موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

مدیریت آموزشی تطبیقی

عنوان سفارش :
مدیریت آموزشی تطبیقی
تعداد صفحه :
7
قیمت :
6000 تومان

مدیریت آموزشی

علم مدیریت آموزشی(Educational Management)؛ مجموعه‌ای منسجم از دانش حاصل از کاربرد روش علمی به منظور توصیف خصوصیات و تبیین عناصر سازمانی و روابط فی مابین آنها در سازمانهای آموزشی است.

تاثیرات جهانی شدن برمدیریت آموزشی

هزاره سوم پدید آورنده مناسبا ت جدیدی است که همراهی با آن در گرو تربیت افرادی میسر می شود که توانمندی درک چارچوب های جدید و همسویی با آن را داشته باشند.اين زمين خاكي بطور فزاينده¬اي در حال مبدل شدن به جهاني منسجم و يكپارچه است، جهاني كه به منزله¬ي بازاري بزرگ و يا نظامي متشكل از كشورهاي وابسته به هم با مرزهايي آزاد بوده كه مردمان، كالاها، فناوريها و ايده-هاي نوين نيز براحتي از اين مرزها عبور مي نمايند.امروزه عنصر مدیریت آموزشی از اهرم های توسعه جامعه بشری است. ورود جهان به هزاره سوم و آغاز عصر اطلاعات پدیدآورنده مناسبات جدیدی در عصر حیات اجتماعی است.بعنوان مثال در زمينه¬ي مديريت آموزشي، اصول و نظريه¬هاي مديريتي ارائه شده توسط كشورهاي غربي، علي¬الخصوص كشور آمريكا همچون آتشي غيرقابل مهار بسرعت در حال انتشار در سراسر جهان مي باشد.مديريت كردن يعني برانگيختن و از لحاظ معنايي نزديك ترين واژه به واژه¬ي برانگيختن نيز واژه¬ي اداره كردن است، بدين معنا كه من كاملاً بر آن چه از شما مي-خواهم تا انجام دهيد نيز واقف هستم.مديريت سازمان ها، همانند هر پديده اي داراي ماهيتي پويا هستند. ميزان پويايي مديريت سازمان، بسته به مجموعه اقدامات عملي و كنش هاي فكري مديران است. براي برون رفت از چالش هايي كه سازمان ها با آن روبه رو هستند، همخواني كنش هاي فكري و اقدامات عملي مديران جزء حياتي ترين عرصه عملياتي است. به منظور پويا و نوآورانه كردن مديريت سازماني،بايد شاخص هاي عمل را مورد توجه جدي قرار داد. يك بخش عمده از شاخص ها كه نياز به توجه جدي دارند، شاخص هاي ضعف مديريت سنتي است و بخشي ديگر توجه عميق بر شاخص هاي مديريت برتر و نوين است. اصطلاح مدیریت بیانگر فرآیند رهبری و هدایت همه سازمان یا بخشی از آن از طریق به کارگیری منابع سازمانی (انسان، سرمایه های مشهود و نا مشهود) برای دستیابی به اهداف و رسالت سازمان، می باشد. بدیهی است هر سازمان اجتماعی برای نیل به اهدافی طراحی شده و با توجه به ساختارش نیازمند نوعی مدیریت است. یکی از پیامدهای مهم در هم ریخته شدن نظام ارزشی غرب حاکم شدن مکتب اصالت نفع بر روند فعالیتهای اقتصادی و تولید است .معتقدین به این مکتب یک عمل را تا آنجا درست قلمداد می‌کند. که برای فرد یا افرادی بیشترین خوشی و آسایش را به بوجود اورد به بیان دیگر ملاک درستی یک عمل نتایج آن است نه شیوه انجام آن عمل. بدیهی است که کار کردن با کسانی که از نظر خلق و خو، الگوهای ارزشی، و شیوه زندگی با شما تشابه دارند راحت تر است. اما تیمی متشکل از اعضای شبیه به یکدیگر، به ندرت اثربخش است.

مدیران با هوش بیشتر ترکیبی از مهارتها و تجربیات را ترجیح می دهند. صاحبنظرات مدیریت، بارها ثابت کرده اند که موثرترین تیم ها آنهایی هستند که اعضایشان مهارتها و ویژگیهای متفاوت دارند. به عنوان مثال، شما نیاز به افرادی دارید که ایده های چالشی را ارایه می دهند، برنامه های عملی پیشنهاد می کنند، در اجرایی نمودن برنامه ها موثرند، در ادارة افراد تبحر دارند، و... اکثر افراد دارای ترکیبی از مهارتها هستند. آنها در برخی از مهارتها قوی و در برخی دیگر ضعیف هستند. مهارت مدیر خوب آن است که مطمئن شود مهارتهای مختلف در گروه وجود دارد، و بین آنها، تا حد امکان توازن برقرار کند. مسئولیت شما به عنوان مدیر این است که افراد تیمتان با هم در تعامل باشند و در قالب یک تیم موفق تعصباتی را که نسبت به یکدیگر دارند کمرنگ کنند. همزمان شما می خواهید هر فرد را در تیم، به گونه ای اداره کنید که در چارچوب کار تیمی موفق باشد. کلید موفقیت در انجام این مسئولیت این است که فکرتان باز باشد، هرگز قضاوت نکنید و هیچ گاه تبعیض قایل نشوید. در عوض فواید متفاوت بودن اعضای گروه را بپذیرید و از آن استفادۀ بهینه کنید.جهاني شدن بعنوان يك فرايند گريز ناپذير در قرن بيست و يكم در ابعاد سه گانه خود (اقتصادي ،سياسي و فرهنگي ) مدیریت آموزش را دستخوش تغيير و تحول مي نمايد .

مدیریت آموزش و پرورش تطبیقی به عنوان یک رشته مطالعاتی

در روزگار ما، همه ملتها، با هر نظام سیاسی و اجتماعی پیشرفته و یا در حال پیشرفت به مسأله برنامه ریزي و اصلاحات آموزشی، با توجه به آخرین روش هاي آموزشی و فنی و پیشرفت هاي علمی جهان، توجه خاص دارند .این توجه تقریباً فراگیر و جهانی است و نسبت به دیگر فعالیت هاي اجتماعی از اولویت خاص برخوردار است بررسی تاریخ تحول نظام هاي آموزشی جهان نشان می دهد که براي تحقق این امر، بیشتر کشورهاي پیشرو از مطالعات و پژوهش هاي تطبیقی در زمینه آموزش و پرورش بهره گرفته اند و از آن به عنوان شرط لازم براي طراحی نظام هاي آموزشی نوین خویش نام می برند و بر لزوم و ضرورت این گونه بررسی ها قبل از اقدام به هرگونه اصلاحات آموزشی جامع براي رفع نیازمندیهاي رو به رشد اقتصادي، فرهنگی و فنیخویش تأکید می ورزند امروزه متفکران و متخصصان مراکز تعلیم و تربیت بین المللی بر ضرورت ایجاد این رشته نوین علمی در مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه ها در سطوح کارشناسی ارشد و دکترا تأکید می ورزند و این تأکید، از اهمیت کار و نقش محققان این رشته علمی در معرفی نظام هاي آموزشی موفق جهان، شناخت مسایل آموزش و پرورش، معرفی نوآوري ها و روش هاي جدید درقلمرو آموزش و پرورش و دستاوردهاي شگرف ناشی از آن، حاصل شده استتطبيق و مقايسه ، به علمي اطلاق مي شود که در آن ، دو يا چند پديده را به منظور يافتن وجوه اختلاف و تشابه آنها، مورد تجزيه و تحليل قرار دهيم....اصولا در زندگي روزمره بدون کار تطبيق و مقايسه نمي توان تصميمي اتخاذ کرد و روشي براي حل و فصل رضايت بخش کارها انتخاب کرد.آموزش و پرورش تطبيقي ، يکي از رشته هاي علوم تربيتي است که موضوع آن ، تجزيه و تحليل و شناخت شباهت ها و تفاوت هاي موجود بين پديده ها ، نهادها و نظامهاي آموزشي است. اين شناخت و تفسير آن بايد در متن اجتماعي ، فرهنگي ، سياسي و اقتصادي و رويدادهاي تربيتي انجام گيرد. اين تعريف ، چند نکته مهم را در خصوص ضرورت و اهميت مطالعات و پژوهش هاي تطبيقي در آموزش و پرورش طرح مي کند: آموزش و پرورش تطبيقي ، علمي است چند رشته اي.محقق آموزش و پرورش تطبيقي با اين که لازم است در يک زمينه خاص مرتبط با موقعيت هاي تربيتي ، اطلاعات تخصصي داشته باشد ، اما بايد از زمينه هاي ديگر نيز مطلع باشد. در واقع اين به ماهيت رويدادها و موقعيت هاي آموزشي مربوط مي شود که به دليل پيچيدگي شان بايد از ابعاد متفاوت ولي مکمل به آنها نگاه شود.

تحقیقهای مشابه
پروژه مدیریت و برنامه ریزی دلایل عدم گرایش معلمان به کاربرد وسایل کمک آموزشی و راههای بهبود آن
76 صفحه - 45000 تومان
پروژه مدیریت آموزشی رابطه‌ بین سبک مدیریت تغییر با عملکرد دبیران مدارس راهنمایی فایل بصورت پاورپوینت
68 صفحه - 18000 تومان
پروژه رشته مدیریت آموزشی با عنوان نگرش دانشجویان نسبت به معیارها و ملاکهای انتخاب همسر
70 صفحه - 51000 تومان
پروژه رشته مدیریت آموزشی تأثیر سواد والدین در افت تحصیلی دانش آموزان
40 صفحه - 36000 تومان
پرسشنامه مدیریت کیفیت جامع تدارکات آموزشی (J. M. Hils & D. Stewart - David) (هیلس و استوارت - داوید)
3 صفحه - 1500 تومان
مدیریت آموزشی تطبیقی پاورپوینت
13 صفحه - 6000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007