موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

تکنولوژی پرداختهای موبایلی همجوار پروژه

عنوان سفارش :
تکنولوژی پرداختهای موبایلی همجوار پروژه
تعداد صفحه :
46
قیمت :
18000 تومان
 • مقدمه
 • ارتباطات تلفنی و خدمات که ناشی از تکنولوژی وایرلس یا بی سیم می باشند دسترسی را برای همه، همه جا و هر زمانی تامین می کند. افزایش روزافزون ارتباطات موبایلی و سلطه تبادل داده ها منجر به ارتقای بخش های بزرگی از کاربران در پذیرش تبادل داده ها از طریق موبایل به عنوان بخشی از فعالیت های روزمره آنها شده است. البته واسطه بی سیم یا وایرلس از محدودیت های مشخصی نسبت به واسطه های سیم دار برخوردار است: دسترسی همگانی، عدم کفایت پهنای باند، عملکرد سیستماتیک پیچیده، محدودیت انرژی، و اتصال به شبکه غیرقابل اتکا و اعتماد. این محدودیت ها طراحی یک طرح ایمن سازی کارآمد را برای تایید صلاحیت، یکپارچگی و اطمینان و رازداری دشوار می کند. شبکه های وایرلس و نسل فعلی شبکه های3G از یک هسته سویچ برخوردارند که به شبکه های خارجی مانند اینترنت متصلند و آن را در برابر انواع جدیدی از حملات مانند رد سرویس، ویروس، کرم ها، تراکم کانال ها، دسترسی غیر قانونی، استراق سمع، جعل پیام، پاسخ به پیام، حملات واسط، سرقت دستورات و غیره محافظت نمی کند، درست مانند اینترنت. از میان همه مسائل ایمنی ارتباطات موبایلی تمرکز این مقاله طراحی یک تصمیم هوشمندانه، دینامیک و موثر بر اساس روش تایید صلاحیت برای ارتباطات موبایلی می باشد. در این پژوهش به بررسی پرداختهای موبایلی همجوار و ایمنی در آنها می پردازیم.

 • بیان مساله
 • با گسترش خدمات الکترونیکی در دنیای کنونی ، خدمات بانکداری الکترونیک به یکی از ابزار های نقل و انتقال پول در بازار تبدیل شده است. با توجه به مزایا و کارآیی بالایی که در ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی می باشد ، این خدمات به عضوی فعال در عرصه معاملات در بازار و ابزاری جهت پرداختهای مختلف تبدیل شده است. در کنار انواع خدمات بانکداری الکترونیکی ، پرداختهای موبایل و تراکنش از طریق تلفن همراه نیز به یکی از روشهای معمول جهت پرداخت و معامله و نقل و انتقال پول تبدیل شده است. هم اکنون در اختیار داشتن بسیار آسان تلفن همراه برای عموم افراد می تواند به ابزار مناسبی برای ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی و معاملات مالی تبدیل شود. بطوریکه در دسترس بودن این وسیله شاید یکی از مهمترین امتیاز این وسیله سخت افزاری جهت استفاده از این نوع خدمات الکترونیکی باشد.
  یکی از روشهای نوین پرداختهای موبایل روشی با نام پرداختهای موبایلی همجوار می باشد. توانایی پرداخت کرایه رفت و آمد، خرید مایحتاج و سایر محصولات تنها با تکان دادن تلفن موبایل نزدیک یک دستگاه محل خرید (POS) مرحله جدیدی در پرداخت وجوه را در ایالات متحده آمریکا و کانادا عرضه کرده است، هرچند که از این تکنولوژی به مدت پنج سال است که در ژاپن استفاده می شود. چنین پرداخت هایی که پرداخت موبایلی همجوار خوانده می شود به صورت پرداخت به یک فروشنده از طریق یک تلفن موبایل که از تکنولوژی ارتباطی محوطه ایی ( NFC) بهره می برد و نزدیک دستگاه پی.او.اس نگه داشته شده است تعریف می شود. پرداخت موبایلی همجوار فرصت های تجاری و سودی جدیدی را برای بانک ها، اپراتورهای شبکه های موبایل (MNOs)، تجار، پردازشگرها و گروه های ایده پرداز ایجاد می کند.
  در این مقاله هم ایمنی روش نام برده و هم مدل اجرایی برای استفاده از پرداخت های موبایلی همجوار را مورد ارزیابی قرار می دهیم. در عین اینکه تعدادی از مدل های تجاری را می توان برای اجرای پرداخت های موبایلی همجوار استفاده کرد این گزارش بر مدل همکاری تمرکز دارد که موسسات مالی، اپراتورهای شبکه های موبایل (MNOs) ، شخص ثالث مورد اطمینان و سایر سهامداران در محیط پرداخت های موبایلی در مدیریت و استفاده از ابزارهای موبایلی همکاری می کنند. در این مقاله نقش آفرینان، نقششان و مسئولیتشان در اطمینان حاصل کردن از ایمنی داده های حساس را معرفی می کند. توضیح می دهد که ابزار پرداخت، اعتبارنامه کاربر و اطلاعات حساب کاربر (مانند شماره کارت اعتباری) چگونه با ایمنی در یک دستگاه موبایل ارائه، بارگذاری و ذخیره می شود. در ضمن خطرات موجود در چرخه اطلاعات پرداخت ذخیره شده در دستگاه موبایل را شناسایی کرده و اقدامات متقابل مناسب را پیشنهاد می دهد.
  این پژوهش بر استفاده از پرداخت موبایلی همجوار توسط کاربران تنها برای پرداخت های اعتباری و تراکنش های دبیتی (به صورت صورت حساب و بدهکاری) مورد استفاده قرار میگیرد. سایر رویکردها نظیر مواردی که شامل مقادیر ذخیره شده یا تراکنش های حلقه بسته انجام می شوند مورد بررسی قرار نمی گیرند.

  اهمیت و ضرورت تحقیق
  خدمات بانکداری الکترونیکی یکی از مهمترین ابزار های ارائه خدمات مالی تبدیل شده است. سرمایه گذاری های صورت گرفته در این خصوص و صرفه اقتصادی و افزایش سرعت بیشتر نقل و انتقالات مالی موجب شده تا خط مشی دولتها و اقتصاد دانان به سمت راه اندازی خدمات بانکداری الکترونیکی معطوف شود. تبلیغاتی که در این خصوص صورت گرفته و انجام بسیاری از کار ها نظیر نقل و انتقال پول ، پرداخت قبوض ، خرید های اینترنتی و بسیاری از خدمات مجازی که نیازمند پرداخت از طریق اینترنت و وابسته به بانکداری اینترنتی می باشند موجب شده تا استفاده کاربران از خدمات بانکداری اینترنتی بیشتر شود. پرداختها و تراکنشهای مربوط به تلفن همراه نیز به عنوان یکی از راهکارهای استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی می تواند به یکی از ابزار های بسیار کاربردی در این زمینه تبدیل شود. بنابراین سرمایه گذاری مناسب در این خصوص می تواند با صرفه اقتصادی بسیار زیادی همراه باشد و همچنین استقبال بسیاری از سوی کاربران خواهد داشت. از طرفی امنیت چنین خدماتی می بایست همواره تامین باشد تا کاربران اعتماد لازم برای استفاده از این سیستم را داشته باشند. بنابرآنچه گفته شد می توان در یافت که پژوهش در خصوص تراکنشهای تلفن همراه و بررسی امنیت آنها می تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

  شرح مختصری از تکنولوژی

  تکنولوژی NFC بر پایه استانداردهای مبتنی بر فناوری های ارتباطی بی سیم می باشد که امکان تبادل داده-ها بین دستگاههایی که چند سانتی متر از هم فاصله دارند را فراهم می کند. استفاده از تکنولوژی NFC به عنوان مبنایی برای پرداخت های موبایلی همجوار ، زیرساختی را به کار می برد که به طور مداوم برای حمایت از پرداخت های کارت اعتباری و کارت بدهی (دبیت کارت) بدون تماسی که با استفاده از پرداخت سریع کارت هایی مثل American express ، Discover Network Zip ، Master Card ، Pay Pass و Visa Payway به وجود آمده توسعه یافته است. اجرای این طرح در سراسر جهان مثلاً نمونه های با مقیاس کوچک در آتلانتا ، نیویورک ، و سانفرانسیسکو بازخورد متفق القولی را ایجاد کرده است که پرداخت موبایلی همجوار آسان و راحت است.
  تلفن های همراهی که دارای قابلیت NFC هستند قطعات (تراشه های) هوشمندی را ایجاد می کنند که به تلفن اجازه می دهد تا برنامه ی کاربردی پرداخت وجه و اطلاعات حساب مشتری را به صورت امنی ذخیره کند و اطلاعات را به عنوان یک «کارت پرداخت مجازی» به کار ببرد. درحالیکه این قطعات هوشمند می توانند به اشکال گوناگونی درآیند اما این مقاله به سه گزینه اشاره می کند : سیم کارت های مبتنی بر کارت هوشمند ، عناصر ایمنی تعبیه شده در تلفن ، و کارت های حافظه ی دیجیتالی ایمن (SD). مبادلات پرداختی NFC بین یک دستگاه تلفن همراه و یک پایانه ی POS از معاهده های ارتباط بدون تماس استانداردی استفاده می کند که به صورت رایج توسط کارت های بدهی (دبیت کارت) و کارت های ارتباطی بدون تماس به کار رفته اند.
  NFC ، به زودی در بسیاری از دستگاههای تلفن همراه به عنوان عاملیت استاندارد در دسترس قرار خواهد گرفت. NFC به مشتریان اجازه می دهد تا به آسانی معاملات بدون تماس ایمنی را انجام دهند ، به محتوای دیجیتال دست یابند و به دستگاههای الکترونیکی متصل شوند. یک قطعه ی NFC در یک دستگاه موبایل می تواند به عنوان یک کارت یا کارت خوان و یا هر دو عمل کند و در عین حال دستگاههای مشتری را قادر می سازد تا اطلاعات را به اشتراک بگذارند و پرداخت های ایمن را به سرعت انجام دهند.
  برای اینکه کارت های پرداخت مجازی در یک تلفن همراه دارای NFC به وظیفه خود عمل کنند چند نهاد مختلف باید با همدیگر فعالیت نمایند ، مؤسسات مالی ، بازرگانان ، سرویس دهندگان سیستم های شخص ثالث ، MNO ها ، سازندگان دستگاههای موبایل ، نهادهای استاندارد و انجمن های صنعتی ، همگی در یک چنین اکوسیستمی مسئول اند و نقشی برعهده دارند.

  نهادهای لازم جهت همکاری برای پیاده سازی
  شکل 1 نهادهایی را نشان می دهد که در مدل همکاری دخیل هستند و گردش اطلاعات به منظور تأمین اطلاعات حساب پرداخت مشتری و استفاده از تلفن برای انجام پرداخت موبایل همجوار را نشان می دهد. این مدل ، همکاری میان مؤسسات مالی ، MNO ها و سهامداران دیگر را در اکوسیستم پرداخت موبایلی از قبیل (به طور بالقوه) یک شخص ثالث مورد اعتماد که به کاربردن برنامه های کاربردی موبایل را مدیریت می کند (مدیر خدمات مورد اعتماد یا TSM) فرض می نماید. در این شکل فلش های توپر ، پرداخت های مربوط به معاملات را نشان می دهند ، درحالیکه پیکان های ، خطوط کلی فعالیت های مربوط به فردی سازی برنامه های کاربردی را مشخص می سازند.

  شکل 2 مکانیزم های ایمنی را نشان می دهد که از فرآیندهای به کار رفته در مدل همکاری محافظت می کند. خصوصی سازی اطلاعات پرداخت و مدیریت چرخه ی حیات از صادرکننده گرفته تا TSM ، با استفاده از تکنولوژی های اینترنتی استاندارد از قبیل (SSL) یا شبکه های خصوصی مجازی (UPNs) ایمن سازی شده اند. معاهده ی شبکه ی امن پایگاه جهانی ، ارتباط و ذخیره ی اطلاعات حساب حساس بین TSM و عنصر امن در دستگاه موبایل را پیش بینی کرده است. سپس اطلاعات حساب از طریق رمزگذاری که به وسیله ی MNO انجام شده از تحقیر OTA ایمن نگه داشته می شود.
  وقتی که مصرف کننده از دستگاه NFC برای پرداخت استفاده می کند ، معامله با استفاده از همان مکانیزم-های ایمن موجود برای کارت های بدهی و اعتباری بدون تماس محافظت می شود. امن نگه داشتن اطلاعات حساب آسان است ، زیرا زنجیره ی محافظتی شفاف است و اطلاعات هرگز به شکلی تبدیل نمی شوند که در آن به آسانی به خطر بیافتند.

  نقش ها و منافع سهامدار مدل همکاری

  بانک ها / مؤسسات مالی
  پرداخت های موبایلی همجوار به سرویس دهندگان خدمات مالی اجازه می دهد تا خدمات پرداختی جدید و متمایزی را به مشتریان خود پیشنهاد کنند ، حجم معاملات کارت اعتباری و دبیت کارت خود را افزایش دهند و برندهای خود را تعمیم بخشند. در حقیقت ، مؤسساتی که به صورت سنتی با محصولات پرداختی جدید و نوآور هدایت می شوند از قبل چنین خدماتی را رهبری کرده اند. برندهای پرداختی نیز با تولیدکنندگان دستگاه موبایل همکاری می کنند تا برندهای خود را با محصولات در همان پیدایش ترکیب کنند.
  مؤسسات مالی می توانند به وسیله ی به کار بردن زیرساخت تجارت بدون تماس که به صورت متداولی توسعه یافته و اضافه نمودن پرداخت بدون تماس به تلفن های همراه ، همان سرویس های پرداختی مورد اعتماد را با یک ضریب شکلی جدید یعنی تلفن همراه برای صاحبان کارت خود فراهم کنند. این عاملیت به مشتریان اجازه می دهد تا پرداخت راحت تر و سریع تری داشته باشند و در نتیجه وفاداری مشتری افزایش می-یابد ، به علاوه ، پرداخت موبایلی به مؤسسات مالی اجازه می دهد تا بعدها به بخش های بازرگانی به شدت نقد و چکی نفوذ کنند و شبکه های حواله ای جدیدی را افتتاح نمایند.

  بازرگانان / خرده فروشان

  اجرای طرح های پرداخت موبایل همجوار روی زیرساخت پرداخت بدون تماس موجود سرمایه گذاری می-نماید و اعتبار (ارزش) بی واسطه ای را به بازرگانان پیشنهاد می کند. بازرگانانی که پرداخت های بدون تماس را می پذیرند همه چیز را برای پذیرش پرداخت های موبایلی همجوار آماده دارند. معاملاتی که از کارت-های بدون تماس و دستگاههای پرداخت موبایلی همجوار استفاده می کنند از طریق یک سیستم POS دارای قابلیت بدون تماس و مجزا و شبکه های مالی رایج پردازش شده اند و در عین حال بازرگانان را درخصوص پذیرش پرداخت های موبایلی همجوار و بدون تماس ترغیب می نمایند.
  اجراهای بیشمار در سراسر جهان نشان داده است که پرداخت های بدون تماس ، منافع بی واسطه ی بازرگانان به صورت معاملات پرداختی سریع تر را پیشنهاد می کند و راحتی مشتری را افزایش داده و هم چنین پرداخت موبایلی می تواند به بازرگانان کمک کند تا روابط مستحکم تری را با مشتریان ایجاد کنند و وفاداری مشتری را ارتقا دهند.

  تحقیقهای مشابه
  تکنولوژی پرداختهای موبایلی همجوار پروژه
  46 صفحه - 18000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007