موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

سیستم های حیاتی در مهندسی نرم افزار

عنوان سفارش :
سیستم های حیاتی در مهندسی نرم افزار
تعداد صفحه :
19
قیمت :
7500 تومان
 • مقدمه
 • شکست نرم افزارها تقریبا متداول است، در اغلب موارد این شکست ها منجر به خرابی جدی نمی شوند اما در بعضی از سیستم ها این شکست ها خرابی فاجعه آور یا آسیب رسانی به زندگی انسان و ضرر های اقتصادی به بار می آورند این نوع سیستم ها را سیستم های حیاتی می گویند. به طور کلی این سیستم ها را به سه دسته تقسیم می کنند. سیستم حیاتی امنیتی، سیستم حیاتی ماموریتی و سیستم حیاتی تجاری. مهمترین ویژگی این سیستم ها قابلیت اتکا است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هزینه شکست این نوع سیستم بالا است و از تکنیک های گران مهندسی نرم افزار در توسعه آن استفاده می شود. هدف از ایجاد یک سیستم حیاتی این است که چهار ویژگی امنیت، حفاظت، قابلیت دسترسی و اعتماد در یک سیستم وجود داشته باشد. اگر آن سیستم با زندگی انسان ها در ارتباط باشد ضرورت وجود سیستم حیاتی محسوس تر است، مانند سیستم های پزشکی.

  سیستم های حیاتی (Critical System)

  در این سیستم ها شکست می تواند منجر به ضررهای اقتصادی، خرابی فیزیکی یا آسیب رسانی به زندگی انسان شود. سیستم های حیاتی، سیستم های تکنیکی یا حیاتی- تکنیکی هستند که افراد و تجارت به آن ها وابسته اند.

  انواع سیستم های حیاتی

   1. سیستم های حیاتی- امنیتی ( Safety-Critical System ) شکست در این سیستم ها منجر به تخریب محیط می شود.مانند سیستم کنترلی کارخانه پتروشیمی
   2. سیستم های حیاتی- ماموریتی ( Mission-Critical System) سیستمی که شکست آن منجر به شکست فعالیت های هدف دار می شود، نمونه ای از آن سیستم هدایت فضاپیما است.
   3. سیستم های حیاتی- تجاری ( Business-Critical System) سیستم هایی که شکست آن ها ممکن است منجر به هزینه بسیار بالایی برای کار شود. نمونه آن سیستم حسابداری مشتری در بانک است.

  یک سیستم حیاتی- امنیتی ساده

  سیستم های حیاتی از تکنیک های پیشرفته مهندسی نرم افزار بهره می برند،بنابراین درک این سیستم ها می تواند دشوار باشد. به همین دلیل در اینجا یک سیستم پزشکی را بیان خواهم کرد که همه ما بخوبی می دانیم قابلیت اعتماد و امنیت این سیستم ها تا چه اندازه مهم است. سیستم تزریق انسولین در بیماران دیابتی این سیستم سطح قند خون را نظارت می کند و مقدار مناسبی از انسولین را تحویل می دهد.

  ساختار پمپ انسولین

  ابتدا سنسور متصل به بیمار پارامترهای از خون که متناسب با سطح قند خون هستند را اندازه گیری می کند.سپس این اندازه گیری به کنترلگر پمپ فرستاده می شود،کنترلگر سطح قند خون را محاسبه کرده وپس از تعیین میزان انسولین مورد نیاز با ارسال سیگنال به پمپ از طریق سوزن انسولین را تزریق می کند.

  خواسته های سطح بالا در این سیستم

   1. سیستم قادر به تحویل انسولین درصورت نیاز باشد.
   2. تزریق میزان درستی از انسولین
  قابلیت اتکای سیستم
  قابليت اتكا، توانايي يك سيستم براي ارائه و تحويل سرويس مورد نظر به كاربران است به گونه اي كه بتوان به ارائه شدن آن سرويس اطمينان داشت. منظور از سرويس تحويلي توسط سيستم، رفتار سيستم است آن گونه كه توسط كاربران دريافت و ادراك مي شود. همینطور می توان گفت قابلیت اتکا درجه ای از اعتماد کاربر به سیستم است که مطابق خواسته او عمل کند و در کاربرد عادی با شکست مواجه نشود.این ویژگی یک مفهوم کیفی است. ضمن اینکه قابلیت اتکا (وفاداری) و مفید بودن یکی نیستند. یک سیستم می تواند مفید باشد ولی قابل اعتماد نباشد مثل یک واژه پرداز که نیاز دارد هر از گاهی اطلاعات را ذخیره کنیم.

  دلایل اهمیت ویژگی قابلیت اتکا برای سیستم های حیاتی عبارتند از:

   1. سیستم هایی که قابل اعتماد و امن نیستند، توسط کاربران رد می شوند. اگر کاربران به سیستم اعتماد نداشته باشند، آن را بکار نمی گیرند و دیگر هیچ سیستمی از آن شرکت خریداری نمی کنند.
   2. هزینه های شکست سیستم ممکن است خیلی زیاد باشد. در بعضی سیستم ها، سیستم هدایت هواپیما، هزینه شکست سیستم چندین مرتبه بیشتر از سیستم کنترل است.
   3. سیستم بی اعتماد ممکن است اطلاعات را از بین ببرد.
  جمع آوری و نگهداری داده ها بسیار گران است حتی ممکن است از سیستم کامپیوتری گران تر باشد، برای حفظ داده ها زمان وپول زیادی صرف می شود.

  مفهوم قابليت اتكا بر اساس درخت قابليت اتكا

  Attributes : صفات یا ابعاد قابلیت اتکا هستند. خصوصیت حفاظت (Security) از سه خاصیت قابلیت دسترسی،محرمانگی،درستی تشکیل شده است.
  Means : روش های افزایش قابلیت اتکا است.
  Threats : تهدیداتی که باعث می شود قابلیت اتکا کاهش یابد.

  خواص سيستم هاي قابل اتكا

  ابعاد اصلی قابلیت اتکا

  قابلیت دسترسی: احتمال راه اندازی، اجرا و ارائه سرویس های مفید در هر زمان است.
  قابلیت اعتماد: احتمال تحویل دادن سرویس ها بر اساس انتظار کاربر است.
  قابلیت امنیت: به معنای ایمن بودن است. سیستم به افراد یا محیطش آسیب نرساند.
  قابلیت حفاظت: میزان مقاومت سیستم در مقابل نفوذ عمدی یا تصادفی است.
  این ویژگی ها به هم مرتبط اند

  ویژگی های دیگر قابلیت اتکا

  قابلیت ترمیم:

  خرابی های سیستم اجتناب ناپذیر است، اما تخریب سیستم را با ترمیم بموقع خرابی ها می توان به حداقل رساند.برای این کار ابتدا باید مسئله را تشخیص داد، به قطعه خراب شده دسترسی پیدا کرد و آن را تغییر داد. نرم افزار در صورتی قابلیت ترمیم شدن را داراست که سازمان استفاده کننده از سیستم به کد اصلی برنامه دسترسی داشته باشد و از مهارت کافی برخوردار باشد.
  قابلیت نگهداری:
  وقتی در حال استفاده از سیستم هستید، خواسته های جدید به وجود می آیند. انجام تغییر در سیستم برای برآورده کردن خواسته های جدید، بطوریکه این تغییرات از نظر اقتصادی قابل قبول و احتمال وجود خطای جدید در اثر تغییرات کم باشد.
  قابلیت بقا:
  قابلیت بقا یک صفت خیلی مهم برای سیستم های مبتنی بر وب است که ارتباط نزدیکی با امنیت و قابلیت دسترسی دارد. توانایی سیستم به ادامه کار در حالتی که تحت حمله قرار دارد یا بخشی از سیستم غیرفعال شده است را قابلیت بقا گویند.
  تحمل عیب:
  حدی از طراحی سیستم است که از ورودی نادرست جلوگیری کرده و آن را تحمل می کند و از گسترش عیب و خراب شدن سیستم جلوگیری می کند.
  تهدیدات Threats
  عیب (Fault)، خطا (Error)، خرابی (Failure) مفاهیمی هستند كه رابطه علت و معلولي زير براي آن ها صادق است.

  هر کاستی و نقض ( عموما فیزیکی ) مثل قطع شدن یک سیم یا سوختن دیود عیب تلقی می شود. اگر عیب وضعیت یک مولفه از سیستم را تغییر دهد، اشتباه روی داده است و اگر اشتباه باعث شود که سیستم نتواند کارکرد صحیح خود را ارائه دهد، اشتباه منجر به خرابی شده است. به عبارت ديگر عیب در حوزه و دنياي فيزيكي (Physical universe) روي مي دهد، اشتباه (Error) در حوزه و دنياي اطلاعات(Information universe) و خرابي در حوزه و دنياي خارجي (External universe) روي مي دهد.
  بطور مثال ایجاد سوراخ در لاستیک چرخ اتومبیل عیب محسوب می شود و اگر سوراخ منجر به پنچر شدن لاستیک شود، خطا اتفاق افتاده و در صورتی که این لاستیک پنچر کارکرد درست اتومبیل را تحت تاثیر قرار دهد، خرابی رخ داده است.( ممکن است لاستیک پنچر، لاستیک زاپاس باشد.)

  روش ها (Means) و مكانيزم هاي افزايش قابليت اتكا

   1. پیشگیری از عیب (Fault prevention)

  به روشهايي اطلاق مي شود كه سعي دارند از بروز خطا پيشگيري كنند و اكثر آنها مبتني بر استفاده از روشهاي كنترل كيفيت بر ساخت سيستم هاي سخت افزاري و نرم افزاري مي باشند. برخي از اين روشها عبارتند از: برنامه سازي ساخت يافته و شي گرا، استفاده از متدولوژي در توسعه نرم افزار، Shielding، استفاده از ديواره هاي آتش (Firewall) و ...
  2. رفع عیب (Fault removal)
  روش هاي برداشت خطا هم در زمان توسعه و هم در زمان به كارگيري و بهره برداري سيستم انجام مي شود. در زمان توسعه سيستم در اين روش، سه مرحله بازبيني و مميزي (Verification) تشخيص و عيب شناسي (Diagnosis) و تصحيح (Correction) انجام مي شود. در مرحله بازبيني و مميزي بررسي مي شود كه آيا سيستم خصوصيات و كاركرد لازم را دارد. اگر كاركرد لازم را نداشت، مرحله تشخيص و عيب شناسي براي يافتن علت مشكل انجام مي شود و سپس خطاي كشف شده اصلاح مي شود. در زمان بهره برداري سيستم نيز روش هاي نگهداري سيستم سعي در حذف خطا هاي گزارش شده دارد و در ضمن همچنان سيستم مورد ارزيابي قرار مي گيرد تا خطاهاي احتمالي كه هنوز ظاهر نشده اند، نيز كشف وبرطرف شوند.
  3. تحمل عیب (Fault tolerance) به روشهايي اطلاق مي شود كه سعي دارند حتي با بروز خطا، از گسترش آن و خراب شدن سيستم جلوگيري كنند. اين روش ها مي توانند مبتني بر كشف اشتباه (Error detection) و ترميم آن (Error recovery) باشند. گونه ديگر اين روش ها بر اساس پوشش دادن خطا (Fault masking) عمل مي كنند كه سعي دارد با افزودن افزونگي به سيستم بدون نياز به کشف خطا، اثر آن را خنثی نماید.
  4. پیش بینی عیب (Fault forecasting)
  در اين روش ها سعي مي شود رفتار سيستم در مقابل رخ دادن خطاهاي مختلف ارزيابي شود. ارزيابي سيستم مي تواند به صورت كيفي و يا كمي باشد. روش هاي احتمالي مانند زنجيره ماركف و يا دياگرام بلوكي قابليت اطمينان (RBD) براي ارزيابي استفاده مي شود. از نتايج پيش بيني خطا مي توان نقاط ضعف سيستم را ارزيابي كرد و سپس به كمك روش هاي ديگر با آن مقابله كرد.

  تنوع و افزونگی
  اساس اعمال قابلیت اتکا در سیستم، فرضیه اصلی افزونگی و تنوع است. افزونگی وتنوع راهبردهای معروف برای اجتناب از شکست است.
  سیستم حیاتی شامل قطعاتی باشد که عملکرد قطعات دیگر را تکرار کنند، یا کد دیگری برای کنترل کردن داشته باشند که برای عملکرد سیستم ضروری نیستند، افزونگی است. اگر قطعات اضافی مشابه با قطعات دیگر نباشند، تنوع است. بنابراین قبل از اینکه عیب منجر به خرابی شود شناسایی خواهد شد و در صورتی که هر یک از قطعات با شکست مواجه شوند، سیستم قادر به ادامه اجرا خواهد بود. در سیستم هایی که قابلیت دسترسی، یک خواسته حیاتی است، سرویس دهنده اضافی به طور عادی در دسترس خواهد بود.
  افزودن تنوع و افزونگی به سیستم ها، آن ها را بیشتر پیچیده می کند و درک آن ها دشوارتر می شود. بنابراین برنامه نویسان دچار خطا می شوند و احتمال یافتن خطا ها توسط کسانی که برنامه را کنترل می کنند کاهش می یابد.

  قابلیت دسترسی و قابلیت اعتماد

 • قابلیت دسترسی :
 • احتمال این که سیستم در نقطه ای از زمان فعال باشد و سرویس های در خواستی را پاسخ دهد.
  قابلیت اعتماد:
  احتمال انجام عملیات بدون خطا در مدت زمان معین و در محیط خاصی و برای هدف خاص قابلیت اعتماد قابلیت دسترسی را در بر می گیرد، به این معنا که اگر سرویس خاصی تحویل داده نشود سیستم بر اساس مشخصاتش عمل نمی کند. اما این دو ویژگی با یکدیگر متمایز هستند. قابلیت دسترسی به خود سیستم بستگی ندارد بلکه به مدت زمان مورد نیاز برای ترمیم خرابی بستگی دارد که سیستم را غیر قابل دسترس می کند. وقتی از قابلیت اعتماد صحبت می کنیم محیطی که سیستم استفاده می شود و هدف بکارگیری آن در نظر گرفته می شود لذا اندازه گیری قابلیت اعتماد در یک محیط، به محیط دیگر قابل انتقال نیست. قابلیت اعتماد و قابلیت دسترسی مهمترین ابعاد قابلیت اتکا هستند. اگر سیستم قابل اعتماد نباشد به سختی می توان گفت حد وسط امنیت و حفاظت در خرابی سیستم تامین می گردد. اگر سیستم غیر قابل دسترس باشد،ضرر مالی زیاد است و اگرغیر قابل اعتماد باشد،برای کاربران نهایی هزینه زیادی دارد.

  تحقیقهای مشابه
  سیستم های حیاتی در مهندسی نرم افزار
  19 صفحه - 7500 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر مربوط به مهندسی نرم افزار بررسی سیستم مکانیزه فروش لوازم خانگی
  30 صفحه - 18000 تومان
  پروژه مهندسی کامپیوتر نرم افزار مدیریت فروشگاه بزبان ویژواک بیسیک و بانک اطلاعاتی به همراه مهندسی کامل نرم افزار مستند سازی
  70 صفحه - 75000 تومان
  پروژه مهندسی نرم افزار شرح مختصر فعالیت های سیستم یک شرکت فروش کامپیوتر به همراه نمودار و دیاگرام
  4 صفحه - 9000 تومان
  پروژه مهندسی نرم افزار شرح مختصر فعالیت های سیستم یک شرکت فروش کامپیوتر به همراه نمودار و دیاگرام
  42 صفحه - 21000 تومان
  سیستم مدیریت منابع انسانی - سیستم عامل - مهندسی نرم افزار - به همراه نمودارهاrational rose تهیه شده بوسیله رشنال رز uml
  11 صفحه - 12000 تومان
  طراحی و تحلیل و پیاده سازی سیستم ویدئو کنفرانس به همراه نمودارو دیاگرام - سیستم عامل - مهندسی نرم افزار - رشنال رزuml rational rose
  56 صفحه - 30000 تومان
  مدیریت پیکربندی در مهندسی نرم افزار پاورپوینت
  21 صفحه - 9000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - شناسایی عوامل حیاتی در تولرانس خطای چندگانه مبتنی بر ایجاد نقطه مقابله برای سیستم توزیع شده 13
  6 صفحه - 18000 تومان
  پروژه برنامه نویسی سیستم پرداخت حقوق با نرم افزار ویژوال بیسیک دات نت
  78 صفحه - 30000 تومان
  پروژه مستند سازی مربوط به رشته کامپیوتر تشریح نرم افزار اتوماسیون سیستم بانکی
  123 صفحه - 45000 تومان
  پروژه مالی رشته حسابداری تشریح نرم افزار مورد استفاده در سیستم دبیرخانه
  29 صفحه - 18000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - شکاف انتظارات از نرم افزار حسابداری بر مبنای ویژگی های سیستم های اطلاعات حسابداری 8
  6 صفحه - 18000 تومان
  پروژه معرفی سیستم نرم افزاری پروانه کسب رشته نرم افزار همراه با نمودار دیاگرام
  67 صفحه - 36000 تومان
  معرفی سیستم نرم افزاری حسابداری انبار دار به زبان سی شارپ و بانک اطلاعاتی اکسس
  25 صفحه - 9000 تومان
  آشنایی با سیستم عامل و نرم افزار
  9 صفحه - 4500 تومان
  مدلهای مهندسی نرم افزار
  14 صفحه - 4500 تومان
  الگوهای طراحی در مهندسی نرم افزار
  18 صفحه - 6000 تومان
  قاچاق نرم افزار - قانون کپی رایت
  20 صفحه - 7500 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار مدیریت کتابخانه با access و vb به همراه مستند document
  10 صفحه - 45000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار معاملات ملکی همراه مستند document
  75 صفحه - 90000 تومان
  آموزش نرم افزار spss
  20 صفحه - 7500 تومان
  توضیحاتی در مورد نرم افزار snagit
  14 صفحه - 6000 تومان
  آموزش نرم افزار فتوشاپ photoshop
  66 صفحه - 13500 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر - نرم افزار تشریح چای و چایکاری در گیلان تهیه شده با نرم افزار mmb
  10 صفحه - 24000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر- نرم افزار کتابخانه تهیه شده با ویژوال بیسیک و اکسس
  24 صفحه - 45000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر - نرم افزار داروخانه تهیه شده با ویژوال بیسیک و اکسس
  20 صفحه - 45000 تومان
  پروژه رشته نرم افزار وب سایت خرید و فروش سخت افزار و نرم افزار همراه با document
  55 صفحه - 45000 تومان
  آموزش نرم افزار اکسل excel
  67 صفحه - 15000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار مربوط به بابری بزبان ویژوال بیسیک و بانک اکسس
  8 صفحه - 45000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر سی دی آموزش نرم افزار پینت ویندوز بصورت اتوران paint autoran cd with mmb
  10 صفحه - 36000 تومان
  پروژه کامپیوتر نرم افزار ثبت نام دانشجویی نوشته شده با ویژوال بیسیک و بانک اکسس همراه با document
  27 صفحه - 54000 تومان
  پروژه کامپیوتر نرم افزار کتابخانه و مدیریت آن نوشته شده با ویژوال بیسیک و بانک اکسس همراه با document
  41 صفحه - 54000 تومان
  پروژه کامپیوتر نرم افزار مدیریت انبار نوشته شده با نرم افزار ویژوال بیسیک و بانک اکسس همراه باdocument
  39 صفحه - 54000 تومان
  آموزش نرم افزار پریمیر پرو - پاورپوینت
  10 صفحه - 10500 تومان
  پروژه کامپیوتر - نرم افزار آموزشی در مورد پریمیر بطور خلاصه با mmb بصورت اتوران همراه با سورس تمام فایلها
  8 صفحه - 18000 تومان
  پروژه کامپیوتر - نرم افزار آموزشی در مورد قارچ چوب نوشته شده با mmb بصورت اتوران همراه با سورس تمام فایلها
  50 صفحه - 75000 تومان
  پروژه کامپیوتر - نرم افزار آموزشی در مورد ایمنی و بهداشت صنعت نوشته شده با mmb بصورت اتوران همراه با سورس تمام فایلها
  30 صفحه - 45000 تومان
  پروژه کامپیوتر - نرم افزار آموزشی در مورد گل و گیاه نوشته شده با mmb بصورت اتوران همراه با سورس تمام فایلها
  119 صفحه - 75000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - آموزش نرم افزار pc hardware بخش interface organization
  25 صفحه - 75000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار نمایشگاه اتومبیل نوشته شده بزبان ویژوال بیسیک و بانک vb sql
  26 صفحه - 60000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار مدیریت آموزشگاه به همراه مستند با زبان ویژوال بیسیک و بانک اکسس vb access
  19 صفحه - 45000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار رایت سی دی نوشته شده با ویژوال بیسیک vb
  35 صفحه - 45000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار نمایشگاه اتومبیل با ویژوال بیسیک و اکسس
  37 صفحه - 45000 تومان
  آموزش نرم افزار حسابداری پخش کارا - نرم افزار جامع پخش- بصورت pdf
  137 صفحه - 30000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر سی دی آموزش آشنایی با گیاه کاکتوس تهیه شده با نرم افزار mmb
  50 صفحه - 120000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار شبکه حسگر و تحلیل و بررسی آن
  20 صفحه - 15000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار مدیریت آژانس کرایه اتومبیل بزبان ویژوال بیسیک و بانک اکسس همراه با مستندvb access with documen
  34 صفحه - 60000 تومان
  vb access with document پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار مدیریت داروخانه بزبان ویژوال بیسیک و بانک اکسس همراه با مستندvb access with document
  14 صفحه - 54000 تومان
  vb access with document پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار مدیریت داروخانه بزبان ویژوال بیسیک و بانک اس کیو ال vb sql
  14 صفحه - 54000 تومان
  vb access with document پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار مدیریت فروشگاه بزبان ویژوال بیسیک و بانک اکسس همراه با مستندvb access with document
  35 صفحه - 84000 تومان
  نرم افزار دیکشنری بزبان ویژوال بیسیک و بانک اکسسvb access
  1 صفحه - 21000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار مدیریت فروشگاه بزبان ویژوال بیسیک و بانک اس کیو ال همراه با مستندvb sql with document
  20 صفحه - 54000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار مدیریت مشاور املاک بزبان ویژوال بیسیک و بانک اس کیو ال همراه با مستندvb sql with document
  39 صفحه - 60000 تومان
  \vb نرم افزار شبیه سازی برنامه پینت ویندوز بزبان ویژوال بیسیکvb
  1 صفحه - 45000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار مشاور املاک بزبان ویژوال بیسیک و بانک اس کیو ال همرا با مستندvb sql document
  15 صفحه - 45000 تومان
  پروژه رشته نرم افزار آموزش movie maker(پاورپوینت)
  15 صفحه - 9000 تومان
  آموزش مقدماتی نرم افزار mmb
  41 صفحه - 15000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر طراحی نرم افزار بازی موبایل بزبان #C
  26 صفحه - 18000 تومان
  آموزش نرم افزار net meeting
  11 صفحه - 6000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر نرم افزار روشهای هوشمند در امنیت شبکه
  133 صفحه - 48000 تومان
  آموزش مقدماتی نرم افزار فلش
  26 صفحه - 9000 تومان
  آموزش نرم افزار رشنال رزrational rose
  20 صفحه - 9000 تومان
  vb.net document پروژه رشته نرم افزار نرم افزار کتابخانه تهیه شده با ویژوال بیسیک دات نت و بانک اطلاعاتی اکسس ب همراه مستند
  65 صفحه - 54000 تومان
  تشریح نرم افزار حقوق و دستمزد
  13 صفحه - 9000 تومان
  گزارش کار آموزی رشته کامپیوتر نرم افزار در پارک علم و فناوری گیلان
  72 صفحه - 36000 تومان
  مستند نرم افزار حظور و غیاب دانشجویان تهیه شده بزبان ویژوال بیسیک
  25 صفحه - 15000 تومان
  نرم افزار ارتباط با مشتریcrm
  17 صفحه - 7500 تومان
  آشنایی با نرم افزار مدیریت زمان
  10 صفحه - 6000 تومان
  آشنایی با یک نرم افزار خدمات پس از فروش
  13 صفحه - 6000 تومان
  آشنایی با نرم افزار شبکه NetMeeting
  9 صفحه - 7500 تومان
  پروژه رشته حسابداری آموزش نرم افزار کاراسیستم نرم افزار مدیریت پخش شرکتها با تمام امکانات
  94 صفحه - 45000 تومان
  آموزش نرم افزار آنسیس
  10 صفحه - 4500 تومان
  بهترین نرم افزار تهیه پشتیبان backup
  16 صفحه - 7500 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - مرور و بررسی زابیکس - نرم افزار شبکه 10
  8 صفحه - 24000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر - بررسی و مطالعه شبکه و آشنایی با نرم افزار net limiter
  110 صفحه - 54000 تومان
  معرفی نرم افزار رافع 7
  16 صفحه - 15000 تومان
  علم آمار و انواع نرم افزار های آماری
  17 صفحه - 7500 تومان
  آشنایی با نرم افزار اس پی اس اس
  18 صفحه - 6000 تومان
  معرفي نرم افزار protool
  2 صفحه - 3000 تومان
  کارورزی رشته کامپیوتر آشنایی با نرم افزار های اکسل فتوشاپ و ویندوز
  73 صفحه - 18000 تومان
  پروژه انبارداری رشته حسابداری همراه باتوضیحات نرم افزار انبار
  55 صفحه - 21000 تومان
  مستند سازی نرم افزار و اهمیت آن پاورپوینت
  29 صفحه - 9000 تومان
  مستند سازی نرم افزار و اهمیت آن
  14 صفحه - 6000 تومان
  آشنایی و نحوه کار با نرم افزار حسابداری هلو
  106 صفحه - 36000 تومان
  الگوهای تولید نرم افزار حلزونی آبشاری
  9 صفحه - 4500 تومان
  آموزش نرم افزار حسابداری هلو
  38 صفحه - 15000 تومان
  روشهای نوین طراحی نرم افزار معماری و مدلهای تولید نرم افزار
  80 صفحه - 36000 تومان
  پروژه شبیه سازی با نرم افزار Arena
  58 صفحه - 21000 تومان
  پروژه کامپیوتر نرم افزار برنامه مدیریت کتابخانه بزبان ویژوال استودیو 2010 و بانک اطلاعاتی
  33 صفحه - 24000 تومان
  مقایسه نرم افزار حسابداری برلیان و نرم افزار حسابداری نوین
  6 صفحه - 3000 تومان
  مقایسه نرم افزار شایگان و نرم افزار رایورز
  8 صفحه - 3000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007