موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

تفاوت های بین دین اسلام و یهودیت- روش تحقیق

عنوان سفارش :
تفاوت های بین دین اسلام و یهودیت- روش تحقیق
تعداد صفحه :
42
قیمت :
15000 تومان
 • فهرست مطالب
 • خدا در یهودیت:
 • حکومت بنی اسرائیل
 • اعتقادات
 • میتزووت یا دستورات
 • دستورات
 • پیدایش کنیسه
 • تاءثیر عقاید مزدیسنی و فرهنگ پارسی

 • اعیاد یهود
 • فرقه های یهودی
 • کشروت قوانین یهودیان برای غذاها

 • نقاط مهم حیات یک یهودی
 • زمان کهن
 • عبادات یهودیان
 • قربانیهای یهود
 • یهودیت در اروپا
 • یهودیت در عصر جدید
 • شباهت و همزادي اسلام و يهوديت

  تفاوتها و مقایسه دین اسلام و یهود

 • نتيجه گیری
 • منابع
  1. مقدمه

  دین اسلام دینی یکتاپرستانه و یکی از دین های ابراهیمی جهان است. پیرو این دین را مسلمان می گویند. اسلام برای هر فردی با شهادتین آغاز می شود. شهادتین به زبان آوردن دو جمله «لا اله الا الله» و «محمد رسول الله» است که به ترتیب به معنای هیچ خدایی جز الله وجود ندارد و حضزت محمد پیامبر الله است است. یهودیت، نخستین دین ابراهیمی و نیز به عقیده بسیاری، نخستین دین سازمان یافتهً یکتاپرست به شمار می‌رود. تورات (که به انضمام نوییم و کتوویم، که مجموعاً تنخ نامیده می‌شود) کتاب مقدس یهودیت است. یهودیت شامل مجموعه گسترده‌ای از دیدگاه‌های مذهبی، تشریفات، شاخه‌ها، و متون مذهبی می‌باشد. امروز اکثر یهودیان پیرو سه شاخه ارتدوکس، لیبرال، و محافظه‌کار می‌باشند و اقلیتی هم پیرو بازسازی‌خواهی، قراییم و یهودیت اومانیستی هستند؛ از لحاظ دیدگاه‌های مذهبی این شاخه‌ها بسیار متفاوت هستند. در حالی که یهودیان ارتدوکس باور به وحی تورات از طرف خدا، پیروی سخت از قوانین مذهبی، و ظهور مسیحای موعود دارند، یهودیان لیبرال دارای باور به زندگی مدرن، استقلال شخصی، آزاد اندیشی هستند. به باور یهودیان مذهبی، یهودیت، پیمان خدا با بنی اسرائیل است.

   بیان مسئله

  يهود، اسلام به نوعي به دنبال هم آمده اند و هر يک اديان قبلي خود را تاييد مي کنند اما قوانيني در اين اديان وجود دارد که با هم تناسب ندارد و يا مثلا در دين قبلي وجود نداشته است. مثلا خوردن شراب در یهودیت ايرادي ندارد ولي در اسلام حرام است. وقتي دنبال دليل اين امر بودم عمدتا با اين پاسخ برخورد کردم که انسان ها در زمان هاي گذشته ظرفيت پذيرش برخي از اين قوانين را نداشته اند و بايد اديان قبلي مي آمده اند و زمينه را براي ظهور اديان جديدتر فراهم مي کردند. تا حد زيادي هم مي توان آن را دليل قانع کننده اي دانست. اما قضيه به همين جا ختم نمي شود.

  اهمیت و ضرورت تحقیق
  نه تنها توحيد و معاد اصل مشترك تمام اديان توحيدي است، بلكه مجموعة دين الهي از نظر اساس و ريشه همه جا يكي است، هر چند تكامل جامعه ايجاب مي كند كه تشريفات و قوانين فرعي هماهنگ با تكامل انسان ها رو به تكامل رود تا به حد نهايي و خاتم اديان رسد از این رو در این تحقیق ضمن بیان هر دو دین(اسلام ، یهود)،به بررسی تفاوتهای دو دین پرداخته است.

  روش تحقیق
  با استفاده از کتابها و مقالات و ... مرتبط با موضوع و از روش مطالعه کتابخانه ای استفاده شده است.
  مباحث نظری
  ابتدا به تشریح هر یک از این دو دین می پردازیم و سپس تفاوتهای بین دین اسلام و یهودیت را بیان می کنیم.
  دین اسلام
  کلمه اسلام (از کلمه عربی «سلم» در یکی از معانی چون به باب چهارم برده شود) فرمانبرداری (در برابر خداوند( معنی می دهد. و بنابراین «مسلم» و «مسلمان» یعنی کسی که «اطاعت از خداوند کند». کلمه اسلام 8 بار در قرآن آمده است. و به موازات این کلمه در قرآن اصطلاح کلمه «ایمان» (از امن یعنی یقین داشتن (به نجات خویش)) و «دین» نیز دیده می شود. اما راجع به اصطلاح اخیرالذکر، اعراب سه کلمه متنا به الصوت «دین» داشتند که معانی مختلف را می رساند و هر یک در اصل به معنی دیگری بود : یکی «دین» آرامی – عبری، به معنی «داوری، حکم دادگاه، حکم داوری». دیگر «دن» و «دین» پارسی میانه که پیش از اسلام وارد زبان عربی شده بود به عمان معنی «ایمان». بدین سبب کلمه «دین» به معانی گوناگون به کار می رفته. و ممکن بود به طور اعم هر دینی را برساند، ولی بیشتر به دین اسلام اطلاق می شده. غالباً عقیدت اسلام را به نام «ایمان» می خوانند و مجموع وظایف دینی مسلمانان را با کلمه «دین» بیان می کنند.

  ارکان دین اسلام
  شهرستانی تعریف کلمه «دین» را تعریفی که حضرت محمد (ص) نسبت داده شده را به این شرح نقل می کند :
  این مفهوم شامل «اسلام» یعنی پنج «رکن» اصول دین مسلمانان و ایمان (به حقیقت اسلام) و احسان و نیکوکاری معنوی است. «ایمان» مستلزم «اعتقاد» و به زبان آوردن آن یعنی «افرار» و کارهای نیک با اعمال است.

   اصل پنج رکن ایمان در درون متقدم اسلامی تکوین یافت . این ارکان عبارتند از :
   1. شهادت (کلمه عربی به معنی «گواهی» از ریشه «شهد»، «گواهی کردن» در باب پنجم «تشهد» اصطلاحاً به معنی «بیان ایمان»)
    2. صلوه (جمع عربی آن صلوات مترادف نماز فارسی(
    3. صوم (عربی است، معادل عبری میانه SOM)
    4. زکوه یا احسان اجباری (عربی(
    5. حج (عربی) در مکه و حرم کعبه
   شهادت
   نخستین رکن یعنی شهادت با این جمله بیان می شود «لا اله الا الله، محمد رسول الله». تلفط این کلمات بر هر مسلمانی واجب است و دو اصل لایتغیر بادگم اسلامی را شامل می باشد : الف – اقرار به وحدت خداوند و توحید. ب – شناختن رسالت محمد (ص(.
   جمله معروف دین اسلام
   اصل وحدت خداوند یا «توحید» در اسلام به طور پیگیر بیان شده است. اسلام تعلیم می دهد که جز «الله» خدایی نیست و چنانچه کسی وجود خدایان دیگر را جایز بشمرد گناه کبیره مرتکب شده.محمد (ص) اصل تثلیت مسیحیان (واحد سه صورت، یا تثلیت خدای واحد) را رد کرد. این اصل لایتغیر مسیحیت که بر پایه فلسفه صوری و استنتاجی یونانی بنا نهاده شده در نظر محمد (ص) متناقض آمد (یک نفر در وجود سه نفر). ساده تر بگوییم وی تثلیت را «شرک» می شمرد (کلمه عربی شرک به معنی برای خدا شریک قائل شدن است) بنا به تعالیم اسلام وجود خداوند شریک ندارد، و از مادر زاده نشده، و نزاییده و پسران و دخترانی ندارد. این سخنان که متوجه اصول لایتغیر تثلیت مسیحیت است، بیشتر علیه شرک و بت پرستی باستانی اعراب است، که خدایان مذکر و مؤنث بسیار داشتند.

  نماز

  رکن دوم اسلام دعای مرسوم و مدون مسلمانان است که به عربی «صلاه» و به فارسی «نماز» نامیده می شود و تابع تشریفان معین و مشخصی است. باید طبق دستور مقرر به عربی ادا شود و در ساعت های معینی از شبانه روز و حتی المقدور در مسجد برگزار گردد. نماز با حرکات مخصوصی توأم است (بلند کردن دست، خم کردن سر و کمر، به زانو در افتادن، سجود و غیره). هر دور حرکات نماز، توأم با ادای کلمات، رکعت نامیده می شود. ضمناً نمازگزار باید به سوی شهر مقدس مکه و کعبه آن روی کند، این سمت را «قبله» می نامند.

  روزه
  رکن سوم اسلام روزه یا «صوم» است که مؤمنان باید در سراسر ماه رمضان یعنی در مدت سی روز بگیرند و با روزه مسیحیان تفاوت دارد. روزه مسلمانان عبارت از امتناع از فلان ی بهمان غذا و خوراکی نبوده بلکه به طور اعم اجتناب از خوردن هرگونه غذا و شرب هر مشروب و امتناع از هرگونه لذایذ است در طی روز از سپیده دم تا حلول تاریک، یعنی زمانی که نخ سیاه و سفید را تشخیص نتوان داد.
  زکات
  رکن چهارم اسلام صدقه اجباری (زکوه، کلمه عرب به معنی پاک کردن) است که قرآن برای مسلمانان معین کرده . در بادی امر زکات را صدقه ای می شمردند که جماعت باید میان فقیران و بیوه زنان و زنان بی پناه و یتیمان و ناتوانان تقسیم کنند.
  حج
  رکن پنجم اسلام «حج» است، یعنی زیارت شهر مقدس مکه و کعبه آن. حج لااقل یک بار در مدت زندگی واجب است ولی فقط برای مسلمانانی که قادر به چنین سفر دوری باشند، یعنی توانگری و اشخاص مستقل، حج برای فقیران و ناتوانان و زنان و بندگان و به طور اعم برای اشخاص غیر مستطیع که نتوانند خویشتن را اداره کنند واجب نیست. ولی با این وصف بسیاری از فقیران و زنان مراسم حج را برگزار می کنند.

  فرشتگانی که اسلام به آن اشاره داشته

  اسلام به وجود فرشتگان (ملائکه) و از آن میان چهار فرشته درجه اول (ملائکه مقربین) معتقد است. این چهار عبارتند از : جبرئیل که وحی خداوند را به پیامبران می رساند. میکائیل که به همه موجودات رزق می رساند، عزرائیل یا ملک الموت که ارواح را قبض می کند و اسرافیل ملک رستاخیر همه مردگان و «روز بازپسین» که با سیپور (صور) خود آمدن آن روز را خبر می دهد. فرشتگان ازلی نیستند و مخلوق خدایند، خدمت گزاران وفادار اویند و واسطه میان خدا و آدمیان هستند. این تصاویری که درباره فرشتگان ذکر شد، خاص اسلام و ابداع آن نیست و ملائکه و حتی نام های ملائکه مقربین از یهود و نصاری اخذ شده.«ابلیس» (که صورت تحریف شده «دیاولس» یونانی است) یا شیطان (عربی از کلمه حبشی «ساتانا») در معتقدات اسلامی نیز مانند روایان یهود و مسیحیان ملکی است که متحط و ساقط شده و خداوند او را رانده و لعنتش کرده است. با این حال داستانی که مسلمانان درباره سبب لعن خداوند بر ابلیس ذکر می کنند بدیع و اصیل است : ابلیس از تعظیم کامل ترین مخلوق خدا، یعنی آدمی سر باز زدن و حال آنکه دیگر فرشتگان همه به فرمان خداوند تعظیمش نمودند. و خداوند ابلیس را به «جهنم» فرستاد و همه گناهکاران نیز در پی او به آن خواهند رفت.

  بهشت و جهنم از نظر اسلام
  نظر اسلام درباره دوزخ از نظر ماهیت، با نظر زرتشتیان و یهود و مسیحیان تفاوتی ندارد و در نظر این ادیان نیز به توبه خود معتقدات یونانیان باستان و آشوریان منعکس شده است. نام دوزخ را مسلمانان از یهود اخذ کرده اند و «جهنم» از ge hinnom عبری یعنی «دره هنم و جهین» انجیل گرفته شده است. دوزخ را چنین می نمایند که از هفت دروازه یعنی شعبه یا طبقه تشکیل شده که هر یک از آن برای گروه ویژه ای از گناهکاران تخصیص داده شده است.نظر مسلمانان درباره بهشت نیز بر روی هم (نام بهشت ، «فردوس» را مسلمانان، به واسطه یونانیان، از ایرانیان گرفته اند) دارای معتقدات اصیل است. از آن جمله است موضوع جوانان بهشتی یا غلمان که به خدمت مؤمنان کمر می بندند و دوشیزگان سپید روی و سیاه چشم یا حوریان بهشتی (به عربی «حور» یعنی سیاه چشمان) که در جنت سمت معشوقان مؤمنان را خواهند داشت.

  اعیاد مهم دین اسلام

  اسلام برگزاری دو عید بزرگ را بر مؤمنان فرض دانسته، یکی عید فطر (اول شوال) سابق الذکر و دیگر عید قربان (دهم ذی الحجه)، (عید غدیر نیز از اعیاد بزرگ اسلامی است). فقط این عید ها در عین حال روزهای استراحت و برگزاری نماز ویژه و شادی عمومی می باشند. اکنون نیز عیدهای مزبور را سه چهار روز جشن می گیرند. به تدریج در میان مسلمانان روزهایی که اهمیت ثانوی دارند نیز پدید آمدند. در این روزها ادعیه و نماز ویژه ای گزارده می شود، ولی کار روزانه فقط به هنگام ادای مراسم دینی قطع می گردد. از آن جمله است » دهه اول ماه محرم، یعنی ماه اول سال اسلامی، و ایام عزایی که به یاد شهادت امام حسین (ع) برگزار می شود. و 12 صفر (بنابر بعضی تواریخ، ولی در تواریخ شیعه 17 ربیع الاول) روز تولد پیامبر محمد (ص) . روز 27 رجب آغاز رسالت ، بعثت محمد (ص). و 28 رجب، شب معراج پیامبر اسلا. و 27 رمضان یا «لیله القدر». روایت است که در این شب قرآن به صورت وحی به محمد (ص) نازل شد و در آسمان ها سرنوشت هر فرد انسانی از طرف خداوند معین می شود و در عین حال حوائج انسان ها که در ضمن نماز اظهار گردد در این شب از طرف باری تعالی مسموع و برآورده می گردد. بدین سبب مردم خداپرست در این شب بیدار می مانند و در مسجد به دعا و قرائت قرآن می پردازند. شیعیان چند عید دیگر نیز دارند.

  معابد (مساجد(
  معبد اصلی مسلمانان مسجد است (عربی به معنی محل سجده در پیشگاه خداوند). بنا به روایت موجود، نخستین مسجد را برای نماز جماعت محمد (ص) در مدینه در کنار خانه خود بنا کرد. مسجد مزبور از لحاظ معماری نمونه ای برای بنای مساجد بعدی نبوده. چنین نمونه ای فقط در زمان امویان، در فاصه قرن هفتم و هشتم میلادی (قرن اول و دم هجری) با شرکت استادان بیزانس که دعوت شده بودند پدید آمد. از آنجایی که برای بسیاری از مسلمانان رفتن به مسجد بزرگ پنج بار در روز دشوار و دور بود، و در آغاز امر در هر شهر بیش از یک مسجد بزرگ وجود نداشت، پس از گذشت زمان، به موازات مسجد بزرگ هر شهر که ویژه برگزاری نماز جمعه بوده و مسجد مزبور را هم اصطلاحاً مسجد جمعه یا مسجد جامع می نامیدند، مساجد کوچک کوی ها و روستاها به وجود آمدند، که ویژه نمازهای پنجگانه بوده اند.قدیمی ترین نمونه های این نوع مساجد در ایران عبارتند از : مثلاً مسجد خلیفه مهدی در ری نزدیک تهران (پایان قرن دوم هجری) که فقط پایه اش باقی مانده، مسجد ثاری خانه در دامغان (قرن سوم هجری) مسجد جامع نائین (قرن چهارم هجری) و مسجد دماوند (قرن پنجم هجری) و غیره.

  تحقیقهای مشابه
  تفاوت های بین دین اسلام و یهودیت- روش تحقیق
  42 صفحه - 15000 تومان
  پرسشنامه ارتباطات کلامی بین کارکنان و مدیران (Hazel J.Wilson et all) (هازل. ویلسون و همکاران)
  1 صفحه - 1500 تومان
  علتهای تفاوت رشد جمعیت به روش افزایش حسابی
  13 صفحه - 7500 تومان
  علتهای تفاوت رشد جمعیت به روش افزایش حسابی
  13 صفحه - 7500 تومان
  تعریف عقد( قرار داد) و معامله (پیمان) و تفاوت های آنان تحقیق حقوقی روش تحقیق
  5 صفحه - 1000 تومان
  تحقیق حقوقی بررسی دفاع مشروع از منظر اسلام و حقوق بین المللی
  38 صفحه - 18000 تومان
  رابطه بین اعتیاد و سوانح رانندگی- روش تحقیق
  21 صفحه - 10500 تومان
  تحقیق حقوقی تابعیت در حقوق بین المللی خصوصی - روش تحقیق
  65 صفحه - 45000 تومان
  تحقیق حقوق بین الملل - بررسی سازمان ملل متحد با تاکید بر حق وتو - روش تحقیق
  20 صفحه - 24000 تومان
  تحقیق حقوق بین الملل - بررسی سازمان ملل متحد با تاکید بر حق وتو - روش تحقیق
  20 صفحه - 18000 تومان
  بررسی رابطه بین عدالت سازمانی ، رفتار اخلاقی و رضایت شغلی در بین کارکنان سازمانهای دولتی روش تحقیق همراه با پرسشنامه و کار آماری
  36 صفحه - 36000 تومان
  بررسی میزان علاقه دانش آموزان سطح راهنمایی در آموزش زبان انگلیسی بین مدارس غیر انتفاعی - روش تحقیق همراه با پرسشنامه
  32 صفحه - 36000 تومان
  جنگ سایبری در حقوق بین ال ملل- روش تحقیق
  44 صفحه - 21000 تومان
  مقایسه مهر های ایلامی و بین النهرینی روش تحقیق
  18 صفحه - 6000 تومان
  بررسی ارزش محیط زیست در بین دانشجویان دختر و پسر روش تحقیق
  48 صفحه - 18000 تومان
  نقش قراردادهای جوینت ونچ ر در تجارت بین الملل و قو اعد حاکم بر آن روش تحقیق حقوق
  55 صفحه - 24000 تومان
  مطالعه جامعه شناختی تضاد فرهنگی بین مهاجران و ساکنان بومی شهر لواسان روش تحقیق
  55 صفحه - 18000 تومان
  وضعیت کشورهای نامساعدجغرافیایی درحقوق بین الملل دریاها روش تحقیق حقوق
  37 صفحه - 18000 تومان
  اصل حسن نیت در قرارداد های تجاری بین الملل روش تحقیق حقوق
  20 صفحه - 9000 تومان
  ادله اثبات در داوریهای بین المللی روش تحقیق حقوق
  36 صفحه - 18000 تومان
  مسئولیت مدنی داور در داو ری بین المللی روش تحقیق حقوق
  36 صفحه - 18000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - رشته معماری فستیوال تئاتر ایستد فن بین المللی در ویلز
  3 صفحه - 9000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - بازنگری بین المللی پژوهش های مالیan international review of sponsorship research - extension and update
  2 صفحه - 6000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - رابطه بین شهر ها و اقتصاد cities and economies
  7 صفحه - 21000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - حقوق بین الملل - حق شرط در کمیسیون های چند جانبه INTERNATIONAL LAW COMMISSION
  40 صفحه - 120000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - برنامه ریزی جهت توازن مطلوب بین هزینه های بازپرداخت شده personal practice optimizing fixed and variable compensation costs for emplotee productivity
  7 صفحه - 21000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - یک نمای کلی از رشته ار تباطات بین الملل31
  45 صفحه - 54000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - اختلاف بین ارزش های اقتصادی و مالی4
  6 صفحه - 7800 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - هجدهمین کنفرانس تخصصی بین المللی ساختارهای فولادسرد 20
  16 صفحه - 48000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - تعارض بین افراد 11
  6 صفحه - 18000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - قیمت و کیفیت در جهانگردی بین المللی 23
  14 صفحه - 42000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - از بین بردن COD و رنگ از فاضلاب صنایع نساجی با استفاده از سنگ آهک و کربن فعال شده 19
  43 صفحه - 129000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - موضوعات مطرح شده در حسابداری بین الملل 9
  5 صفحه - 15000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - انواع حسابرسی یا گزارش مالی بین المللی 38
  30 صفحه - 90000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - رابطه¬ی بین هزینه دارایی خالص و افشاگری صنفی داوطلبانه 32
  14 صفحه - 42000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - ﻗﯿﻤﺖ ﮔﺬاري اﻧﺘﻘﺎﻟﯽ و انحراف شرکت بین المللی 22
  10 صفحه - 30000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - اخلاقیات و تجارت بین الملل
  5 صفحه - 15000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روابط بین ویژگی های مشکل و رفتارهای مرتبط با موفقیت و پیشرفت تحصیلی در یادگیری مبتنی بر مسأله
  10 صفحه - 30000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - رابطه بین حسابرسی داخلی و امنیت اطلاعات: تحقیقات اکتشافی
  16 صفحه - 48000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - پژوهش در مورد رابطه ی سازماندهی شده بین انگیزه کارمندان بهره وری 3
  3 صفحه - 9000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - انرژی قابل تمدید:پیشرفت از بین بخش انرژی. 20
  17 صفحه - 51000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - ارتباط بین اعتماد و مدیریت دانش : مفاهیم این ارتباط برای عملکرد و کارایی تیمی چیست 22
  12 صفحه - 36000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - مجله بین المللی مهندسی مکانیک برنامه¬های کامپیوتری 18
  7 صفحه - 21000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - توازن بین بازرسی و بازاریابی 29
  11 صفحه - 33000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - حل مسئله ریاضیاتی :چشم انداز های بین المللی در آموزش ریاضیات 45
  25 صفحه - 75000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - ارزیابی تاثیرات سیستم های هوش کسب و کار : رابطه بین فرآیند تجاری و عملکرد سازمانی 35
  19 صفحه - 57000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - یک دور نمای کلی از فلز شناسی ( متالورژی )برنز بین النهرینی ها در طی هزاره ی سوم پیش از میلاد 20
  8 صفحه - 24000 تومان
  رابطه بین معامله فضولی و جرم فروشی مال غیر تحقیق حقوقی
  44 صفحه - 18000 تومان
  مقایسه دین اسلام و یهود
  20 صفحه - 7500 تومان
  چرا حکم خروج از دین اسلام اعدام است
  5 صفحه - 6000 تومان
  وجوه افتراق اشتراک اخلاق فردی در اسلام و مسیحیت- روش تحقیق
  32 صفحه - 18000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - ویژگی های اساسی نظام سیاسی اسلام
  5 صفحه - 15000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - ادغام دو حوزه ارزی در اوایل اسلام
  19 صفحه - 57000 تومان
  مقدمه ای بر روش تحقیق در علوم انسانی بصورت پاور پوینت
  279 صفحه - 60000 تومان
  متن مربوط به درس روش تحقیق با عنوان افزایش علاقه مندی به درس حرفه و فن
  18 صفحه - 15000 تومان
  پروژه مربوط به درس روش تحقیق - نقش CMP در اسکان موقت زلزله زدگان رودبار
  9 صفحه - 6000 تومان
  درس روش تحقیق - تاثیر حضور سالمندان در خانواده
  38 صفحه - 18000 تومان
  اصول روش تحقیق بصورت پاور پوینت
  46 صفحه - 10500 تومان
  پروژه درس روش تحقیق بررسی میزان تاثیر فناوری اطلاعاتی و ارتباطی تلفن همره و اینترنت
  35 صفحه - 30000 تومان
  پروژه درس روش تحقیق با عنوان روشهای جدید آموزش ریاضی برای معلمان
  63 صفحه - 24000 تومان
  پروژه روش تحقیق بررسي تاثيرات خشكسالي بر اقتصاد معيشتي روستائيان
  35 صفحه - 21000 تومان
  وجه اشتراک و افتراق بانکها - مطابق با روش تحقیق بدون جامعه آماری
  18 صفحه - 15000 تومان
  پروژه روش تحقیق با عنوان بررسی موانع و مشکلات درس هنر و تاثیر راهکارهای علمی آن در دوره ابتدایی
  15 صفحه - 12000 تومان
  بررسی علل پرخاشگری دانش آموزان بر اساس روش تحقیق
  21 صفحه - 15000 تومان
  پروژه مالی حقوق و دستمزد مطابق با روش تحقیق
  65 صفحه - 36000 تومان
  مقاله زبان اصلی بر اساس روش تحقیق با عنوان Listening
  8 صفحه - 12000 تومان
  در بیمه مطابق با روش تحقیق it بررسی فن آوری اطلاعات
  29 صفحه - 18000 تومان
  مصرف کالاهای فرهنگی بصورت روش تحقیق همراه با پرسشنامه و تجزیه تحلیل
  16 صفحه - 24000 تومان
  بررسی نقش تشویق در یادگیری دانش آموزان مطابق با روش تحقیق همراه با پرسشنامه
  12 صفحه - 15000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - بررسی روش های بین¬المللی مدیریت منابع انسانی، در موسسات کوچک و متوسط چینی 14
  26 صفحه - 46800 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - A جامعه شناسی سطح روش یادگیری منبع30
  45 صفحه - 175500 تومان
  بررسی نقش اشتغال مادران در میزان مشکلات درسی و رفتاری کودکان دبستانی مطابق با روش تحقیق و پرسشنامه
  22 صفحه - 15000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - بررسی روش های متن مخفی در تصاویر 11
  14 صفحه - 9000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش تجزیه برای یافتن استراتژی پیروزی در بازی هگز 40
  16 صفحه - 48000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - بازی هگز: روش سلسله مراتبی 18
  16 صفحه - 48000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - بهترین روش مدیریت 10
  6 صفحه - 18000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - یک روش جدید در اندازه گیری ضرایب کشسان واقعی’ ‘in situ با استفاده از مبدل های مخروطی و قطبی شده به صورت افقی 7
  19 صفحه - 57000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش رتبه بندی چند شاخصه پیمانکاران با استفاده از اولویت بندی گزینه های واجد شرایط بر اساس تکنیک ترجیح پذیری 18
  16 صفحه - 48000 تومان
  بررسی ساختار حقوقی قوه مجریه بر اساس روش تحقیق حقوق.docx
  21 صفحه - 21000 تومان
  حقوق منع اعدام اشخاص زیر 18 سال روش تحقیق پلان بندی شده.docx
  46 صفحه - 24000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش تخمين ابعاد (اندازه ي) داده ها :‌سنجش فرانچسكو كاماسترا
  10 صفحه - 30000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - طراحی یک روش جست و جوی پراکنده برای مشکلات زمان بندی یک گروه چند – ضابطه ایی در یک سیستم تولیدی المانی
  9 صفحه - 27000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش های پژوهش تاریخی
  15 صفحه - 45000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - منابع تعارض در سازمان ها و روش های حل تعارض
  10 صفحه - 30000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش و نظریه ی شبیه سازی طرح ریزی کنترل دینامیک برای مبدل buck همگام CD-DC: نظریه مدل و شبیه سازی 34
  14 صفحه - 42000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش شناسی ارزیابی ریسک ایمنی مبتنی بر AHP فازی برای جرثقیل گردان اتاقک دار 12
  4 صفحه - 12000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - در جستجوی روش دیگر 12
  5 صفحه - 15000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - اثر محدودیتهای عملی بودن بر انتخاب روش پیشنهادی در جلسه بازار الکتریسیته روز قبل 26
  11 صفحه - 33000 تومان
  بررسی مرورزمان درحقوق ایران تحقیق حقوقی روش تحقیق
  42 صفحه - 30000 تومان
  بررسی ممنوعیت جمع مشاغل در حقوق ایران تحقیق حقوقی روش تحقیق
  68 صفحه - 30000 تومان
  چک سفید امضاء و ماهیت حقوقی آن تحقیق حقوقی روش تحقیق
  20 صفحه - 18000 تومان
  دیدگاه جرم شناسی در تاسیس علل مشدده تحقیق حقوقی روش تحقیق
  27 صفحه - 18000 تومان
  بررسی صادرات غیر نفتی قبل و بعد از انقلاب- روش تحقیق مدیریت بازرگانی پروژه
  88 صفحه - 36000 تومان
  تاجر ورشکسته روش تحقیق حقوقی
  56 صفحه - 30000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - استفاده از روش AHP برای ارزیابی چند معیاره‌ی مدل‌های مختلف یکپارچه‌سازی حمل‌ونقل عمومی شهری
  10 صفحه - 30000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - سوابق روش دهان به دهان آن لاین، نگرش و قصد خرید محصولات الکترونیکی در پاکستان
  13 صفحه - 39000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - فرایند تحلیل سلسله مراتبی فازی یکپارچه و روش VIKOR در اولویت بندی فعالیت های محافظت از کف پوش خیابان (پیاده رو)
  9 صفحه - 27000 تومان
  فساد فی الارض تحقیق حقوقی روش تحقیق
  34 صفحه - 9000 تومان
  فسخ نکاح دائم تحقیق حقوقی روش تحقیق
  22 صفحه - 9000 تومان
  بررسی مساله امر به معروف و نهی از منکر روش تحقیق حقوق
  22 صفحه - 10500 تومان
  بررسی مساله مهریه در قانون روش تحقیق حقوق
  46 صفحه - 21000 تومان
  حدود بررسی اختیارات دادستان روش تحقیق حقوق
  47 صفحه - 9000 تومان
  وضعیت حقوقی همسر غایب مفقود الاثر روش تحقیق حقوق
  50 صفحه - 36000 تومان
  حمایت از کودکان با ابزارهای کیفری روش تحقیق حقوق
  26 صفحه - 12000 تومان
  تاثیر پشیمانی امین در موضوع امانت پس از تعدی و تفریط روش تحقیق حقوق
  24 صفحه - 12000 تومان
  جنگل و اثرات آن بر زندگی انسان روش تحقیق منابع طبیعی
  18 صفحه - 6000 تومان
  ضمان قهری روش تحقیق حقوق
  35 صفحه - 15000 تومان
  قاعده لا ضرر حقوق روش تحقیق حقوق
  40 صفحه - 21000 تومان
  مرور زمان با نگرش به قانو ن مجازات اسلامی 1390 روش تحقیق حقوق
  23 صفحه - 7500 تومان
  تعارض قوانین در وصیت و ارث تحقیق حقوقی روش تحقیق
  19 صفحه - 9000 تومان
  تملک اموال غیر منقول توسط اتباع خارجی روش تحقیق حقوق
  25 صفحه - 12000 تومان
  رعايت حقوق بشر با بررسي تحريم شوراي امنيت روش تحقیق حقوق
  51 صفحه - 24000 تومان
  مجازاتهای جایگزین حبس روش تحقیق حقوق
  29 صفحه - 15000 تومان
  اصول حقوقی ناظر بر حل وفصل اختلاف مودی با اداره امور مالیاتی روش تحقیق حقوق
  54 صفحه - 18000 تومان
  آزادی مشروط و تغییرات و اصلاحات آن در قانون جدید روش تحقیق حقوق
  66 صفحه - 21000 تومان
  بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه آیین دادرسی کیفری روش تحقیق حقوق
  29 صفحه - 9000 تومان
  بررسی تدابیر اخلاقی در مجازات های اسلامی روش تحقیق حقوق
  144 صفحه - 36000 تومان
  بررسی تطبیقی اصل خدمات عمومی در ایران و انگلیس و فرانسه روش تحقیق حقوق
  46 صفحه - 21000 تومان
  بررسی منشور حقوق شهروندی ایران روش تحقیق حقوق
  47 صفحه - 21000 تومان
  دادگاههای عالی عدالت انگلستان روش تحقیق حقوق
  32 صفحه - 9000 تومان
  تعارض قوانین در فرزند خواندگی روش تحقیق حقوق
  47 صفحه - 15000 تومان
  تعدد مشاغل عمومی و ممنوعیت های قانونی وارد بر آن روش تحقیق حقوق
  67 صفحه - 21000 تومان
  قرار منع تعقیب روش تحقیق حقوق
  41 صفحه - 24000 تومان
  مفهوم آزادی مشروط روش تحقیق حقوق
  21 صفحه - 12000 تومان
  نژاد و قومیت در جهانی شدن سیاست و قدرت روش تحقیق حقوق
  31 صفحه - 15000 تومان
  اقسام حقیقت روش تحقیق حقوق
  26 صفحه - 9000 تومان
  حقوق دریاها در کنوانسیون ها - ایران و کنوانسیون1982 حقوق دریاها روش تحقیق و پروژه حقوق
  102 صفحه - 45000 تومان
  جایگاه تعزیر منصوص شرعی در قانون مجازات اسلامی روش تحقیق حقوق
  15 صفحه - 6000 تومان
  خشونت علیه زنان آسیب های فردی و اجتماعی روش تحقیق و سمینار
  70 صفحه - 21000 تومان
  خشونت علیه کودکان -از دیدگاه بالینی روش تحقیق فایل پاورپوینت
  49 صفحه - 21000 تومان
  ماهیت حقوقی و آثار دعوای تصرف عدوانی از منظر آیین دادرسی مدنی- روش تحقیق حقوق
  28 صفحه - 18000 تومان
  خشونت علیه کودکان از دیدگاه بالینی روش تحقیق و سمینار
  48 صفحه - 24000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007