موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

اینترنت ماهواره ای

عنوان سفارش :
اینترنت ماهواره ای
تعداد صفحه :
36
قیمت :
9000 تومان
اینترنت ماهواره ای
 • مقدمه
 • اینترنت ماهواره ای یکی از انواع دسترسی به اینترنت از طریق ماهواره می باشد.این سرویس در مدار نزدیک به زمین قابل ارائه می باشد. ماهواره های مدار زمین ایست ور نیز توانایی ارائه این سرویس را با سرعت بالاتری دارند اما بعضی مناطق قطبی توانایی دریافت سیگنال را به دلیل تنگ شدن زاویه دید ندارند. گونه های مختلف سیستم های ماهواره ای دارای طیف وسیعی از محدودیت ها ی تکنیکی و خصیصه هایی متفاوت هستند که می توانند بر پرکاربردی و عملکردشان در کاربردهایی خاص به طور زیادی موثر باشند.همانطــور که مي دانيم حجم اطلاعات دريافتي (Recieve) در ارتباطات اينتـــرنتي همواره چندين برابر بيش از اطلاعات ارســـالي (Send) مي باشد، تکيه بر همين واقعيت است که سرويس دهندگان اينترنت نيز به طرق مختلف سعي بر اضافه کردن پهناي باند دريافت خود داشته باشند. به زبان ساده تر دريافت اطلاعات در خطوط يک طرفه از طرِيق Satellite تامين مي گردد لذا با توجه به ســـرعت بسيار بالاي دريافت اطلاعات ، شما قادر به استفاده از اينترنت پـــر سرعت ، ده ها برابر سريعتـــر از خطوط Dial up خواهيد بود.دريافت اطلاعات از اين طريق به سرويس هاي IP Base و Proxy Base تقسيم شده که نوع اول بيشتر براي سرويس دهندگان اينترنت ،ISP ها، موسسات و ادارات استفاده مي شود. از جـمله سرويس هايي که اخيـرا طرفـداران زيادي پيدا کـرده سروِيس هاي Proxy Base مي باشـــد. در اين سرويس ها که به صـورت ماهيانه عرضه مي شوند شما ميتوانيد ميزان مشخصي دانلود داشته باشيد (مثلا 300 مگابايت ، 500 مگا بايت 800 مگابايت و ... يا حتي نامحدود) از مزاياي منحصر به فرد سرويس هاي اينترنت يک طرفه دانلود رايگان مي باشد بدين معني که شما قادر خواهيد بود بدون اتصال به اينترنت و بدون محدوديت حجمي نرم افزار ، Game و ... دانلود کنيد.

  تاریخ اینترنت ماهواره ای

  اینترنت ماهواره ای یعنی، دسترسی به اینترنت از طریق ماهواره، و چنان سرعتی دارد که باور کردنی نیست. با استفاده از یک آنتن بشقابی می توان سرعت نقل و انتقالات را به 400 کیلو بایت در ثانیه رساند، با قیاس از طریق دسترسی تلفنی که 4 یا 5 کیلو بایت در ثانیه است، متوجه می گردیم که اینترنت ماهواره ای گام مهمی برای ورود به موج های نو است. دسترسی ماهواره ای برای انتقال دادن و پیاده کردن فایل های حجیم چند صد مگابایتی و بر قراری علمی با دانش های نوین قرن 21 که در اینترنت است کاملاً مفید می باشد، همچنین دیدن فیلم های ویدیویی یا سیر و گردش در اینترنت آسان می گردد. فقط باید به سفارش انوش راوید توجه داشت که تاریخ و فرهنگ یادگیری را با درستی و راستی و قانونی سپری کرد، و از هر گونه کار و افکار ضد ملی و میهنی دوری نمود، تمام کج روی ها در نهایت و به نوعی غیر قابل باور برای شخص دردسر ساز می شوند. به علت سرعت بسیار عالی (400Kbps - 2Mbps)، از اینترنت ماهواره ای می توان به روی چند کامپِیوتر و در شبکه و کافی نت استفاده کرد.

  انواع مختلف سرویسهای اینترنت ماهواره ای

  1)اینترنت ماهواره ای آفلاین:

  استفاده از این سرویسها کاملآ رایگان بوده و نحوه کار آن بدین صورت است که ماهواره ای که اطلاعات را برای یکی از مشتریانش مثلآ در منطقه خاورمیانه می فرستد چون ما هم در همین منطقه قرار داریم در صورت دلخواه می توانیم به آن اطلاعات دسترسی داشته باشیم.نکته قابل توجه اینکه ما هیچگونه انتخابی بر روی اطلاعات دریافتی نداریم و برنامه دانلود آفلاین ما به صورت خودکار بر اساس نوع فایلها اطلاعات دریافتی از ماهواره مورد نظر ما را مرتب نموده و در درایو تعیین شده توسط ما ذخیره می نماید.فایلهای عکس را در یک فولدر به نام pictures و فایلهای ویدئویی را در فولدری دیگر و ....

  برای استفاده از این سرویس ها که واقعآ سرویسهای جالبی هستند به تجهیزاتی نیازمندیم که در سرویسهای یک طرفه( که در بخش بعدی توضیح می دهم)استفاده می شود و یک نرم افزار دانلود آفلاین که یکی از معروف ترین آنها برنامه SkyGrabber می باشد.

  2)اینترنت ماهواره ای یک طرفه(One Way):

  در حالت کلی فرآیند استفاده از اینترنت شامل ارسال(Send) اطلاعات و دریافت(Recieve) اطلاعات می باشد.به شکل معمول اکثر کاربران اینترنت بیشتر به دریافت اطلاعات می پردازند و کمتر به ارسال اطلاعات اقدام می کنند اما برای داشتن اینترنت آنلاین نیاز به داشتن بستری برای ارسال اطلاعات بر روی شبکه اینترنت می باشد و این به معنای غیر ضروری بودن ارسال نمی باشد.در اینترنت ماهواره ای یکطرفه(One Way) تنها دریافت اطلاعات از طریق ماهواره می باشد و برای ارسال اطلاعات باید از کانال دیگری استفاده شود.بستر ارسال در اکثر موارد زیاد مهم نیست و می توان برای ارسال از خط دایال آپ و یا جی پی آر اس موبایل و یا وایرلس استفاده نمود.اما در مواردی که پهنای باند ارسال اینترنت شما باید بالا باشد (مانند انتقال تصویر دوربینهای مداربسته) بهتر است از یک بستر خوب و با سرعت نسبتآ بالا و پایداری مطمئن استفاده شود چون کوچکترین قطعی و یا اشکال در پهنای باند ارسال منجر به قطع شدن دریافت شما از ماهواره خواهد شد. و مجبور می شوید دوباره اکانت ماهواره خود را از روی سرور متصل نمائید.

  تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز:

   1)دیش معمولی با قطر 90 (اگر با قطر 120 باشد بهتر است.)
   2)ال ان بی معمولی
   3)کارت دی وی بی(DVB):که هم می تواند از نوع اینترنال(داخل کیس نصب می شود) و هم از نوع اکسترنال(بیرونی) باشد که توصیه ما استفاده از کارت با مارک اسکای استار می باشد.
  توضیح:در صورتی که می خواهید پهنای باند اینترنت ماهواره ای خود را درشرکت و یا دفتر خود بین چند سیستم به اشتراک گذاشته و همزمان از آن استفاده نمائید توصیه من این است که یک کیس سالم که ویندوز سرور بر روی آن نصب شده است را مستقلا به عنوان سرور اینترنتی شرکت برگزینید و تنها مدیر شبکه شما اجازه دستیابی به آن را داشته باشد و از آن برای انجام کارهای دیگر استفاده ننمائید.حسن دیگر این کار فراهم آمدن امکان تعریف کش سرور بر روی همین کیس و همچنین کنترل پهنای باند و حجم دانلود کاربران شبکه می باشد.این نکته را تنها به عنوان یک تجربه شخصی عنوان کردم و شما می توانید از همان کیسی که اینترنت ماهواره ای به آن وارد می شود هم به عنوان سرور و هم سیستم کاری خود استفاده نمائید.توصیه بالا برای تعداد بیش از 3 کامپیوتر در شبکه می باشد.

  امکانات نرم افزاری:

  1)سیستم عامل:شما می توانید از سیستم عامل ویندوز اکس پی هم به عنوان سیستم عامل سرور خویش استفاده نمائید اما در صورت امکان اگر از ویندوز و آنتی ویروس اصلی(licence) استفاده شود سیستم پایداری بهتری خواهد داشت.
  2)همچنین به نرم افزاری جهت اتصال به اینترنت ماهواره ای نیاز دارید که بسته به نوع اکانت شما متفاوت است و توسط فروشنده برایتان نصب خواهد شد.
  3)خریداری اکانت:
  برای اتصال به اینترنت ماهواره ای یکطرفه شما نیازمند خریداری اکانت می باشید.قیمت و ویژگی های این اکانتها متفاوت می باشد که شخص فروشنده پس از مشورت با شما و محاسبات بهترین اکانتی که جوابگوی نیاز شما باشد را برایتان فعال می کند.تنها با یکبار استفاده کردن از این سرویس متوجه تفاوت آن با سرویسهای دیگر خواهید شد و با توجه به کیفیت و سرعت بالای اینترنت متوجه می شوید که نسبت به اکانتهای بی کیفیت دیگر از نظر قیمتی نیز به طرز باورنکردنی ارزان تر است.لیست قیمت اکانتها در وبلاگ موجود است.بهترین اکانتها که هم از نظر کیفیت و سرعت خط و هم از نظر قیمتی مناسب هستند به نظر من اکانتهای شرکت opensky و اکانتهای شرکت Ams تحت عنوان Globax می باشند. همچنین متداول ترین و کم هزینه ترین سرویسهای اینترنت ماهواره ای در ایران و سایر نقاط جهان سرویسهای یکطرفه می باشند.

  تحقیقهای مشابه
  مزایا و معایب اینترنت بر ای کاربران ایران
  14 صفحه - 6000 تومان
  بررسی علل گرایش مردم به شبکه های ماهواره ای پروژه
  106 صفحه - 42000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007