موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

قلم نوری

عنوان سفارش :
قلم نوری
تعداد صفحه :
24
قیمت :
6000 تومان
 • مقدمه
 • در گذشته برای انتقال نگارش‌های دستی به فضای 0 و 1 باید دردسرهای زیادی از قبیل اسکن کردن و غیر قابل ویرایش بودن را تحمل می‌کردیم اما حالا با وجود سیل عظیمی از ابزارهای دیجیتال، که می توانند خیلی ساده‌تر و طبیعی تر به شما امکان تعامل با کامپیوتر را بدهند ، دیگر سبک کارها کمی تغییر کرده است. امروز ابزارهای ورودی دیجیتال برای کامپیوتر‌ها بخش وسیعی از حجم نگارشهای مورد نیاز برای مشاغل مختلف انسان‌ها را به عهده گرفته است. استفاده از ماوس و صفحه کلید از رایج ترین روشهای ارتباط انسان با کامپیوتر است، اما کارایی آنها در طراحی و نگارش آن چنان کامل و راحت نیست. یکی دیگر از ابزار های ورودی مدرن برای انتقال داده نگارشی به کامپیوتر تبلت‌های گرافیکی یا همان قلم‌های نوری هستند. تبلت‌های گرافیکی به شما این امکان را می‌دهند تا هرآنچه که می توانید توسط قلم و کاغذ خلق کنید را به صورت دیجیتال و در کامپیوتر نمایش دهید. این ابزار این روزها در بین مشاغل گوناگون طرفدار و میزان کارایی بالایی دارد. از طراحی و خطاطی دیجیتال گرفته تا فعالیت های نوشتاری، آموزشی و صنعتی.

  نوشتن و کشیدن اشکال یا طراحی یکی از کارهایی است که امروزه تقریبا در هر شغلی به نوعی وجود دارد. حال فرقی نمی‌کند این نگارش به صورت فیزیکی بوسیله قلم و کاغذ انجام شود یا توسط کامپیوتر و ابزار‌های ورودی مختلف. اما فناوری این روزها همه کارها را برای انسانها ساده تر، دقیق تر و خوشایندتر کرده است. یکی از ابزار های ورودی مدرن برای انتقال داده نگارشی به کامپیوتر تبلت‌های گرافیکی یا همان قلم‌های نوری هستند. تبلت‌های گرافیکی به شما این امکان را می‌دهند تا هرآنچه که می توانید توسط قلم و کاغذ خلق کنید را به صورت دیجیتال و در کامپیوتر نمایش دهید. این ابزار این روزها در بین مشاغل گوناگون طرفدار و میزان کارایی بالایی دارد. از طراحی و خطاطی دیجیتال گرفته تا فعالیت های نوشتاری، آموزشی و صنعتی.

  شنایی با قلم نوری

  قلم تبلت های طراحی که تا کنون با نام دیجیتایزرها یا تبلت های گرافیکی نیز شناخته شده اند، یک دستگاه ورودی یا Input Device برای کامپیوتر ها محسوب می‌شوند که به عنوان جایگزین یا در برخی موارد به عنوان یک کامل کننده برای ماوس استفاده می شوند. این قلم ها به دلیل ساختار اولیه خود به قلم نوری شناخته می‌شوند. اولین قلم نوری با مانیتورهای CRT مانند یک صفحه لمسی کار می‌کرد و درواقع بویسله حسگر نوری اطلاعاتی نوک قلم از قبیل مختصات پیکسل دقیق و موقعیت آن در صفحه نمایش را برای کامپیوتر ارسال می کردند.

  با پیشرفت این تکنولوژی در نسل بعد قلم‌نوری به صفحاتی که با نام "پد" به میان آمدند مجهز شدند . پدها در واقع اولین قدم برای طراحی تبلت‌های گرافیکی امروزی بودند. این صفحات در واقع مقیاس کوچکتری از صفحه نمایش را در اختیار کاربر و بر روی میز او قرار می‌دهد و بیشتر برای کمک به طراحان و شبیه سازی دقیق‌تر حالت نوشتن یا طراحی با قلم و ادوات نگارش ساخته شدند.

  بعدها فناوری این ابزارهای ورودی کامپیوتر از ساختار نوری فاصله گرفت و اکنون بروز ترین فناوری در تولید قلم نوری مربوط به شرکت وکوم است که به عنوان پیشتاز در تولید تبلت‌های گرافیکی برای افزایش دقت و کارایی در تولید این قلم تبلت ها از فناوری رزونانس مغناطیسی استفاده می کند اما پس از گذشت سالها این ابزارها در بین مردم همچنان با نام قلم نوری شناخته می‌شوند.

  چرا تبلت گرافیکی

  کار با تبلت خیلی سریعتر و دقیق‌تر از کار کردن با ماوس است. دست شما می تواند براحتی از یک نقظه به نقظه دیگر حرکت کند به جای لغزش های پیاپی ماوس در هر نقظه از صفحه تنها با تماس قلم طرح خود را نقش بزنید. همچنین استفاده از قلم های نوری بازخور بسیار طبیعی و ارگونومیک‌تری در کشیدن طرح‌ها و همچنین رتوش عکس ها دارد. همچنین حالت در دست گرفتن قلم نسبت به ماوس بسیار اگونومیک تر بود و از ایجاد آسیب های تاندونی و آسیب‌های فشار تکراری (RIS) جلوگیری می‌کند. در واقع استفاده از ماوس نیازمند حرکات پی در پی مچ است در حالی که سایر عضلات ثابت هستند و این مساله باعث ایجاد "آسیب فشار تکراری" و ایجاد درد های عضلانی خواهد شد.

  تحقیقهای مشابه
  هنر قلم زنی
  28 صفحه - 10500 تومان
  فیبر نوری - اصول و کارکرد فیبر نوری
  58 صفحه - 18000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - جریان حرارتی کابل فیبر نوری به منظور تامین عملکرد پایدار Fiber optic cable thermal preparation to ensure stable operation
  12 صفحه - 36000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - کابلهای فیبر نوری fiber optice cables
  28 صفحه - 84000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - کابل فیبر نوری zeon fiber optic cable
  5 صفحه - 15000 تومان
  آماده سازی جریان حرارتی کابل فیبر نوری به منظور تامین عملکرد پایدار
  20 صفحه - 9000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر تجهیزات نوری در شبکه ها
  70 صفحه - 36000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - دوره های نوری، گیرنده های نوری اندام کاجی و عملکرد ملاتونین به عنوان سیگنال دوره های نوری در تنظیم تولید مثل جنس ماهی 28
  15 صفحه - 45000 تومان
  فیبر نوری
  5 صفحه - 1000 تومان
  فیبر نوری و کاربردهای آن
  21 صفحه - 6000 تومان
  فیبر نوری و کاربردهای آن پاورپوینت
  57 صفحه - 9000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007