موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

راه اندازي سرور ASP

عنوان سفارش :
راه اندازي سرور ASP
تعداد صفحه :
21
قیمت :
7500 تومان
 • مقدمه
 • ASP.NET مخفف Active Server Pages از محبوبترین و قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی تحت وب میباشد كه در بسته Visual Studio .NET نیز وجود دارد . از اوانی كه اینترنت پا به عرصه گذاشت ابتدا صفحات بصورت استاتیك و ایستا بودند و طراحان وب موظف بودند برای بروزرسانی صفحات بصورت دستی در سورس برنامه وارد شوند و آن صفحه را بروز برسانند .

  اما پس از چندی فعالان این دسته از برنامه نویسان به فكر راه اندازی صفحات وب پویا Dynamic افتادند كه در این مسیر موفق نیز بوده اند . در این هدف زبانهای برنامه نویسی متفاوتی بوجود آمد از جلمه Perl/CGI ، PHP و ASP.NET و چندین زبان دیگر . دو مورد اخیر PHP و ASP.NET از گروههای جدید زبان های تحت وب هستند كه با قدرت فراوانی شروع به كار كرده اند . در این مقوله به معرفی ASP.NET میپردازیم و در مورد PHP : HypeText PreProcessor Programs همین گویا در سایت میکرورایانه دوستان دیگر ان را اموزش می دهند و از جمله زبان های برنامه نویسی open Source میباشد .

  ASP.NET زبان رشد یافته ASP است . اساس كار ASP بر اساس VBScript بود كه كمی به این زبان محدودیت میداد . بنابراین با روی كار آمدن ASP.NET این محدودیت از بین رفت و هم اكنون این زبان قدرتمند از چندین و چند زبان برنامه نویسی همچون C# و JAVA حمایت میكند .

  نصب ASP.NET روی كامپیوتر

  اگر میخواهید ASP.NET را فرا بگیرید . باید آنرا روی كامپیوتر خود فعال كنید . برای فعال كردن آن روی كامپیوتر باید .NET framework را نصب كنید . البته اگر از ویندوز سرور 2003 استفاده میكنید . پس از نصب .NET framework نسخه ASP.NET 1.1 نیز نصب میشود . اما اگر از ویندوز XP یا سرور 2000 استفاده میكنید . پس از نصب .NET روی كامپیوترتان گرچه در آخر به شما اعلام میكند كه ASP .NET تنظیماتش انجام شد . اما باور نكنید !

  تنظیمات Internet Information Service IIS

  اگر از ویندوز XP استفاده میكنم چه قبل و چه بعد از نصب .NET وبسرور IIS را نصب كردم اما نتوانستم چیزی پیدا كنم . درست است كه اگر میخواهید ASP كار كنید كافیست IIS را نصب كنید برای اجرای فایلهای ASP پس از نصب IIS برای انكه فایلهای خود را بتوانید اجرا كنید و نتیجه را ببینید . باید فایلهایتان را در فولدر Inetpub/wwwroot در درایو روتی كه ویندوز را نصب كرده اید كه احتمالا C است بریزید و سپس در مرورگر اینترنتی خود اگر DNS را فعال كرده باشید بزنید

  http://localhost/namefile.asp

  namefile.asp نام فایلیست كه كدهای خود را در آن نوشته اید . اما اگر DNS را نصب نكرده اید باید آدرس IP هاست local خود را وارد كنید . یعنی از آدرس زیر به جای آدرس فوق استفاده كنید :

  http://127.0.0.1/filename.asp

  همانطور كه میبینید جای localhost با 127.0.0.1 عوض شد . اما اگر جوابی نگرفتید تست كنید ببینید وبسرور IIS شما فعال است یا خیر ؟ برای احراز صحت عملكرد وبسرور از دستور ping در ویندوز XP در commandprompt استفاده كنید :

 • ping localhost
 • با دستور فوق چهار بار localhost شما پینگ میشود . در صورتیكه وبسرور شما درست كار كند بدون هیچ خطایی پكت های شما همگی ارسال میشوند و 0% lost به شما نمایش داده میشود .

  در غیر اینصورت وبسرور شما درست عمل نمیكند .

  نصب WebMatrix روی كامپیوتر

  خوب همانطور كه گفتم . اگر میخواهید ASP.NET را روی كامپیوتر خودتان كهXP به پایین است فعال كنید میتوانید از نرم افزار رایگان WEB Matrix پس از انكه .NET framework را نصب كردید استفاده كنید . برای نصب .NET framework باید CD ویژوال استادیو .NET را تهیه كنید که احتمالا بیشتر از 5 سی دی است. پس از قرار دادن اولین CD اولین گام را طی كنید و عملیات update را انجام دهید . سپس به گام دوم بروید و در لیست سمت چپ گزینه web component را تیك دار كنید و به ادامه نصب بپردازید.برای نصب webMatrix میتوانید به آدرس

  http://asp.net/webmatrix

  بروید و نرم افزای 1.3 مگابایتی را دانلود كنید . پس از نصب دیگر كاری ندارید . به راحتی میتوانید asp.net را با شبیه ساز سروری كه خود دارد فعال كنید . این نرم افزار دو قابلیت به شما میدهد كه یا از سرور web matrix استفاده كنید یا از iis اگر از webmatrix استفاده میكنید . پورت 8080 شما برای ان در نظر گرفته میشود . بنابراین از این پس فایلهایasp.NET شما كه احتمالا در فولدر روت كه همان my documents برای webmatrix است و البته قابل تنظیم است قرار میگیرند . به هر حال در خود محیط ادیتور webmatrix متوجه میشوید كه فولدر روت آن كجاست بنابراین از این پس فایلهای خود را در همان فولدر درست كنید . اما از انجایی كه من خود به شخصه هیچ ادیتوری را مانند notepad نمیدانم از notepad برای باز كردن فایلهای ASP.NET خود كه پسوند aspx دارند استفاده میكنم .

  تحقیقهای مشابه
  راه اندازي سرور ASP
  21 صفحه - 7500 تومان
  راه اندازي سرور پاورپوینت ASP
  33 صفحه - 7500 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007