موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

عنوان سفارش :
تعداد صفحه :
قیمت :
تومان

در طول دوره کارآموزه با توجه به فعالیتهای شرکت که شامل فعالیت های ساختمانی می باشد توانستم اطلاعات مفیدی در خصوص پیمانکاری ساختمان بیاموزم که اعم این آموخته ها بصورت گزارشی در ادامه آورده شده است. با توجه به نیازهای این شرکت مربوط به انجام فعالیتهای حسابداری مسئولین شرکت اقدام به نصب نرم افزاری مربوط به نیازهای شرکت نمودند که توسط طراح نرم افزار برای آنها ایجاد شده است. همچنین بخشی از فرم های مربوط به این نرم افزار در ارتباط با سالهای گذشته را در این گزارش درج نموده ام که باید اظهار نمایم شرکت از ارائه فرم های جدید خودداری می ورزید.

حسابداری شرکت های پیمانکاری ساختمان

نیازهای ویژه پیمانکاران ساختمان ایجاب می کند که پروژه های آنها تفکیک شده و عملیات مالی برای هر پروژه بصورت مجزا صورت پذیرد.هزینه های هر پروژه به تفکیک برآورد شده و گزارشات مجزا نمایش داده شود. سیستم تولید شده توسط شرکت فراگستر، در راستای حل مشکلات پیمانکاران محترم ساختمان و مطابق با نیازهای آنها می باشد. تعریف پروژه ها، تعریف شرکای پروژه ، دسته بندی و کلاسه بندی پروژه ها، مدیریت همزمان چندین پروژه، تعیین پروژه فعال ، محاسبه هزینه های هر پروژه بصورت جداگانه، گزارش گیری جداگانه از اطلاعات هر پروژه، گزارشگیری از پیشرفت هر پروژه و مقایسه روند پیشرفت پروژه ها با یکدیگر و همچنین گزارش از میزان دریافتی شرکا، از موارد پوشش داده شده توسط نرم افزار می باشد.

سیستم مالی پیمانکاران ساختمان

با در نظر گرفتن نیازهای ویژه پیمانکاران ساختمان، شرکت فناوری اطلاعات فراگستر اقدام به طراحی و تولید نرم افزار یکپارچه مالی، ویژه پیمانکاران ساختمان کرده است بطوریکه کلیه نیازهای مالی و حسابداری آنها را مرتفع می کند. نیازهای ویژه پیمانکاران ساختمان ایجاب می کند که پروژه های آنها تفکیک شده و عملیات مالی برای هر پروژه بصورت مجزا صورت پذیرد. هزینه های هر پروژه به تفکیک برآورد شده و گزارشات مجزا نمایش داده شود.
سیستم تولید شده توسط شرکت عمران گستر ، در راستای حل مشکلات پیمانکاران محترم ساختمان و مطابق با نیازهای آنها می باشد. تعریف پروژه ها، تعریف شرکای پروژه ، دسته بندی و کلاسه بندی پروژه ها، مدیریت همزمان چندین پروژه، تعیین پروژه فعال ، محاسبه هزینه های هر پروژه بصورت جداگانه، گزارش گیری جداگانه از اطلاعات هر پروژه، گزارشگیری از پیشرفت هر پروژه و مقایسه روند پیشرفت پروژه ها با یکدیگر و همچنین گزارش از میزان دریافتی شرکا، از موارد پوشش داده شده توسط نرم افزار می باشد.
محاسبه کارکرد پرسنل و حقوق و دستمزد آنها از مواردی بوده که ذهن مدیران را از دیر باز به خود مشغول کرده است و با توجه به اینکه در پروژه های ساختمانی محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل و کارگران متفاوت می باشد، این مورد یکی از دغدغه های پیمانکاران محترم می باشد. مدیریت پرسنل از ابتدای قرارداد تا انتهای قرارداد آنها مکانیزه شده است. پرسنل درگیر در هر پروژه ، گزارش کارکرد هر پرسنل در هر پروژه، محاسبه حقوق و دستمزد آنها، گزارش از قراردادهای به اتمام رسیده و قراردادهای ناتمام پرسنل را می توان تعیین کرد. ثبت کلیه جزئیات خرید و فروش و پیش فروش واحدها و پروژه ها، خرید و فروش پروژه ها در سیستم از دیگر امکاناتی است که در سیستم تعبیه شده است.گزارشگیری از میزان فروش پروژه ها و مقایسه فروش پروژه ها با یکدیگراز دیگر قابلیت های سیستم می باشد. مدیریت کلیه موارد مربوط به مصالح ساختمانی ، خرید و فروش مصالح بطور مجزا برای هرپروژه ، پرداخت مصالح به پرسنل و گزارش از موجودی مصالح انبار در سیستم در نظر گرفته شده است.

گزارشات مدیریتی مهمترین بخش نرم افزار و از اساسی ترین نیازهای پیمانکاران می باشد. گزارش کلیه عملیات های صورت گرفته توسط سیستم قابل نمایش است. پیمانکاران با استفاده از سیستم مالی، می توانند صورت سود و زیان پروژه های شرکت، هزینه های انجام گرفته برای هر پروژه، گزارشگیری از درصد پیشرفت پروژه ها، گزارش ازکارکرد پرسنل، میزان فروش هر پروژه را بطور کامل مشاهده کنند. سایر گزارشات حسابداری ، جهت رؤیت مدیران، قابل بازیابی است.

  نتایج حاصل از استفاده ی سیستم مکانیزه حسابداری ساختمان:
  تعدیل نیرو و کا هش هزینه های پرسنلی
  کاهش هزینه های ناشی از خطاهای انسانی
  محاسبه دقیق هزینه های پروژه و جلوگیری از دستکاری در حساب ها و اخلال های بوجود آمده احتمالی
  افزایش سرعت که منجر به سریعتر شدن روند کار شده و افزایش سوددهی را در بر خواهد داشت.
  افزایش امنیت داده ، می توان به نتایج حاصل از کار اعتماد کامل داشت و با اطمینان در مورد گزارش های حاصله تصمیم های مدیریتی اتخاذ کرد.
  منحنی بهره وری سیستم

با توجه به نمودار می توان دریافت که استفاده از سیستم حسابداری ساختمان، روال کار پیمانکاران ساختمان را تغییر داده، موجب افزایش سرعت و امنیت و کاهش در هزینه و خطاهای انسانی می شود.این سیستم علاوه بر دارا بودن کلیه امکانات سیستم حسابداری عمومی, دارای امکانات زیر نیز می باشد.

امکانات ویژه سیستم مالی پیمانکاران ساختمان:

  تعريف پروژه جديد
  كنترل پروژه های شرکت و ثبت پيشرفت پروژه ها
  تعریف قرارداد پرسنل
  انجام عملیات خريد و فروش مصالح ، ثبت وضعيت مصالح و ابزار آلات
  تعریف شركاي پروژه پس از تعريف پروژه جديد
  ثبت پرداخت مصالح به پیمانکاران
  پرداخت وجه به پرسنل
  ثبت كاركرد پرسنل
  امکان محاسبه هزینه کامل خاک برداری شامل هزینه بیل مکانیکی، لودر، ماشینها
  امکان محاسبه هزینه فنداسیون شامل خرید میل گرد، خرید ماسه و سیمان، محاسبه دستمزد کارگر و بنا
  امکان محاسبه هزینه اسکلت فلزی شامل خرید آهن آلات
  امکان محاسبه هزینه سقف شامل خرید ماسه و سیمان و مصالح ، دیوارها، نماهای داخل و بیرون، محاسبه هزینه ظرافت کاری درون مجتمع، محاسبه هزینه های برق کشی، لوله کشی آب، گاز
  امکان خرید و فروش و پیش فروش واحد ها و پروژه ها و ثبت کلیه عملیات و اطلاعات فروش از قبیل نام خریدار، تاریخ فروش، قیمت تمام شده مسکونی یا تجاری ، ثبت متراژ ملک و پلاک، ثبت مشخصات خریدار و تاریخ تحویل
  امکان ثبت و تعیین نحوه پرداخت به صورت نقد، چک، اقساط و سایرموارد
  انجام کلیه امور مربوط به چک و بانک و عملیات حسابداری پیمانکاران از قبيل دريافت و پرداخت چك ، برگشت چك ، چاپ چك ، تصحيح چك ، امور مربوط به حواله
  ارسال به واحد توليد / دريافت از واحد توليد ، مرجوعي از واحد توليد
  ارسال و دریافت حواله ، دريافت و پرداخت هاي متفرقه
  تعريف طرف حساب جديد ، حساب كل ، معين ، تفضيلي
  تعريف اجناس جديد و اجناس توليدي
  انجام کلیه عملیات مربوط به فاکتور
  امكان تهيه گزارشات مختلف حسابداری:
  صورت وضعيت اسناد حسابداري، دفتر روزنامه، دفتر معين، حسابهاي تفضيلي
  تهيه ترازنامه و صورتحساب سود و زيان
  ميزان دريافتهاي شركاء نسبت به سهم آنها و مانده سهم آنها
  ليست بدهكاران و بستانكاران ،كدهاي معين ، سر رسيد طرف حسابها
  مشاهده فاكتورهاي خريد و فروش ، حواله هاي صادره و وارده
  ميزان فروش اجناس ، مرجوعي اجناس
  گزارش انبار، موجودي ريالي انبار، موجودي اجناس
  گزارش ميزان خرید و فروش به طرف حسابها

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2023 - 2007