موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

کانون همیاری اندیشه و گفتار

عنوان سفارش :
کانون همیاری اندیشه و گفتار
تعداد صفحه :
7
قیمت :
1000 تومان
 • تاریخچه
 • در طی سال های 81 و 82 با همت تنی چند از اساتید و دانشجویان دانشگاه خلیج فارس و دانشگاه شیراز به منظور افزایش سطح اجتماع‌پذیری دانشجویان اقدام به برگزاری كارگاه آموزشی مهارتهای اندیشه ورزی و اجتماعی (کارگاه رایا) در دو دانشگاه دولتی خلیج فارس و شیراز نمودند. این افراد، به دنبال موفقیت چشمگیر این فعالیتها، بر آن شدند كه دامنه فعالیتهای خود را از دانشگاه به بخش های دیگر جامعه گسترش دهند. در راستای دستیابی به این اهداف، کانون همیاری اندیشه و گفتار به عنوان یك نهاد غیر دولتی (N.G.O ) در شهریور ماه 1383 تاسیس گردید. نخستین فعالیت كانون برگزاری كارگاه آموزشی رایا بوده است. پس از افزایش تعداد اعضا برنامه های دیگری نیز در دستور کار قرار گرفت. از جمله آنها می توان برگزاری جلسات "کتاب گفتگو" را نام برد. این جلسات با هدف افزایش فرهنگ کتاب خوانی تشکیل شده است. در طی سال های 81-89 کانون اقدام به برگزاری برنامه های متنوعی در دانشگاه های "خلیج فارس"، "شیراز" و "علم وصنعت ایران"، و در شهر های شیراز، تهران، جهرم و رباط کریم نموده است. سخنرانی های آموزشی و علمی، و کار گاه های آموزشی بخشی از برنامه های ارائه شده توسط کانون بوده اند. برگزاری 31 دوره کارگاه رایا (25 دوره در شهر شیراز، 2 دوره برای صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در محل دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه شیراز، 1 دوره در دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز، 2 دوره در تهران و دانشگاه علم و صنعت ایران، 1 کارگاه در دانشگاه خلیج فارس و ...)، 5 دوره کارگاه خویشتن شناسی و دو دوره کارگاه شناخت شناسی از مهمترین فعالیت های کانون بوده است.
  در حال حاضر کانون روندی رو به رشد داشته و در صدد است تا در سایر شهرهای ایران اقدام به برگزاری کارگاه نماید و از این رهگذر گامی موثر در جهت ارتقاء بهداشت روان افراد جامعه بردارد. کانون با بکار گیری کارشناسان توانمند و کارآمد بطور پیوسته آموزه های خود را مورد بازخوانی قرار می دهد و آموزش های کارگاهی را به روز می نماید. کارشناسان کانون برآنند که فعالیت های خود را که تاکنون برای افراد بالای 18 طراحی شده است را گسترش دهند و برنامه های کارگاهی مناسب و نوینی برای رده های سنی نوجوانان و کودکان طراحی نمایند.

  راهبرد آموزشی کانون شامل چهار گام اساسی بوده است:

   1- شناخت الگو های رایج در عرصه های اندیشه، احساسات، رفتار و تصمیم گیری
   2- آسیب شناسی این الگو ها
   3- ارائه الگو های جدید
   4- توانمند سازی افراد در باز تولید الگوها
  در این کارگاه های مهارت های اساسی، که هر فرد نیاز دارد تا مناسبات اجتماعی خود را سامان دهد و بطور موثر با خود و دیگران ارتباط برقرار کند، با شیوه ای نوین و کارآمد آموزش داده می شود. شیوه بکار گرفته شده در کانون تفاوتی اساسی با شیوه های متداول آموزشی دارد و متکی بر شیوه "درگیرانه" (involvement ) است که در آن مهارت آموزان در فرایند آموزشی منفعل نیستند بلکه بطور فعالانه در فرایند یادگیری سهیم می شوند.

  مهارت های اندیشه ورزی، آشنایی با ساز و کار های ذهن، مهارت مدیریت مشکلات، شناخت خویشتن پنهان، اعتماد به نفس و عزت نفس بالا، آشنایی با مبانی رفتار قاطعانه، توانایی در ابراز وجود و شناخت الگوهای نامطلوب ارتباطی اشاره به پاره ای از ابزار و آگاهی ها دارند که احساس رضایت را در ما افزایش داده و ما را برای زندگی سعادتمند و پویا آماده می کند. کارگاه آموزشی رایا بهمراه کارگاه های تخصصی کانون گامی کارآمد، سریع و سرشار از نشاط و انرژی است که شما را برای یک زندگی پویا و سعادتمند فرا می خواند.

  تحقیقهای مشابه
  کانون همیاری اندیشه و گفتار
  7 صفحه - 1000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007