت سختی سنگ مادری وطولانی بودن خاکزایی شایسته است از قطع یکسره خودداری شود .

  زمین های اطراف رودخانه شنرود جهت حفاظت خاک و کنترل رسوب شایسته است بصورت حفاظتی اداره می شود .

  زمین های کواترنر سست و رانشی می باشند شایسته است این مسئله را در انجام اقدامات جنگلداری در نظر داشته باشند .

  خاکشناسی سری 3 توشی

  مطالعات انجام گرفته در این سری شامل استفاده از نقشه توپوگرافی و سنگ به مقیاس 1:25000 و انطباق آنها و تهیه نقشه انواع زمین وجدا نمودن حدود واحدهای بزرگ اراضی در روی نقشه مربوط بر مبنای ارتفاع ،نوع سنگ مادری ،شیب ،تکامل خاک و مطالعه دقیق صحرایی شامل جدا نمودن مرز زیر واحدهای اراضی در واحدهای بزرگ خاک و تفکیک تیپ های مختلف خاک براساس خصوصیات صحرایی شامل خاک ،بافت و رنگ هر افق ،ریشه روانی ،نفوذپذیری ،چگونگی واکنش نسبت به اسید کلریدریک 10% (اسیدیته )،لایه محدودکننده ،میزان سنگ یا سنگ ریزه و غیره و تشریح پروفیلهای شاهد برای هر تیپ خاک و نمونه برداری از افقهای مختلف و ارسال به آزمایشگاه جهت تعیین ازت تشکیل دهنده (بافت خاک )درصد اشباع درصد مواد خنثی شونده PH خاک میزان کربن آلی و ازت کل -میزان فسفر و پتاسیم قابل جذب و در نهایت جمع بندی اطلاعات و تهیه نقشه زیر واحدهای اراضی خاک و گزارش وضعیت خاک می باشد .

  تحقیقهای مشابه
  بازدید زمین شناسی مس پورفیری
  60 صفحه - 7000 تومان
  تاریخچه زمین شناسی - زمین شناسی
  38 صفحه - 3500 تومان
  مقاله در مورد زمین شناسی (پاور پوینت)
  38 صفحه - 4500 تومان
  پروژه رشته زمین شناسی بررسی آهک های کرتاسه مناطق اسالم – خلخال ، دیلمان ، ماسوله
  113 صفحه - 9000 تومان
  متن زبان اصلی و ترجمه زمین شناسی دیلمان
  22 صفحه - 80000 تومان
  پروژه رشته زمین شناسی بررسی زمین شناسی صحرایی منطقه جیرنده
  75 صفحه - 18000 تومان
  زمین شناسی سری توشی
  13 صفحه - 2000 تومان

  ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

  برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

  ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
  رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
  با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
  صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

  Tel : 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  channel: https://t.me/tahghighchannel
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007