دوشنبه 17 فروردین 1399
بازدید امروز : 3347 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ
تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

چرا ماه و زمین و خورشید همدیگر را جذب می کنند؟

عنوان سفارش :
چرا ماه و زمین و خورشید همدیگر را جذب می کنند؟
تعداد صفحه :
2
قیمت :
1000 تومان

تمام اجرام نظیر ماه وخورشید و زمین دارای جرم می باشند .بنابراین بنا بر قوانینی که توسط نیوتن و انیشتین بنا نهاده شده تمامی اجسام دارای جرم به یکدیگر نیرووارد می کنند و این موجب بوجود آمدن جاذبه می شود.
جاذبه مفهوم عامی است که همگان با آن آشنایی دارند. ما در این جا جاذبه را از دید گاه علم فیزیک بررسی خواهیم کرد.
جاذبه از دیدگاه نیوتون : جاذبه از دید گاه نیوتون به نیرویی گفته می شود که دو جسم فقط به خاطر جرمشان به یکدیگر وارد می کنند و منشا این نیرو ناشناخته است . جاذبه از دیدگاه انیشتین (نگاه نسبیتی) : جاذبه از این دید گاه به معنای انهنا یا فرو رفتگی ای در نمودار فضا زمان است که به دلیل وجود جرم در آن ناحیه ایجاد شده است و هر فرو رفتگی عمیق تر جرم های دیگر با عمق کمتر را به سمت خود جذب می کند. گرچه نیروی جاذبه ابتدا توسط قوانین نیوتن و سپس نسبیت عام اینشتین به خوبی توصیف شد، با این وجود ما هنوز نمی‌دانیم چگونه خواص بنیادین جهان با هم ترکیب می‌شوند و این پدیده را ایجاد می‌کنند.
به گزارش نیوساینتیست، اریک ورلیند از دانشگاه آمستردام هلند، رویکرد جدیدی را برای توصیف نیروی جاذبه پیشنهاد کرده است. این فیزیکدان نظری و از تئوریسین‌های برجسته نظریه ریسمان، استدلال می‌کند که جاذبه گرانشی ممکن است ناشی از جهت آرایش اطلاعات اجسام مادی در فضا باشد. وی می‌گوید: «از نظر من به عنوان یک فیزیکدان، این بسیار متقاعد کننده است.»اولین، دوربردترین و تنهاترین نخستین بار نیوتن با در نظر گرفتن جاذبه به عنوان نیروی بین اجسام، نشان داد که جاذبه چطور در مقیاس‌های بزرگ عمل می‌کند. سپس اینشتین ایده‌های نیوتن را در نظریه نسبیت عام خود اصلاح کرد. وی نشان داد که توصیف جاذبه به‌وسیله انحنای چارچوب فضا-زمان توسط یک جسم، بهتر انجام می‌شود. همه ما ازآن‌رو به سمت زمین کشیده می‌شویم که جرم سیاره، چارچوب فضا-زمان پیرامون خود را خم کرده است.

اما این پایان ماجرا نیست. اگرچه نیوتن و اینشتین بینش عمیقی را برای درک نیروی جاذبه فراهم کردند، اما قوانین آنها تنها توصیف‌های ریاضی است. این نظریه‌ها تنها نحوه عملکرد جاذبه را تشریح می‌کنند، بدون این‌که بگوید جاذبه از کجا می‌آید. فیزیکدانان نظری تلاش زیادی را برای ایجاد ارتباط بین نیروی جاذبه با دیگر نیروهای بنیادین شناخته شده جهان انجام داده‌اند. مدل استاندارد فیزیک که بهترین چارچوب ما برای توصیف دنیای زیراتمی است، شامل نیروی الکترومغناطیسی و نیروهای هسته‌ای قوی و ضعیف است؛ اما نیروی جاذبه را دربر نمی‌گیرد.

تحقیقهای مشابه
چرا ماه و زمین و خورشید همدیگر را جذب می کنند؟
2 صفحه - 1000 تومان
بررسی علمی آیات مربوط به ماه و خورشید در قران
16 صفحه - 2000 تومان

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2020 - 2007