موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

هیدرولیک و حرکت لودرپروژه

عنوان سفارش :
هیدرولیک و حرکت لودرپروژه
تعداد صفحه :
73
قیمت :
27000 تومان
 • مقدمه
 • لودر يك وسيله براي بارگيري مواد معدني و غيره مي باشد. در مواردي از قبيل كارخانه جات سيمان ، معادن سنگ و شن و معادن و پالايشگاهها و مواد گوگرد كارايي دارد. دراين ماشين سيستم هيدروليك اهميت بسياري دارد كه اكثر حركت هاي آن در جهات مختلف توسط سيستم هاي هيدروليكي کنترل میشود. که در زیر به آنها اشاره شده است .
  1- مدار فرمان ( كمرشكن لودر)
  2- سيستم کنترل كردن بيل (باکت)
  3- سيستم هيدروليك دكل (ليفت)
  4- مدار هيدورليك ترمزها كه تركيبي از هيدروپنوماتيك مي باشد .
  5- سيستم تعويض دنده هاي داخل گيربكس كه خود ساختار پيچيده اي دارد.در داخل گیربکس فشار هیدرولیک از اهمیت زیادی برخوردار است وبا کاهش فشار عمل کرد گیربکس به طور قابل ملاحظه ای کاهش میابد .که طریقه عمل کرد این سیستم در بخش چهارم به طور کامل تشریح میشود.
  6- سیستم روغن کاری داخل موتور که خود یک شبکه هیدرولیک با اهمیت در کار دستگاه میباشد.
  7- مدار گریس کاری مرکزی که یک مدار جانبی به حساب میآیید.که این یک آپشن برای دستگاه به حساب می آیید ولی در اکثر مواقع این مدار وجود ندارد وگریس کاری به صورت دستی انجام میگیرد.
  8- سیستم ترمز که یک سیستم باد وروغن میباشد که در مدارات هیدرولیک به گونه ای عمل میشود که میباشد. لودر در طول زمان تغییرات زیادی داشته است وهر تکنولژی آن در حال پیشرفت بوده است که این تغییرات باعث آن شده است که کارایی های آن زیاد شود وراحتی کار را برای اوپراتور دستگاه به وجود آورده است. که سعی کردم تا حد امکان به بررسی سیستم های کنترلی جدید به کار گرفته شده در لودربپردازم.
  در اين تحقيق مراحل فوق مورد بررسي قرار گرفته میشود و چند لودر در مدلهاي مختلف از قبیل دستگاهایی با این مدلها مورد مطالعه قرار گرفته شده است.

  در ابتدا برای شروع به تشریح موارد زیر میپردازیم . تا بتوانیم به نسبت دستگاه لودر یک دید کلی پیدا کنیم سپس به تشریح سیستم های هیدرولیکی به طور کامل خواهیم پرداخت.
  1- مرحله توليد قدرت (موتور)
  2- انتقال قدرت (گيربكس –ترككنتورتور- ديفرانسيل(Diffranseiltorqueconvertor-transmission) اكسل axle و سرچرخ wheel shide و گاردان
  3- سيستم هيدروليك كار كه اين ساختار مخصوص اين نوع ماشين مي باشد. (Working device hydraulic)
  4- سيستم هيدروليك فرمان كه بازهم اين نوع سيستم هيدروليك و درجه آزادي مربوط به اين نوع خاص ماشين مي باشد. Steering Hydraulic))
  5- سيستم ترمز لودر كه سيستم هوا و روغن مي باشد.Braking system
  6- درجه آزادي هاي يك لودر كه اين درجه آزادي در سه راستاي (x,y,z) مي باشد كه اين درجه هاي آزادي توسط سيستم هاي هيدروليك كنترل مي شوند.

  موتور لودرDiesel engine loader))

  موتور لودر يك موتور ديزل چهار زمانه ،6سيلندر خطي كه در اين فصل به اختصار به توضيح آن و تشريح عمل كرد این موتور طور خلاصه میپردازم. برای شروع به بررسي مدارهاي هيدروليك روغن كاري و خنك كاري آن مي پردازيم .
  موتور چهار زمان (مكش ، تراكم احتراق، تخليه) كه اين مراحل در شكل شماتيك نشان داده شده است . از مراحلي كهمی توان به اين موتور كمك كند تا به راندمان حداكثري خود برسد اين است اين موتور در تمامی زمان در دماي نرمال موتور كار بكند و براي رسيدن به اين هدف در تمامي فوصل بايد از ترموستات استفاده كرد.

  كه تجزيه انرژي حرارتي سوخت به شرح زير مي باشد.
  25% به 10 سر ماشين آب
  50% به 20 راندمان اگزوز
  5% به 2 اصطكاك
  40% به 25 نيروي مكانيكي
  در پايين به راندمان موتور در شرايط مختلف كاري توجه داريم .

  تحقیقهای مشابه
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007
  on