موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

علل خیانت زوجین بعد از ازدواج

عنوان سفارش :
علل خیانت زوجین بعد از ازدواج
تعداد صفحه :
55
قیمت :
18000 تومان
علل خیانت زوجین بعد از ازدواجعلل خیانت زوجین بعد از ازدواج
 • مقدمه
 • ازدواج (نكاح) نهادي عاطفي، اجتماعي و حقوقي است كه محصول آن زوجيت است .از جمله عناصر در پايداري زوجيت وفاداري است، وفاداری به معنای التزام وپایداری به پیمان زناشویی و خیانت نکردن به همبستگی عاطفی و جنسی است. عفت و پارسایی جنسی، عدم تنو ع طلبی و تمکین جنسی از مهمترین عناصر وفاداری به شمار می آیند. حسن معاشرت، پاکیزگی ظاهری، رعایت الزامات حقوقی چون نفقه نیز در تعمیق و توسعه ی وفاداری مؤثر می افتند. بدون تردید وفاداری بستر شکل گیری اعتماد به شمار می آید، عشق و محبت بین زوجین و ابراز آن و کاربست صداقت در مناسبات زوجين، خیرخواهی، رازداری، پرهیز از مخفی کاری و حسن ظن از مهم ترین عوامل تعمیق و توسعه ی اعتماد در مناسبات زوجین در تعاليم اخلاقي و حقوقي اسلام است.

  بیان مسئله
  ريشه هاي اصلي خيانت در زوجين با مساله رشد جنسي و هويت جنسي فرد و همچنين رشد سالم شخصيتي او در ارتباط مستقيم است و اين رشد ناشي از حضور در بستر يك خانواده سالم است. به عبارتي در خانواده سالم ضمن توجه به نيازهاي عاطفي، جسماني و... فرآيند رشد سالم جنسي فرد نيز بنا نهاده ميشود.البته خيانت فقط به رشد جنسي بستگي ندارد و مسايلي كه ممكن است بعد از ازدواج پيش بيايد نيز در اين امر نقش مهمي دارد اما هيچكدام از اين دلايل نميتواند توجيه كننده مناسبي براي اين نوع رفتار باشد. اگر نيازهاي فرد در چارچوب نظام خانواده پاسخ داده نمي شود بايد وضعيت قرارداد ازدواجي كه فرد در آن است و تعهدي كه داده مشخص شود و بعد او دوباره به سمت يك نفر ديگر برود. اگر شخصي به جز اين عمل كند در واقع فردي خودخواه و هوس خواه است. در يك زندگي و ازدواج سالم شاهد اين هستيم كه افراد در پي حل مشكلات ازدوا جشان از مجاري قانوني و علمي هستند. فردي كه شخصيت سالم دارد هر رفتاري را از سوي همسر قبول نمي كند. چنين شخصي از مواجهه با مشكلات ترسي ندارد. او مي داند امكان دارد در انتخاب همسرش معيارهاي درستي نداشته و حالا مي پذيرد كه اشتباه كرده و با شكست روبه رو شده، اگر اين شكست را بتوان بهبود داد آن وقت به زندگي مشترك ادامه مي دهد، اگر نشد راه منطقي در پيش مي گيرد. البته نبايد فراموش كرد در جامعه ما شرايط باورهايي وجود دارد كه برخي زنان را وادار به ادامه زندگي مشترك مي كند. نداشتن حاشيه امن اقتصادي، ترس از آبروي خانواده و دلايلي نظير آن سبب مي شود زنان به ناچار به زندگي مشترك ادامه بدهند و هر شرايطي را تحمل كنند. در اين صورت احتمال اينكه زن خيانت كند يا خيانت شوهرش را بپذيرد، بالا می رود. بنابراين باورهاي غلط فرهنگي،شرايط اقتصادي و نداشتن رشد جنسي سالم فرد را به سمت خيانت پيش می برد. متاسفانه رويكرد بسياري از جوانان ما براي ازدواج رويكرد جنسي است. آنها قبل از اينكه صفات اخلاقي و روحي فردي را كه انتخاب كردند ببيند به ازدواج از بعد جنسي فكر مي كنند، در اين صورت است كه فرد بعد از برآورده شدن نيازهاي جنسي اش دچار اختلافات شديدي با همسرش مي شود و به سمت خيانت مي رود. هرچند مساله رابطه جنسي در ازدواج بسيار مهم است اما تنها دليل يك ازدواج نيست و در زندگي مشترك مسايل مهمتري مطرح است، بنابراين تا زماني كه به جوا نها آموزشهاي لازم را ندهيم و جوانان به ازدواج به عنوان يك رابطه براي برطرف كردن نياز جنسي فكر كنند اين مشكل وجود خواهد داشت. اگر به اين نتيجه رسيديم كه مسايل اقتصادي و فرهنگي را حل كنيم و آگاهي لازم را براي ازدواج به جوانان بدهيم در اين صورت می توانيم توقع داشته باشيم كه خيانت در روابط زوجين كم شود. لذا در این تحقیق علل و عوامل خیانت زوجین بعد از ازدواج در استان فارس را مورد بحث قرار می دهیم.

 • ضرورت و اهمیت تحقیق
 • وفا‌داری از ویژگی‌های فردی‌ست و در تمام فرهنگ‌ها و ادیان توصیه شده و به داشتن و رعایت آن تاکید شده است. آن‌را فضیلت اخلاقی می‌شمارند و کسانی که دارای این ویژگی باشند در بین جامعه خود افرادی محترم هستند. خالی از لطف نخواهد بود اگر قبل از ازدواج با شیوه‌های وفادار ماندن به همسر آشنا شویم. خانواده در زمره مهمترین سیستمهاي اجتماعی است که بر اساس ازدواج بین دو جنس مخالف شکل می گیرد. حفظ و تداوم خانواده از اهمیت زیادي بر خوردار است . خانواده به عنوان واحدي اجتماعی، کانون رشد و تکامل، التیام و شفادهندگی و تغییر و تحول آسیب ها و عوارض است که هم بستر شکوفایی و هم بستر فرو پاشی روابط میان اعضایش می باشد.خيانت از منفورترين واژ هاي است كه حتي شنيدن نام آن هم دلهره آور است. خيانت زماني رخ مي دهد كه هيچگونه پيوند عاطفي بين زوجين نباشد. خيانت اعتماد و اطمينان بين همسران را از بين برده و ادامه زندگي را براي يكي از طرفين دشوار مي كند.

 • اهداف تحقیق
 • مدتی است که خیانت در زندگی زناشویی زیاد شده است که در این مقال به بررسی دلایل خیانت همسران در زندگی زناشویی در استان فارس به یکدیگر می پردازیم.این در حالی است که شایع ¬ترین آفت آزادی بی¬حد و حصر روابط میان دختر و پسر به ¬وجود آمدن عشق و عاشقی¬های گاه خطرناک است که هم اکنون برخی خانواده¬ها در ایران با عوارض آن روبرو هستند حتی با پیشروی این معضل در بین متأهلان زندگی مشترک بسیاری از زوج ها نیز در معرض آسیب قرار گرفته به طوری که با آمار روز افزون ایجاد روابط پنهانی زوجین روبرو هستیم.
  در جهان کنونی برقراری ارتباطات معقول و مشروع ضرورت داشته و از لوازم لاینفک زندگی اجتماعی است، اما آنچه می تواند به این مشروعیت لطمه بزند روابط بی¬ ضابطه ای است که می تواند پایه های روابط اجتماعی را سست کند... زیرا چنین روابطی ضربه جبران ناپذیری بر عفت عمومی و زندگی شخصی و دینی انسان وارد می¬کند.

 • سوالات تحقیق
 • -آیا بین وفاداری زوجین و اعتقادات مذهبی آنها رابطه ای وجود دارد؟

  -آیا می توان به بهبود اوضاع و ترمیم رابطه آسیب دیده از خیانت همسر ، امیدوار بود یا خیر ؟

  -آیا فرهنگ خانواده‌ای که افراد در آن پرورش می یابند در آینده می تواند بر بروز یا عدم بروز خیانت اثر ‌گذارد؟

  - آیا اختلافات و درگیری‌های زناشویی احتمال بروز خیانت را بیشتر می‌کند؟

  - آیا برآورده نشدن نیازهای جنسی همسران در بروز خیانت موثر است؟

 • فرضیات تحقیق
  1. -به نظر می رسد بین وفاداری زوجین و اعتقادات مذهبی آنها رابطه ای معنی دار وجود دارد.
   - به نظر می رسد می توان به بهبود اوضاع و ترمیم رابطه آسیب دیده از خیانت همسر ، در صورت حل درست مشکلشان امیدوار بود .
   - به نظر می رسد بین فرهنگ خانواده‌ای که افراد در آن پرورش می یابند وبروز یا عدم بروز خیانت رابطه ای معنی دار وجود دارد.
   - به نظر می رسد بین اختلافات و درگیری‌های زناشویی احتمال بروز خیانت رابطه ای معنی دار وجود دارد.
   - به نظر می رسد بین برآورده نشدن نیازهای جنسی همسران در بروز خیانت رابطه ای معنی دار وجود دارد.

  تعریف اصطلاحات و تعاریف عملیاتی متغییرها
  ازدواج: پیوند شرعی زن و مرد در راستای تامین آرامش و نیازهای روحی فردی ، تولید نسل پاک و سالم اجتماعی و هموار کردن مسیر تکامل معنوی.
  خیانت: عمل کردن شخص بر خلاف چیزی که به آن اعتقاد دارد.
  زوج: واژه "زوج" به معنای "جفت" بلکه به معنای "قرین" و همسان است.

  تحقیقهای مشابه
  علل خیانت زوجین بعد از ازدواج
  55 صفحه - 18000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007