موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

استرس در محیط کار روبرویی با این چالش

عنوان سفارش :
استرس در محیط کار روبرویی با این چالش
تعداد صفحه :
14
قیمت :
6000 تومان

یزان نگران کننده ی وقوع استرس گزارش شده در میان کارکنان در سالهای اخیر و اثر آن روی نتیجه ی عملکرد مالی ، مدیریت استرس را به یک راهبرد تجاری فوری برای شرکت های آمریکایی تبدیل کرده است. سخت است که اعداد و ارقام در حال افزایش را نادیده بگیریم. تقریباً سه چهارم از کارگران آمریکایی که در سال 2007 مورد بررسی قرار گرفتند تجربه ی علائم ( نشانگان ) جسمانی استرس بخاطر کار را گزارش دادند. طبق آمار حاصله از انجمن روانشناختی آمریکا(APA) به طور شگفت انگیزی دو سوم از آمریکایی ها بیان میکنند که کار منبع عمده ی استرس در زندگی شان است – تقریباً 15 درصد از آنهایی که فشار کاری (استرس) را درست در سال قبل در بالاترین حد رده بندی کردند . تقریباً 30 درصد از کارگران تحت بررسی سطوح « افراطی » استرس را گزارش دادند . اقتصاد متزلزل ، درآمدهای درحال کاهش و اخراج های موقتی شایع ، فاکتورهای انکار ناپذیر هستند . محرک های تنش را در حین کار از توقعات شغلی نامشخص و فشار زمانی تا ایستگاه های کاری و صدا در نوسان هستند . یک فاکتور مهم فقدان محل سکونت برای تعادل کار و زندگی می باشد که می تواند حجم استرس را بخصوص برای خانم یی کخ تمایل دارند تا سرایدار کودکان و افراد مسن باشند ، افزایش دهد. هر آنچه که منشأ این استرس است در هر صورت کارگران دارای استرس مستعد خسته شدن ، آماده ی اشتباه و جراحت می باشند و بیشتر غیبت می کنند. و مهم تر از همه اینکه ، دو برابر کارکنان دیگر متحمل هزینه های بالا ی درمان می شوند . با تمامی تلفات ، پیامدهای بیماریهای مربوطه به استرس از افسردگی گرفته تا بیماری قلبی ، حدود 200 تا 300 میلیارد دلار در سال برای بهره وری از دست رفته ، برای شرکتها خرج بر می دارد . بیشتر کارکنان در حال تشخیص این امر هستند که اکنون زمان آن است که دست بکار شوند . کارگرانی که امروز استرس دارند ممکن است فردا ناتوان گردند . همچنین وقتی که سن اجتماع (مردم اجتماع ) و میزان مراقبت از افراد مسن افزایش می یابد ، احتمالاً استرس به عنوان یک مسئله رشد می کند و همراه با آن هزینه های پرتورم مراقبت سلامت نیز زیاد می شوند .
خبر دلگرم کننده این است که با راهبرد دو گانه ی تغییر سازمانی و مدیریت استرس فردی ، شرکت ها می توانند پیش رو باشند و کارکنان سالم تر و بارور را ارتقاء دهند و هزینه های درمان را کم کنند . به زبان ساده استرس یک شرایط ذاتی (لاینفک) است . انسان ها به هنگام مواجهه با یک تهدید دریافت شده ، چه واقعی باشد و چه نباشد مستعد این هستند که واکنش استرس جسمانی یا روانشناختی نشان دهند. به طور خاص ، بدن واکنش «جنگ یا فرار» نشان می دهد که به وسیله ی آزاد سازی ناگهانی هورمونهای کورتیزول و آدرنالین آغار می گردد . این هورمونها بدن و ذهن را حلقه شده ، هوشیار و آماده واکنش به تهدید حفظ می کنند . این عکس العمل به هنگام رویارویی با خطرات ( تهدیدات ) ابتدایی از قبیل یک پلنگ تیز دندان به عنوان یک واکنش مفید محافظتی عمل می کند . اما حتی در دوره ی مدرن جهان کاری نیز ، بودن تحت استرس می تواند به عنوان یک برانگیزاننده ای مفید برای انجام کار عمل کند . البته اگر میزان آن نرمال باشد و خستگی کاری ایجاد نکند. در سال 1908 متخصصین کشف کردند که وقتی استرس به سطح متوسط یا بالایی می رسد بهره وری به طرز چشم گیری کاهش می یابد و وقتی بهره وری کاهش می یابد ، نتیجه عملکرد مالی دچار خسارت می گردد. برخی از آثار استرس شغلی به سادگی نسبت به سایرین کمّی تر هستند.در اینجا برخی از شیوه هایی که مشاور شغلی ناسالم که بر هزینه ها اثر گذار است را امتداد داده اند ، آورده ایم : - ناتوانی و سوانح ، ادعای خسارت کارگران : حواس پرتی یا خواب آلودگی ناشی از استرس بر طبق موسسه استرس آمریکا ، علت بالغ بر 60 تا 80 درصد از سوانح به هنگام کار هستند . ادعای خسارت کارگران برای استرس اساساً همه ساله افزایش یافته است که این تهدیدی برای ورشکستگی سیستم در چندین کشور می باشد .
غیبت از کار: طبق تخمین یک میلیون از کارگران هر روزه به خاطر استرس از کار غیبت می کنند که برای شرکتها به ازای هر کارمند به ازای هر یک سال حدود 602 دلار هزینه بر می دارد و غیبت از کار مقصر قدرت تولید از دست رفته مربوط به سلامتی 26 درصدی در شرکتها است.

حضور در محل کار: عبارت حضور در کار که متضاد غیبت در کار است ، پدیده آمدن کارکنان به محل کار است که هنوز به میزان قابلیت های خود در محیط کار عمل نمی کنند . در یک سنجش طی ماه گذشته 60 درصد از کارگران گزارش دادند که قدرت تولید خود را بخاطر استرس به هنگام کار از دست می دهند . حضور در کار به شیوه های متعددی جلوه گر می شود؛ شامل اشتباه کردن ، صرف زمان بیشتر برای وظایف ، کار کم کیفیت ، عملکرد اجتماعی معیوب ، از پا افتادگی ، خشم ، آزردگی ، روحیه ی ضعیف و فاکتورهای زیان بخش دیگر .
به طور کلی برچسب قیمت مربوط به حضور در کار طبق بنیاد بین المللی برنامه های سود کارمند ، حدود 150 میلیارد دلار سالانه به قدرت بهره وری از دست رفته می افزایند. اگر استرس زیر بنای حضور در کار مورد اشاره قرار نگیرد ، هزینه ها می تواند بالاتر رود و غیبت از کار ، استعفاء از کار ، بیماری مزمن و ناتوانی می تواند نتیجه آن باشد .
آثار جسمانی : طبق موسسه دولتی امنیت و سلامت شغلی کارگرانی که گزارش می کنند که تحت استرس هستند هزینه های درمانی را بالا می آورند که 46 درصد بیشتر از هزینه های درمانی کارکنان بدون استرس است . و 60 تا 90 درصد از ویزیتهای پزشکان منسوب به بیماری ها به علایم استرس هستند . اگر استرس طولانی مدت بدون درمان رها گردد ، می تواند خطر پیشرفت بیماری های مزمن و پرهزینه را افزایش دهد از جمله این بیماریها : بیماری قلبی، دیابت و حتی برخی از انواع سرطان که می توانند مشترکاً باعث میزان انبوهی از تمامی هزینه های درمان شوند دیابت به تنهایی در سال 2007 صرفاً در مخارج پزشکی غیر مستقیم از قبیل 15 میلیون روز کاری از دست رفته به خاطر غیبت از کار و 120 میلیون روزکاری با بهره وری کاهش یافته برای شرکت 58 میلیارد دلار هزینه بالا آورد .

هم چنین استرس می تواند کارایی سیستم ایمنی بدن را کاهش دهد و در آسیب پذیری فرد نسبت به سرماخوردگی ، آنفولانزا و بیماری های عفونی دیگر نیز نقش دارد . اضافه بر اینها افرادی که تحت تاثیر استرس هستند بیشتر مستعد تجربه ی شرایط مربوط به درد و تعداد زیادی از کسالت های دیگر از دندان قروچه و تنگی قفسه سینه گرفته تا خستگی هستند . در واقع در یک سنجش ( نظر خواهی ) خبرگذاری اتریش یافته شد که 53 درصد از کارگران خستگی به خاطر استرس کاری را گزارش دادند .
آثار روانشناختی : هالمارک اشاره می کند که کارگران در حال تجربه ی تهدید روانی شامل تمرکز ضعیف ، بدخلقی کوتاه ، نارضایتی از شغل و روحیه ی ضعیف هستند . کارگران تحت استرس (فشار روانی ) دارای خطر بالای مشکلات سلامت روانی شامل اضطراب و سوء استعمال مواد و شاید مهم ترین مورد ،افسردگی می باشند .در واقع ، استرس و افسردگی بالینی - دو مشکلی که اغلب دست در دست یکدیگر می دهند بحران خانوادگی را به عنوان دو و سومین مشکل اصلی در محیط کار ، به دنبال دارد .
موسسات دولتی سلامت روانی تخمین می زنند که افسردگی به 23 میلیارد دلار زیان به خاطر روزهای کاری از دست رفته در یکسال منجر شده است .
عادات ناسالم برای فائق آمدن : در یک نظر خواهی محققان یافتند که افراد برای فائق آمدن بر استرس 40 درصد به سیگار روی آوردند ، 41 درصد قمار بازی کردند ، 35 درصد خرید کردندو 27 درصد نیز الکل نوشیدند . پرخوری یک عادت ناسالم است که می تواند به چاقی منجر شود ، پرخوری شرایطی است که هر ساله در هزینه های پزشکی و بهره وری از دست رفته بیش از 13 میلیارد دلار برای شرکتها هزینه بالا می آورد . در نظر سنجی سایت CaveerBuilder.com ، 26 درصد از کارکنان گفتند که از کار بیش از 10 پوند بدست می آورند، 12 درصد اشاره کردند بیش از 20 پوند کسب می کنند تقریباً دو سوم از کارکنان بیان می کنند که در محیط کار روزی یکبار اسنک ، چیبس ، شکلات و تنقلات ناسالم دیگر می خورند ؛ 25 درصد گفتند که اینکار را دوبار یا بیش از دو بار در روز انجام می دهند . دلائل استرس ( فشار ) محیط کار حین و خارج از کار.

 • دلایل سازمانی :
 • استرس شغلی معمولاً به عنوان واکنش های مضر جسمانی و احساسی که هنگامی که مطالبات شغلی از صلاحیت ، نیاز یا منابع کارگر فراتر می روند ، رخ می دهند، تعریف می گردد . بررسی ها نشان می دهد که کارکنانی که حس می کنند کنترل اندکی روی کار خود دارند، به یک شیوه یا شیوه ایی دیگر سطوح بالاتر استرس را گزارش می دهند.
  طبق خبرگذاری اتریش ، محرک های تنش زای درجه ی اول برای افراد در محیط کار طبق ترتیب اهمیت شان ، از قرار زیر هستند:- حقوق پائین (43 درصد ) – حجم کاری سنگین (43 درصد )
  - فقدان فرصت برای رشد وپیشرفت (43 درصد ) – توقعات شغلی غیر واقعی (40 درصد ) – امنیت شغلی (34 درصد )

  محرک های تنش زای دیگر حین کار شامل فقدان مشارکت در تصمیم گیری ، روش مدیریتی غیر کارآمد و محیط های کاری نامطلوب از جمله سطوح سرو صدای مخل کننده می باشند در واقع، تقریباً 60 درصد از کارگران در یک بررسی گزارش دادند که صداهایی همچون مکالمه ی همکاران که با همگانی (مشترک) بودن اتاق کار افزایش یافته است ، موجب حواسپرتی و استرس بیشتری می گردد و در تحقیقی که در دانشگاه کورنل صورت گرفته است اثبات شد که حتی سطوح سر و صدای پائین اداره نیز سطوح ترشح هورمون استرس را افزایش می دهد .
  ساعات کاری طولانی تر نیز یک محرک تنش زای اصلی است . تقریباً نیمی از کارفرمایان مطرح می کنند که عملکرد شغلی تحت تاثیر استرس کارکنانی که ساعات طولانی کار می کنند و فاکتورهای اثر گذار دیگر می باشد . اضافه کاری می تواند به عملکرد ذهنی ضعیف ، میزان افزایش یافته های بیماری و جراحات در محیط کار منجر گردد .

  مسائل کار / زندگی

  اقتصاد راکد و اخراج از کار ناشی از آن ، کم کردن حقوق ها و حجم کاری سنگین تر ، استرس را در زندگی شخصی کارگران به خصوص هنگامی که با مسائل مالی اجباری و تقسیم زمانی فشرده برای وظایف خانوادگی خود مواجهه می شوند ، افزایش می دهد.

  تحقیقهای مشابه
  ترجمه مقاله و تحقیق - استرس در محیط کار - روبرویی با این چالش 13
  19 صفحه - 57000 تومان
  استرس در محیط کار روبرویی با این چالش پاورپوینت
  34 صفحه - 12000 تومان
  استرس در محیط کار روبرویی با این چالش
  14 صفحه - 6000 تومان
  امینیت شغلی و استرس در محیط کار
  38 صفحه - 10500 تومان
  امینیت شغلی و استرس در محیط کار
  35 صفحه - 7500 تومان
  پرسشنامه استرس در محیط بیمارستان (Valerie J. Sutherland) (والری. ساترلند)
  2 صفحه - 1500 تومان
  لزوم بررسی تاثیر محیط کار بر سلامت کارکنان
  3 صفحه - 1000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - تحلیل شغلی در مورد یک محیط کار در حال تغییر 32
  45 صفحه - 39000 تومان
  بهداشت محیط کار و روانشناسی کار.docx
  22 صفحه - 12000 تومان
  نقش مدیران در ایجاد شادی و نشاط و روحیه عالی در محیط کار و زندگی
  9 صفحه - 1500 تومان
  پرسشنامه نگرش در مورد محیط کار (Jeffrey Kantor & Jacob Weisberg) (جفری کانتور و جکوب ویسبرگ)
  1 صفحه - 1500 تومان
  ابعاد توانمندی محیط کار (Albert S.king, Barbara J. Ehrhard) (آلبرت . کینگ و بربارا . ارهارد)
  3 صفحه - 1500 تومان
  پرسشنامه استانداردهای معلمان تازه کار - معلمین محیط یادگیری را ایجاد می کنند که استانداردهای مناسب رفتار، تعامل اجتماعی مثبت، درگیری فعال در یادگیری و خودانگیزشی را تشویق می کند
  1 صفحه - 1500 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007