موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

فیلم مرد عنکبوتی معرفی

عنوان سفارش :
فیلم مرد عنکبوتی معرفی
تعداد صفحه :
10
قیمت :
6000 تومان

فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز ساخته "مارک وب"، از فیلم¬های برگرفته از کامیک بوک¬ها و یا همان داستان¬های مصور آمریکایی است که در بین مردم جهان از محبوبیت ویژه¬ای برخوردار است. همین امر بعد از ساخت سه فیلم از مجموعه مرد عنکبوتی که تقریبا به صورت دنباله دار بودند و فروش¬های بسیار بالایی داشتند توانست کمپانی مارول استودیو، که به عنوان اصلی¬ترین کمپانی سازنده فیلم از روی داستان¬های مصور است، را راضی کند به فکر ساخت مرد عنکبوتی جدید و البته نه با داستانی جدید بلکه همان داستان ابتدایی و اولیه مرد عنکبوتی و با مقداری تغییرات در جزییات و داستان فیلم اول بیفتد.

کامیک استریپ یا داستان های مصور:

داستان¬های مصور عمر بسیار طولانی دارند و تاریخ دقیقی را نمی¬توان برای آنها بیان کرد. برخی آغاز آن را دوران مصر باستان می¬دانند که روی دیوارهای آن زمان نقاشی شده است ولی کامیک استریپ¬های مدرن ابتدا در انگلستان و آمریکا شکل گرفت که بنای آن داستان پردازی به صورت نقاشی و مقداری روایت جزئی در خلال نقاشی¬ها است. داستان¬های مصور امروزه یکی از پر طرفدرارترین کتاب¬های به فروش رفته در سراسر جهان است.
مهمترین شرکت ساخت و توزیع کامیک استریپ¬ها "کمپانی مارول" است که چند سالی است که به صنعت سینما هم روی آورده است و با ساخت داستان¬های مصور به صورت فیلم توانسته است به پول بسیار زیادی دست پیدا کند. از معروف¬ترین داستان¬های مصور می¬توان به مرد عنکبوتی، بتمن، سوپرمن، هالک و شخصیت¬های محبوب دیگر اشاره کرد.

 • داستان اصلی
 • عموما داستان¬های کامیک نماد انسان¬های مظلوم جامعه است، کسانی که همیشه چه از نظر مالی و چه از نظر فیزیکی از بقیه افراد ضعیف¬تر هستند، معمولا به قدرت¬های خارق العاده دست پیدا می¬کنند و در راه خوبی و علیه شر از آن استفاده می¬کنند و شاید همین دلیل کشش بیش از حد این داستان¬ها در میان قشر کودک و نوجوان باشد. اکثر نوجوان¬ها و مخاطبین این ابر قهرمان¬ها با همذات پنداری و قرار دادن شخصیت خودشان به¬جای این قهرمان¬ها، دنیای کودکی خود را بنا می¬کنند.
  داستان مرد عنکبوتی شگفت انگیز برگرفته از داستان اولین فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز است، فیلمی که درست ده سال قبل به اکران در آمد و با استقبال بسیار خوبی روبه¬رو شد و فروش بسیار بالایی هم داشت. بعد از آن دو فیلم دیگر در سال¬های 2004 و 2007 از این مجموعه تقریبا دنباله دار ساخته شد که همگی با کارگردانی "سم ریمی" بود.
  داستان در مورد پیتر پارکر (دقیقا هم نام با شخصیت اصلی مرد عنکبوتی نخستین) جوان و البته ترسو و بدون اعتماد به نفس است که پسر یک دانشمند بیولوژیک به نام "ریچارد پارکر" است. پدر و مادر پیتر در دوران کودکی او را به عموی او "بن پارکر" می¬سپارند تا برای مدتی از شهر خود دور شوند ولی هیچگاه به خانه بر نمی¬گردند و عموی پیتر سرپرست و قیم او می¬شود. به طور اتفاقی پیتر با کیف دوران جوانی پدرش که در انباری خانه بن است برخورد می¬کند و عکس پدرش را با یک دانشمند دیگر می¬بیند که بعدا متوجه می¬شود دوست و همکار پدرش به نام "دکتر کرت کانر" است.

  پس از پیدا کردن مکان دکتر کانر در شرکت تحقیقاتی آسکورپ، پیتر به صورت مخفیانه وارد شرکت می¬شود تا با دکتر کانر ملاقاتی داشته باشد و سؤالاتی در مورد تحقیقات پدرش و گذشته مبهم او بپرسد. در این حین او "گوئن استیسی" (با بازی اما استون) همکلاسی و دختر مورد علاقه خود را که از کارمندان شرکت است، در ساختمان می¬بیند.
  پیتر با تعقیب دکتر کانر به اتاقی می¬رسد که اتاق تحقیقات اصلی پدرش، که در مورد تکامل و نحوه زیست عنکبوت¬هاست، می¬باشد. در این هنگام تعدادی از عنکبوت¬های پرورش یافته پیتر را نیش می¬زنند، پیتر نیز بعد از خروج از ساختمان با سرگیجه متوجه می¬شود که تغییرات شدیدی در او ایجاد شده است. پیتر بسیار قدرتمند و چالاک شده است و تمامی رفتار یک عنکبوت را دارد، از جمله تنیدن تار و چسبیدن به اشیاء.
  مرگ عمو بن و تبدیل شدن به قهرمان مردم در شبی که پیتر و بن با هم مجادله می¬کنند، پیتر برای خرید به فروشگاه می¬رود و بعد از مشاجره¬ای که بر سر قیمت با صاحب مغازه می¬کند سعی می¬کند از مغازه خارج شود که در همین هنگام دزدی دخل مغازه دار را می¬زند و از فروشگاه خارج می¬شود. پیتر هیچ توجهی به این مسأله نمی¬کند و از فروشگاه خارج می¬شود. مغازه دار به دنبال دزد می¬رود و در راه عمو بن که برای قدم زدن بیرون آمده است روبه¬روی دزد قرار می¬گیرد و زمانی¬که تلاش می¬کند تا دزد را متوقف کند، با شلیک گلوله دزد به قتل می¬رسد. پیتر خود را مسئول مرگ عمو بن می¬داند که در نتیجه غرور و سهل انگاری او رخ داده است و این مسأله به اندازه¬ای روی پیتر تأثیر می¬گذارد که تصمیم می¬گیرد از این پس با هر خلافکار و دزدی در خیابان به مقابله بپردازد. در نتیجه کار همیشگی پیتر پوشیدن یک لباس خاص، که برای پنهان کردن صورت و افزایش چالاکی است، و کمین کردن برای دزدها و خلافکاران و تحویل آنها به پلیس می¬شود. کم کم نام مرد عنکبوتی بر سر زبان¬ها افتاده و بین مردم به محبوبیت بی¬نظیری دست پیدا می¬کند ولی همواره اداره پلیس در پی پیدا کردن مرد عنکبوتی است زیرا پلیس بر این باور است که مرد عنکبوتی یک مجرم و آشوب¬گر است.

  دکتر کرت کانر دکتر کانر در حال پیدا کردن درمانی برای اعضای معلول و ناقص است، زیرا دست راست خود او قطع شده است و همین مسأله انگیزه اصلی او برای پیدا کردن راهی است که اعضای از دست رفته بدن بتوانند خود به خود، خود را درمان کنند. او با تکامل ژن¬های مارمولک (مارمولک می¬تواند اعضای بدن خود را احیا کند) سرمی ایجاد می¬کند و با تزریق به خود تبدیل به یک مارمولک غول پیکر می¬شود. همچنین دکتر کانر می¬خواهد که به روشی داروی خود را در سطح شهر پراکنده کند تا همه به تکامل مورد نظر او برسند. تقابل کانر و پیتر (مرد عنکبوتی و مرد مارمولکی): بالاخره لحظه برخورد فرا می¬رسد و پیتر و کانر رو در روی عقاید یکدیگر قرار می¬گیرند. این دو در حد مرگ با یکدیگر می¬جنگند و بالاخره به وسیله پادزهری که گوئن در آزمایشگاه آسکورپ می¬سازد موفق می¬شوند تا دکتر کانر مارمولکی را از پا در آورند.

  نقد فیلم: متأسفانه فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز دچار ضعف¬های بسیار زیادی است؛ موضوعات کلیشه-ای و عشق پسر تو سری خور مدرسه به مورد توجه¬ترین دختر مدرسه، درگیری¬های پدر و پسر، انتقام از قلدر مدرسه و بسیاری از مسائل گوناگون دیگر که باعث شده است با یک فیلم نامه درجه دوم روبه¬رو شویم. پیتر برای بدست آوردن گوئن لازم نیست هیچ تلاشی بکند، چون گوئن همیشه در دسترس است و هیچ رقیبی وجود ندارد. شخصیت منفی فیلم اصلا به شخصیت¬های منفی نمی¬خورد و بیشتر شبیه یک مارمولک خنده دار است. البته کمپانی مارول با علم بر اینکه قشر نوجوان از فیلم او حمایت می¬کنند، هرچند که فیلمی اقتباسی باشد که کمتر از 10 سال از عمر داستان اصلی می¬گذرد، دست به ساخت این فیلم زد. متأسفانه فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز در هیچ زمینه¬ای نتوانست از فیلم اقتباسی اصلی خود بالاتر باشد. فیلم¬نامه، بازیگران، کارگردانی و همه مسائل فیلم اول که توسط سم ریمی ساخته شده بود، به مراتب بهتر و زیباتر از فیلم مارک وب بود و حتی عشق پیتر به معشوقه در داستان اول ملموس¬تر و جذاب¬تر بود تا یک عشق ساده و بدون دردسر. در نهایت با پیشرفت تکنولوژی و تصویر برداری سه بعدی حداقل فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز در زمینه تصویر برداری و جلوه¬های ویژه از نسخه اولیه بهتر شده است.

  فیلم مرد عنکبوتی

  هالیوود یک تغییر عمده ای در قهرمان هایش داده است و آن این است که در قهرمان های دهه ۸۰ و ۹۰ با یک دید فانتزی همراه بودیم ، خیلی همه چیز توی ذوق میزد یک سری قهرمان هایی که شکست ناپذیر بودن و از اول تا آخر فیلم هیچ خراشی بر نمیداشتند. امروز هالیوود متوجه شده است که اگر بخواهد انسان های معمولی را جذب قهرمان هایش کند باید آنها را به انسان های عادی نزدیک کند. قهرمان هایی که زخمی هم می شوند ، کتک می خورند و گاها مثل این که یک انسان معمولی رو در روی ضد قهرمان ایستاده است.
  مرد عنکبوتی شگفت انگیز ، هم از این قاعده مستثنی نیست و در این شماره کمی به سمت واقعی تر شدن و نزدیک تر شدن به انسان های عادی رفته است. تا حدی که مثل بتمن حتی از دستگاهی برای تار زدن استفاده میکند. این شاید جزو معدود نکات مثبت فیلم باشد. فیلم خیلی عادی است ، یعنی نه فیلمبرداری خاصی داریم ، نه صحنه ی خاصی و نه حتی روابط خاصی باز هم همان دختر پلیس معروف شهر و دانشمند دیوانه و اینها که احساس کردم دارم مرد عنکبوتی یک را با جلوه های ویژه قوی تری می بینم. این جلوه های ویژه هم شده بلای جان این کارگردان ها که هر جا فیلمنامه نمی کشد یک پل بزرگ و یا ساختمان بزرگ را نابود میکنند و یا هزار تا ماشین را به هم میکوبند ، این مخاطبین امروز هم که دیگر دنیا را هم بترکانی باز اغناء نمیشوند. انصافا جلوه های ویژه خوبی داشت ولی !!

  فقط یک صحنه ای است که خیلی باحال است همان صحنه ای که پیرمردی در حال گوش دادن به موسیقی است فارغ از این که پشت سرش یک قهرمان و ضد قهرمان تو سرو کله هم می زنند. بازیگران خیلی تخت هستند یعنی نقش ها تخت است مثلا از یک پلیس در این فیلم چه چیز جز آن که دیدیم انتظار میرود. به جز خود مرد عنکبوتی که به نظرم از سه شماره قبلی بهتر است و تغییر بازیگر گویی فضا را بهتر کرده است.

  و اما محتوا ، محتوای این فیلم خیلی عمیق نیست البته در حوزه نماد ها بسیاری نماد درش است از شیطان پرستی بگیر تا چیزهای دیگر. اما وجه مهم محتوایی ساینس است یا ساینتیسیزم.
  و از ساینس آن بخش داروینیسم. ساده اش این است داروین آمد یک حرفی پراند ، این غربیها آمدند پشت تفکر داروینی ایستادند چون نزدیک بود به ذات تفکرشان بود و هست مثلا می توان از داروینیسم سیاسی ، ماکیاولیسم را توجیه کرد و… .

  تحقیقهای مشابه
  فیلم مرد عنکبوتی معرفی
  10 صفحه - 6000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007